Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Dobry mechanik 156 w gdańsku?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Zapłacić za komplet dwumasa, sprzęgło, wysprzęglik 3000, a 4000 to jednak jest różnica. Rozumiem, że każdy chce zarobić na chleb, ale k... bez przesady.
    Generalnie jakość usług leci na ryj i dotyczy to praktycznie każdej marki, czy wręcz dziedziny życia. Połowa społeczeństwa ma wyższe, a wbić gwoździa nie potrafi, bo ajfonem się nie da.

    Pod koniec roku podstawiłem do Intervapo w Sopocie, 407 na kilka wymian. Wśród usterek do usunięcia był między innymi błąd czujnika klocków, który dosłownie wskazałem palcem, bo przy pół metra śniegu i 15 stopniach na minusie ciężko by to było zrobić na podjeździe. Usterka banalna, ale bardzo uciążliwa (buzzer + info na wyświetlaczu uniemożliwiające normalne korzystanie z navi). Niby coś zrobili, bo pojawiało się tylko czasem - kilka razy w ciągu dnia. Wyruszyłem w dłuższą podróż - na S8 za Łodzią się zaczęło, kilkanaście razy na minutę, na wysokości Karlsruhe myślałem, że pogryzę kierownicę i zacząłem demontować osłonę kiery, żeby wyciągnąć buzzer, ale okazało się, że jest to blackbox. Jak zajechałem wreszcie do Barcy, po 2500 km mordęgi zrzuciłem w garażu hotelowym koła i co się k... okazało. Jakiś debil obciął kabel od czujnika, ale nie od strony klocków, tylko od strony instalacji (więc ją zniszczył), następnie zaizolował taśmą i tak elegancko zaimprowizował, że dopiero przy drugim podejściu zorientowałem się w czym rzecz. I gdyby kretyn najpierw rozdzielił żyły, najpierw zaizolował oddzielnie, a następnie wspólnie, to nikt by się nie zorientował. A on u... i po prostu owinął. Gdzieś po drodze pod wpływem drgań zaczęło się stykać i efekt jak wyżej. Nagrałem filmiki i im przesłałem. ZERO skruchy, ZERO. Tylko jakieś debilne tłumaczenia.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  2. #12
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Masówka. Warsztaty muszą konkurować ceną więc jest jak z produktami z Chin - szybko i tanio dla warsztatu. Niekoniecznie dobrze i tanio dla odbiorcy.

    Ja osobiście specjalnie na Michała narzekać nie mogę. Robi co chcę i dobrze - na poprawki nie wracałem jeszcze, jak odbieram Alfę to to co naprawiałem działa. Części cenowo wypadają tak sobie, ale równica nie jest na tyle duża, żeby chciało mi się tracić czas na samodzielne szukanie w necie, kupowanie, targanie z pracy czy paczkomatu bo tam muszę zamawiać i t.d. Wolę usiąść i napisać przez ten czas parę skryptów, a części kupić w warsztacie. Finansowo wyjdę na plus, a i zawsze szansa na nauczenie się czegoś.

    Część musi być albo niedostępna w Polsce, albo przebicie między Polską a zagranicą musi być na prawdę spore, żeby mi się chciało. Ew. jak chcę coś nietypowego czego warsztat nie kupi.

    No, ale ja u Michała jestem "stary klient" więc ciężko ocenić na ile to ma wpływ na ceny i jakość usług. Michał wie, że jak coś padnie w Alfie a ona będzie w 3M to podjadę do niego. A że Alfa to Alfa, to teges... o stałego klienta się dba

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Generalnie jakość usług leci na ryj i dotyczy to praktycznie każdej marki, czy wręcz dziedziny życia. Połowa społeczeństwa ma wyższe, a wbić gwoździa nie potrafi, bo ajfonem się nie da.
    No niestety tu się zgodze tak jest. Wogóle to jest ciekawe ja pracuje w branży sportowej handluje i serwisuje naprawde wysokiej klasy rowery takie co są droższe kilkukrotnie od mojego auta i powiem wam że zawsze staram sie klientowi pomóc albo wskazać że coś jest do wymiany naprawy itp często też na tym zarobie bo ktos nie jest swiadom usterki i chetnie ją usunie żeby potem inne podzespoły nie dostały po dupie... Wiem ze inna skala ale jak jezdze po warsztatch samochodowych to nigdy mi sie nie zdażyło żeby mi ktoś przy okazji wspomniał że cos tam przeglądnął i wypada wymienić ograniczają sie tylko do tego co się im zleci a usterek z reguły szukają za twoj hajs wymieniając a nie naprawiając każdy element na chybił trafił do skutku.... Z alfą to już wogóle traktują cie jak trendowatego.... ja zawsze miałem bm-ki to jakos kazdy to ogarniał ale z alfą to się krzywią klną narzekają itp... kazdy woli 10 aut dziennie na wymiane klocków niż pół dnia sie pieprzyć z wymianą gum w stabilizatorze w 156 wiadomo.....

    Ale tak jak pisałem w skali tego co już mam za sobą pan z MM zrobił na mnie dobre wrażenie

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    To dla mnie jedna z największych zalet MM. Przy okazji każdej drobnej naprawy dowiaduję się co jeszcze fajnie byłoby z czasem zrobić Wszystko z pogadanką o tym co, jak i dlaczego się psuje Ceny części są mniej lub bardziej zbliżone do tego co udałoby się znaleźć samemu. Za to przy większej robocie faktycznie można liczyć na fajny rabat.
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Jack Zobacz post
    niż pół dnia sie pieprzyć z wymianą gum w stabilizatorze w 156
    Kiedyś na SKP zdiagnozowali mi, że za stukanie odpowiedzialne są gumy stabilizatora (diagnoza trafna). Jadę do znanego w okolicy dużego poważnego warsztatu i się umawiam na wymianę. Wiedzą jakie auto. Odstawiam o 8 rano a oni dzwonią o 15, że nie zdążą tego zrobić bo to trzeba wózek opuścić itd Cieć malinowy założył, że wymiana pewnie zajmie z 1h hehehe. Swoją drogą jaki szacunek dla klienta. Każą odstawić auto o 8 a zabierają się za nie o 15.

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mufas Zobacz post
    Kiedyś na SKP zdiagnozowali mi, że za stukanie odpowiedzialne są gumy stabilizatora (diagnoza trafna). Jadę do znanego w okolicy dużego poważnego warsztatu i się umawiam na wymianę. Wiedzą jakie auto. Odstawiam o 8 rano a oni dzwonią o 15, że nie zdążą tego zrobić bo to trzeba wózek opuścić itd Cieć malinowy założył, że wymiana pewnie zajmie z 1h hehehe. Swoją drogą jaki szacunek dla klienta. Każą odstawić auto o 8 a zabierają się za nie o 15.
    Ooo to chyba bywales tam gdzie bo mialem identyczna historie tyle ze jeszcze odbierając auto zebralem opierdol ze ciężko im się to robilo no cyrk... Dlatego właśnie miedzy innymi trafiłem do MM i sie nie zawiodlem

Podobne wątki

  1. Dobry mechanik od alf
    Utworzone przez tajskii w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 13:29
  2. Dobry mechanik
    Utworzone przez kamal w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 18:34
  3. Dobry mechanik
    Utworzone przez daber1988156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 16:58
  4. Dobry mechanik
    Utworzone przez Marek w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory