Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Trasy "przejażdżkowe" na Pomorzu

  1. #1
    jersey
    Gość

    Domyślnie Trasy "przejażdżkowe" na Pomorzu

    Za pomysłem rzuconym przez [MENTION=17564]koskar[/MENTION] w temacie mojej Paskudy.

    Wstawiajcie tutaj linki do tras - które uważacie za ciekawe, warte przejechania. Czy to ze względu na jakieś walory widokowe, na zakręty po których można pocisnąć, zabytki które warto po drodze obejrzeć i tak dalej. Na zachętę ode mnie:

    Link - fajna droga w dzień, poza pierwszym odcinkiem drogi są w niezłym stanie, może niezbyt kręte i jest trochę wiosek więc się nie pociśnie, ale są już niezbyt często niestety spotykane aleje drzew. Jazda w dzień jest przemiła, aż się chce zdjąć nogę z gazu i przetoczyć w zielonym tunelu W nocy jeszcze nie próbowałem, ale w tych alejach musi być ekstra. Raczej dla miłośników slowdrivingu niż wyczynowców lubiących opony piszczące na zakrętach.

    Link - moja ulubiona trasa, takie "musisz przejechać". W sezonie wakacyjnym jest trochę zapchana, sporo motorów i ludzi zwłaszcza po wioskach - warto jechać jesienią albo wiosną. Jak wyżej - trasa raczej slowdriving ale późniejszą porą jak się ruch zmniejszy można pocisnąć. W sezonie otwarty jest wiatrak przez Ręboszewem w którym jest knajpka i punkt widokowy. Po sezonie jeżeli trafi się na opiekunów wiatraka to poczęstują herbatą i pozwolą wejść na górę

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    O prosz
    to ja dorzucam moją DW214 od Kopytkowa w stronę Kościerzyny oraz droga od Chylonii na Wejherowo przez Koleczkowo.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    3CITY
    Auto
    GIULIETTA
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    O prosz
    to ja dorzucam moją DW214 od Kopytkowa w stronę Kościerzyny oraz droga od Chylonii na Wejherowo przez Koleczkowo.
    Uwielbiam ta droge na Koleczkowo i dalej , od strony Rumii (ze wzgledu na zakrety przed Lezycami) jest ona jeszcze ciekawsza niz z Chylonii.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    A to prawda ech, chyba trzeba ruszyć tyłek i sie przejechać

    J7 2016

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    244

    Domyślnie

    To odemnie, krótka traska ale bardzo fajna. Drogi nie zawsze są pierwszej jakości ale za to zakręty są fajne. Jedzie się przez las ale też i wioski, miejscami można doprowadzić do pisku opon na zakrętach, polecam. Jakby ktoś wracał kiedyś z kościerzyny, szymbarku to na egiertowie można dać w prawo i wyjedzie się na kolbudy

    https://www.google.pl/maps/dir/54.23...a=!4m2!4m1!3e0

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz_ Zobacz post
    To odemnie, krótka traska ale bardzo fajna. Drogi nie zawsze są pierwszej jakości ale za to zakręty są fajne. Jedzie się przez las ale też i wioski, miejscami można doprowadzić do pisku opon na zakrętach, polecam. Jakby ktoś wracał kiedyś z kościerzyny, szymbarku to na egiertowie można dać w prawo i wyjedzie się na kolbudy

    https://www.google.pl/maps/dir/54.23...a=!4m2!4m1!3e0
    +1 , I love it

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    244

    Domyślnie

    Znasz? Nie sądziłem, ze ktoś bedzie wiedział

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,542

    Domyślnie

    Z moich wycieczek bliższych i dalszych po Pomorzu

    Link 1 - na początek "stara jedynka" i po drodze mniejsze zamki krzyżackie - Gniew, Kwidzyn, potem Grudziądz - Stare miasto. Potem przejazd do miejscowości Tleń i pięknie umiejscowiona knajpka - Przystanek Tleń nad brzegiem Jeziora Zur. Następnie powrót w kierunku Starogardu Gdańskiego lokalnymi drogami przez lasy. Nawierzchnia nie jest zła, miejscami fajne, ciasne zakręty, gdzie można trochę docisnąć, ale ogólnie trasa zachęca do powolnego toczenia i podziwiania przyrody

    Link 2 - Chyba znana wszystkim trasa 1000 zakrętów Nawierzchnia może nie idealna, ale zakręt na zakręcie, zakrętem pogania. Jedyny problem to mało miejsc do wyprzedzenia, a szkoda, bo czasem ruch nie mały jak na zwykłą DW.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa 147 2.0
    Postów
    3

    Domyślnie

    Czesc! Jak ktos bedzie w okolicach Lęborka i chce namiastkę górskich zakrętów to niech wbije sobie w navi Małoszyce, fajne zakręty, wąska droga, a na koncu wiochy duzy szrot, ceny w miarę.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiek3452
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 2.0 170 SW i GTV6 83'
    Postów
    82

    Domyślnie

    Bardzo dobry temat

    Polecam trasę w okolicach Czeczewa i Kielna - dużo zakrętów, kilka ślepych, trochę wąsko i mały ruch. Między tymi miejscowościami kiedyś puszczano rajd odbywający się po Kaszubach.
    Druga trasa to prowadzi przez nowy dwór wejherowski w stronę Koleczkowa i dalej w stronę Chwaszczyna.

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34
  4. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory