Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Kaszëbë Kaszëbë

  1. #21
    Zoppoter
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał williamdrake Zobacz post
    Regionalną gwarę/dialekt trzeba pielęgnować
    To jest oddzielny język, a nie gwara lub dialekt. Dlatego są trudności ze zrozumieniem.

    Moja Alfa była wcześniej w Bytowie, ale nie wiem, czy jej poprzedni właściciel tu się udzielał. Nie miałem okazji go poznać, bo wóz przeszedł przez ręce handlarza. A szkoda, bo chętnie bym się dowiedział, jaki ma wlany olej, kiedy wymieniał świece i takie tam...

  2. #22
    Użytkownik Embrion Avatar dzidek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Bytów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    8

    Domyślnie

    Co piszesz rozumiem ale odpisać ci po kaszubsku nie potrafię. Ale ciekawa inicjatywa. No i pozdrawiam ludzi z Bytowa i okolic, kiedyś i u nas może się uda jakiś spocik zrobić.

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał quattroporte88 Zobacz post
    Jo so meslał, że tu jaci fajn kaszebe so. Taci wieldzi region i nikogo ni ma? Najweżi, byda so sam do se gaważił. Młeża tu knyp jaci wyzdrzy?
    A wyzdrzi, wydrzi jeden knyp Heh fajny wątek, powiem że pochodzę z pomorza (dokładnie Bożepole - Bòżépòle Wiôldżé) i przyznam, że rozumiem właściwie wszystko co piszesz, umiem to czytać, ale gorzej z pisaniem u mnie i biegłym mówieniem. Niemniej brawo dla autora za pomysłowość.
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

  4. #24
    Kaja
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo fajny wątek . Również pochodzę z pomorza - mieszkam tutaj od ukończenia 3 roku życia, ale niestety z kaszubskim jest u mnie kiepsko :/ A szkoda ....

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quattro
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    SZY/GBY
    Auto
    Maserati GranTurismo S, Seat Leon 5F Cupra
    Postów
    476

    Domyślnie

    Jo w tim tigłedniu beł u kuzinci w Betowie na urodzenach. Beło tam fajn dzywćio z Głestkłewa, webawielesme so straszni! Zdebło szkłeda, że taci wieldzi łydległosce nas dzylo, młeże be co z tegłe beło? Tak z dwasta cilometrów to bem so richtich do nij webrył, ale łesymset to je zdebło wiele... Ale mje szebko weszukała na noszi-klase i jo muszał jom przejoc do znajomich, bo chcył zdjoca łebaćiec

    A Alfy łećiewiesce żadni nie spłetkał na dredze. Ju łed Tuchole w strono Chłejnic, Lepińć i łekłelice Betowa pustci na dredze. Ino Golfe i Leone... Sami Vadzi

    Czasem wam coś napisze po kaszubsku, bo: "nie chce wejsc z wprawe"

    PS: Naprawdę nikt się do mnie nie przyłączy? Bo mi smutno tu na forum A hanysy napindalają ile wlezie
    Było: Fiat Uno 1.1 60S, Fiat Punto II 1.2 8v, AR 145 Edizione Sportiva, AR 147 Q2 Ducati Corse, Fiat Stilo Abarth, Alfa Romeo 145 Quadrifoglio
    Jest: Maserati GranTurismo S, Seat Leon 5F Cupra, Toyota Yaris IV

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezi
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Augustów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2004 FL
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quattro Zobacz post
    A hanysy napindalają ile wlezie
    To jeszcze jeden hanys coś napisze Trzymaj tak dalej może w końcu ktoś się odezwie typowym kaszubskim.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    pomorze
    Auto
    156 2.0 TS 1999r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Drechu ja Ce moga peżinka pomoc... ale belno pisac nie potrafia

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory