Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kredyt samochodowy a kupno samochodu od osoby prywatnej. Prośba o pomoc!

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar x69xxx69x
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gać
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007
    Postów
    161

    Domyślnie Kredyt samochodowy a kupno samochodu od osoby prywatnej. Prośba o pomoc!

    Witam. Orientuje się może ktoś jak wygląda kupno samochodu od osoby prywatnej przez kredyt samochodowy? Spisuje się umowę, kwotę wpisuje a sprzedawca dostaje pieniądze dopiero po przerejestrowaniu samochodu na kredytobiorce? Interesuje mnie kupno samochodu za 25 tys. 6 tys. wpłaty własnej. Daję wtedy 6 tys komuś do ręki a resztę wpłaca bank. Ale jak to po kolei wygląda. Bo z tego co rozumiem nie każdy będzie chciał sprzedać tak samochód. Bo niby skąd ma pewność, że resztę mu sie wpłaci?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szarik.rcm
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Miasto królów
    Auto
    'Funia'
    Postów
    74

    Domyślnie

    Uważaj na to co rozumiesz przez wpłatę własną - dla banku przy kredycie to wpłata na ich konto, dla sprzedawcy to raczej zdatek na jego konto. Jeżeli bierzesz kredyt samochodowy z wpłatą własną wygląda to nastepująco. Cena auta minus wpłata własna daje kwotę kredytu. Im większa wpłata własna tym mniejsza kwota kredytowana, a dzięki temu niższa rata.
    Przeglądając oferty banków doszedłem do wniosku, że bardziej mi się opłaca wziąć kredyt gotówkowy niż samochodowy - sprawdź może i u Ciebie tak będzie. Idź do kilku banków, zrób symulacje, porównaj oferty. Na koniec uzbrój się w cierpliwość, ja 3 tygodnie załatwiałem kredyt w kilku różnych bankach (bezskutecznie, ale mój przypadek był szczególny), aż w końcu zaciągnąłem w tym najtańszym choć może nie najmilszym - u rodziny:p

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    159 1.9 jtdm 193km Q-tronic
    Postów
    118

    Domyślnie

    ja kupowałem ostatnio alfke na kredyt samochodowy. liczyłem na różne sposoby, wzialem w bnp paribas fortis. Sprawdz. Jeden minus kredytu samochodowego, ze musisz miec Oc plus AC obowiazkowo i podpisujesz papierek , ze jesli stanie sie coś z samochodem to kase dostaje bank a nie ty. Bank po prostu sie zaspokaja, ale spłacasz oczywiscie tym kredyt.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Weronika
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    504

    Domyślnie

    Spokojnie skredytujesz samochód od osoby prywatnej - zasada działania jest taka sama jak od komisu czy dealera ( tylko od dealera masz pro formę , a tutaj coś jak umowa przedwstępna ). Nie wszystkie banki wymagają pełnego AC, ale jeśli znajdziesz ofertę bez AC to musisz się liczyć z dużo większą ratą. W Twoim przypadku podpisując umowę zaznaczysz , jaką kwotę dajesz sprzedającemu do ręki a jaką skredytujesz tu i tu. Idziesz do banku i bierzesz kredyt na taką właśnie kwotę. Jak załatwisz wszystkie formalności ( umowa kredytowa, rejestracja, ubezpieczenie ) bank przeleje na konto kupującego kwotę kredytu, a Ty jesteś zobowiązany resztę zgodnie z umową dać mu do ręki. Nie ma co ukrywać, że teoretycznie kredyt samochodowy jest tańszy niż gotówkowy, ale jak doliczysz AC ( które musisz mieć przez cały okres kredytowania do puki bank jest współwłaścicielem wbitym w dowód ) często zdarza się, że gotówkowy wychodzi porównywalnie lub nawet taniej - na gotówki jest mnóstwo różnorakich ofert. I kolejny plus - przy samochodówce masz trochę latania z papierami dodatkowo bank jest współwłaścicielem auta, przy gotówce - Twoje auto Twoja sprawa. Najlepiej daj sobie jeden dzień i spokojnie przeanalizuj oferty wszystkich banków jakie przyjdą Ci do głowy - nie koniecznie szukaj w internecie , bo jako pracownik banku powiem Ci, że w oddziale możesz dużo pozbijać z raty - i wtedy porównasz, co po prostu będzie dla Ciebie tańsze i korzystniejsze . Powodzenia w zakupie
    Ostatnio edytowane przez Weronika ; 26-08-2012 o 07:59
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 2000 była i długo służyła
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2010 jest i ................

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar dimasinho
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Lębork
    Auto
    Spider 2.4, GT 1.9, 147 3.0 V6
    Postów
    122

    Domyślnie

    Ja w maju zeszłego roku dokredytowałem się do kupna auta i po wizytach w kilku bankach, po kalkulacjach wyszło że kredyt gotówkowy był korzystniejszy.

Podobne wątki

  1. Kupno samochodu - podpięcie pod komputer
    Utworzone przez Amadi90 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:04
  2. Potrzebna pomoc życzliwej osoby z okolic Kutna
    Utworzone przez zwoli w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 09:22
  3. Kupno samochodu alfa 156
    Utworzone przez jar_ekg w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 19:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory