Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL166
    Cytat Napisał szerszeń
    Turbina, przepływka - podczas jazdy próbnej podciągnij go na wysokie obroty, najlepiej na jakiejś ekspresowej włączając się do ruchu :-) jedynka, dwójka - rura, trójka - rura, czwórka - rura... tak jakbyś sprawdzał czas do setki - myślę, że gdzies spokojnie do 4 tys. obrotów. Wszelkie zerwania, spadki mocy, zapalające się kontrolki, kolor dymu z rury (może ktoś z tyłu zaobserwuje). Upewnij się, czy Sprzedający zgadza się na ten test. Mojemu koledze (był Kupującym) podczas takiego testowania pękł pasek rozrządu (chociaż Sprzedający zapierał się, że funkel nówka) i był mega zonk!
    Jest zima więc warto zerknąć na akku i chłodnicę, miskę olejową, płynność zmiany biegów, poziom płynów...
    ja bym chyba takiego sprzedającego podczas tego testu i zoooonka ubił na miejscu <zlyy>
    Sprzedającego, czy Kupującego?

  2. #12
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń
    Cytat Napisał DANIEL166
    Cytat Napisał szerszeń
    Turbina, przepływka - podczas jazdy próbnej podciągnij go na wysokie obroty, najlepiej na jakiejś ekspresowej włączając się do ruchu :-) jedynka, dwójka - rura, trójka - rura, czwórka - rura... tak jakbyś sprawdzał czas do setki - myślę, że gdzies spokojnie do 4 tys. obrotów. Wszelkie zerwania, spadki mocy, zapalające się kontrolki, kolor dymu z rury (może ktoś z tyłu zaobserwuje). Upewnij się, czy Sprzedający zgadza się na ten test. Mojemu koledze (był Kupującym) podczas takiego testowania pękł pasek rozrządu (chociaż Sprzedający zapierał się, że funkel nówka) i był mega zonk!
    Jest zima więc warto zerknąć na akku i chłodnicę, miskę olejową, płynność zmiany biegów, poziom płynów...
    ja bym chyba takiego sprzedającego podczas tego testu i zoooonka ubił na miejscu <zlyy>
    Sprzedającego, czy Kupującego?
    sprzedający upierał się że pasek ( funkiel nówka ) sprawdziłbym ten pęknięty pasek u rzeczoznawcy a wtedy no cóż jestem porywczy i zdeterminowany .

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Sprzedającego, czy Kupującego?[/quote] sprzedający upierał się że pasek ( funkiel nówka ) sprawdziłbym ten pęknięty pasek u rzeczoznawcy a wtedy no cóż jestem porywczy i zdeterminowany .[/quote]
    Więc tak - Kupujący był z Pruszkowa, a Sprzedający to fani fitnesu z Wołomina.
    I tak powstała legenda dwóch zwalczających się grup :-)
    Na poważnie - pękł przed finalizacją i wypłatą sianka, więc Kupujący był jednak górą. Najpierw było mega nerwowo, ale doszli do porozumienia, czyli dyskont na wymianę/remont silnika.

  4. #14
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń
    Sprzedającego, czy Kupującego?
    sprzedający upierał się że pasek ( funkiel nówka ) sprawdziłbym ten pęknięty pasek u rzeczoznawcy a wtedy no cóż jestem porywczy i zdeterminowany .[/quote]
    Więc tak - Kupujący był z Pruszkowa, a Sprzedający to fani fitnesu z Wołomina.
    I tak powstała legenda dwóch zwalczających się grup :-)
    Na poważnie - pękł przed finalizacją i wypłatą sianka, więc Kupujący był jednak górą. Najpierw było mega nerwowo, ale doszli do porozumienia, czyli dyskont na wymianę/remont silnika.[/quote] noo musieli się jakoś dogadać , .

  5. #15
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    jesli to jest twoja pierwsza alfa to WAZNE postaraj sie zachowac spokojnie i nie poddaj sie emocjom. Po przejechaniu sie bo napewno bedziesz zajarany na maksa tymbardziej ze to 2,4 jtd czyli moc i ekonomia w jednym a moim zdaniem tez najmniej awaryjnym
    pozdro

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń
    Turbina, przepływka - podczas jazdy próbnej podciągnij go na wysokie obroty, najlepiej na jakiejś ekspresowej włączając się do ruchu :-) jedynka, dwójka - rura, trójka - rura, czwórka - rura... tak jakbyś sprawdzał czas do setki - myślę, że gdzies spokojnie do 4 tys. obrotów. Wszelkie zerwania, spadki mocy, zapalające się kontrolki, kolor dymu z rury (może ktoś z tyłu zaobserwuje). .
    wystarczy spokojnie potrzymać na trójce kilkanaście sekund przy 4000 obr i już się dowiesz.

  7. #17
    forca
    Gość

    Domyślnie dzieki

    Miałem 156 sportwagon 1,8L TS czarna, skóry, LANS. Zalałem silnik i AXA zabrała mi ją. Do kasacji.
    Próbowałem odzyskać ją, ale powiedzieli że mi jej nie ubezpieczą. Jestem już pół roku od tragedii wciąż bez auta. Myślałem żeby kupić Volvo S60, Saab 9-3 po 2003im r. lecz w żadnym nie czułem się jak w niej "156". Mam na oku http://atsearch.autotrader.co.uk/ni/...00906328120337 Co myślicie o przebiegu 180.000 w tym aucie i tym silniku. Ja nie mam pojęcia o dieslach. Proszę o rade i wskazówki. Pozdrawiam
    Zarażony

  8. #18
    lukas8713
    Gość

    Domyślnie

    Witam,ja właśnie dzisiaj testowałem 2,4 jtd fakt fajnie sie jeździ szczególnie jak na obroty wchodzi,powiem tak odpaliłem go nie dymi,pracuje równo,nie szarpie,ładnie w obroty wchodzi ale po tym co piszecie to mam wątpliwości bo mam podejrzenia że ten egzemplatz był klepany ,pozatym widziałem ślad oleju przy turbinie więc podejrzewam że mogą się zacząć kłopoty,sprzedawca też zapewniał mnie że pasek wymieniał i tego się boje mam wątpliwości więc wstrzymam się z kupnem,ale musze powiedzieć że po jeździe nie chce innego silnika niż 2.4 jtd zdecydowanie lepszy od twin sparka,zbiera sie już od dolnych obrotów.ale wole poczekać i kupić pewny egzemplarz a nie gdybać kiedy mi turbina walnie

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory