Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  1. #1
    Grzybek
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.4 JTD

    Coz jak w temacie na co zwrocic szczegolna uwage mniej wiecej co ile wymienia sie rozrzad przy tej jednostce. Prosze napiszcie wszystko na co trzeba patrzec ;D nie chce sie wladowac na jakas mine a pozniej mowic ze Alfa jest be ;D a wszyscy wiemy ze tak nie jest
    Z gory dzieki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Co mogę doradzic to szukaj w "firmowych" komisach czyli takich które są przy salonach - często ludzie zostawiaja tam w rozliczeniu prawdziwe perełki (często taki komis daje na nie jeszcze gwarancję) , bo chcą jak najszybciej wyjechać nowym autem z salonu. Druga sprawa to przegląd przed kupnem auta (w dobrym warsztacie lub ASO) - koszt ok 300zł, a będziesz miał pełną jasność co do stanu samochodu
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Grzybek
    Gość

    Domyślnie

    W czwartek jade ogladac autko wiec dlatego pytam czlowiek jezdzil nia przez 2 lata w Polsce, wczesniej byla w Niemczech Stad moje pytanie na co patrzec

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    turbina jest ważna, zaobserwuj co koleś wyprawia na zimnym silniku, czy czeka chwilę przed zgaszeniem
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    Grzybek
    Gość

    Domyślnie

    Ok. Jak mozna jeszcze inaczej sprawdzic turbine ?

  6. #6
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    wszelkie watpliwosci rozwije przeglad - podpiecie pod komp. U mnie byl zonk przy turbinie, ktory wyszedl dopiero po zakupie, pomimo wczesniejszego przegladu - po ok 4 tys obrotow silnik przechodzil w tryb awaryjny - okazalo sie ze trzeba jedynie wymienic czujnik doladowania - no ale strachu sie najadlam. Polecam sprawdzenie ewentualnych awarii w pelnym zakresie obotow - ale juz na cieplym silniku.

  7. #7
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    "na co zwrócic uwagę ???" - na sprzedającego !!!! :mrgreen:
    a poważnie to jak to w jtd - turbina , jaki olej zalany, itp. i na wszystko aby był papier bo bajki to kazdy może pociskać !!!! ja staram się zbierać wszelkie dokumenty na wymiany i naprawy jakie robie w mojej 2.4 jtd - nawet jak kupiłem części do rozrządu i wymieniałem w warsztacie to poprosiłem na dowodzie zakupu cześci aby stukneli mi pieczątke z data i przebiegiem przy jakim była wymiana. No za robociznę nie zawsze mozna dostać fakturkę ale pieczątka swiadczy o tym że nie robiłem wymian w stodole na wiosce a w serwisie

  8. #8
    Grzybek
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za pomoc ;D jak sie spotkamy na jakims zlocie to sie ladnie zrewanzuje ;D Mam nadzieje ze to auto nie okaze sie niewiadomo jakim szrotem...

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Turbina, przepływka - podczas jazdy próbnej podciągnij go na wysokie obroty, najlepiej na jakiejś ekspresowej włączając się do ruchu :-) jedynka, dwójka - rura, trójka - rura, czwórka - rura... tak jakbyś sprawdzał czas do setki - myślę, że gdzies spokojnie do 4 tys. obrotów. Wszelkie zerwania, spadki mocy, zapalające się kontrolki, kolor dymu z rury (może ktoś z tyłu zaobserwuje). Upewnij się, czy Sprzedający zgadza się na ten test. Mojemu koledze (był Kupującym) podczas takiego testowania pękł pasek rozrządu (chociaż Sprzedający zapierał się, że funkel nówka) i był mega zonk!
    Jest zima więc warto zerknąć na akku i chłodnicę, miskę olejową, płynność zmiany biegów, poziom płynów...

  10. #10
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń
    Turbina, przepływka - podczas jazdy próbnej podciągnij go na wysokie obroty, najlepiej na jakiejś ekspresowej włączając się do ruchu :-) jedynka, dwójka - rura, trójka - rura, czwórka - rura... tak jakbyś sprawdzał czas do setki - myślę, że gdzies spokojnie do 4 tys. obrotów. Wszelkie zerwania, spadki mocy, zapalające się kontrolki, kolor dymu z rury (może ktoś z tyłu zaobserwuje). Upewnij się, czy Sprzedający zgadza się na ten test. Mojemu koledze (był Kupującym) podczas takiego testowania pękł pasek rozrządu (chociaż Sprzedający zapierał się, że funkel nówka) i był mega zonk!
    Jest zima więc warto zerknąć na akku i chłodnicę, miskę olejową, płynność zmiany biegów, poziom płynów...
    ja bym chyba takiego sprzedającego podczas tego testu i zoooonka ubił na miejscu <zlyy>

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory