Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 90

Temat: Oszuści!!! - ostrzega bezwypadkowe.net

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    według mnie oszukać to by go mógł gdyby to mito było wsytawione za 35 tysiecy i tyle ,a tak to po prostu ktoś po frajersku liczył że jest tym sprytnym i za 10 tysie mniej kupi takie same auto ,a że się okazało że handlarz jesdnak sprytniejszy to płacz jak baba

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Usprawiedliwianie handlarzy oszustów i nazywanie kupującego frajerem... no, no.

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Jarek nie jestem handlarzem dobrze wiesz
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  4. #54
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Ja myślałem, że ten temat jest po to żeby właśnie pokazać palcem nieuczicwych handlarzy i ostrzec potencjalnych nabywców. A w zamian za to ostrzeżenie zostałem już nazwany:
    m.in. ,,biednym polaczkiem'', frajerem, płaczącym jak baba.
    jarek1985 jesteś mało sympatycznym, mało kulturalnym i niewychowanym człowiekiem.
    Do tego Twoja obrona tego nieuczciwego sprzedawcy jest dla mnie podejrzana.
    Mam nadzieję, że moderacja przyjrzy się Twoim wypowiedziom, bo wydaje mi się że takie nieuprawnione i niczym nie zasłużone obrażanie rozwówców, jest niezgodne z regulaminem.

  5. #55
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    wiem Greciu dlatego się smieje
    tak nazywam frajerstwem wybieranie najtańszego auta na otomoto czy allegro i gonienie przez pół Polski z nadzieją że będzie to igła ,a potem płacz po forach że jednak igłą to auto nie było. Auto skoro tańsze o 7 czy więcej tysiecy od średniej to jaknajbardziej stan odpowiedni do ceny. I skoro ktoś kupując od handlarza wierzy w jego zapewnienia przez telefon i przyjmuje je za pewnik,bo tak powiedział to jest dla mnie dziecinny
    Masz 27 tysiecy to kup samochód za 27 tysiecy a nie taki co powinien kosztowac 35 tylko dziwnym trafem kosztuje 27.

    A temat niech będzie poważny ,bo zachwilę trafia tu kolejne okazje za 75 procent realnej ceny gdzie inne płaczki będą wylewać żale że ktoś żeruje na ich głupocie. Trafią tutaj 156 za 5 tysiące za gazem gdzie ktoś bedzie płakał że miała być igła a ma dziury w podłodze ,albo 159 za 25 tysiecy z przodem z innego modelu przeciwnie do zapewnień handlarza
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 05-02-2013 o 14:43

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Czyli wg. tego co piszesz jeśli ktoś w ogłoszeniu i przez telefon zwyczajnie kłamie odnośnie stanu auta, ale sprzedaje poniżej średniej ceny z ogłoszeń to już nie jest oszustem. Nie rozumiem tego podejścia.

    Dla mnie oszustem jest każdy kto w ogłoszeniach jak i przez telefon przekazuje nieprawdziwe informacje i nie ważne czy sprzedaje samochód drogo czy tanio.

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Oszustwo jest oszustwem i po to jest ten dział, żeby taką zarazę bezwzględnie tępić. Nic mi nie działa na nerwy bardziej niż cwaniaczkowanie i po tej stronie masz zarówno sprzedających którzy będą cuda opowiadać o samochodach "klepanych razem z przystankiem autobusowym" jak i kupujących, którzy będą mieć fiksację na temat tego, że kupią samochód w cenie złomu, bo przecież na allegro i otomoto takich pełno. Faktem jest też, że tłumaczenie o "biedzie społeczeństwa" jest bardzo wygodne - wyjątkowo łatwo się nim zasłonić i udawać głównie przed własnym sumieniem, że zdecydowana większość rodaków dlatego napala się na złom, bo ich nie stać, podczas gdy nawet kiedy ich stać tak samo napalają się na złom, ale wyższej klasy - bo taka jest kombinatorska natura dużej grupy rodaków.

  8. #58
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Aby ograniczyć kontakt z cwaniakami i oszustami, to należy najpierw zrobić racjonalną i zdroworozsądkową selekcję ogłoszeń z samochodami.

    Wiadomo, że AR 159 za 25 000 zł to super okazja, warta aby jechać po nią 1000 km, ale życie jest zbyt piękne, aby to było prawdziwe.

    Poza tym... Alfa (159/156), to nie unikat jak Ferrari, żeby jeździć po nie setki km. Lepiej cierpliwie czekać na rozsądne auto w promieniu 200 km od siebie, niż wybrać się parę razy na drugi koniec Polski i wydawać setki złociszy na oglądanie "igieł".

    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  9. #59
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    mar0s mądze ci wyjaśnia drifter co i ja próbuje Ci wytłumaczyć. Tak gość który mówi przez telefon coś innego niż się okazuje na miejscu jest oszustem,ale własnie i tylko i wyłącznie takie osoby ( które wybiorą najtańsze auto z możliwych) nabijają im portfel.Bo pojechał jeden na swoje szczęscie nie kupił,a przyjedzie drugi trzecie albo ósmy i w końcu nie pojedzie do aso ,auto mu się spodoba i kupi i tyle.Handlarz znów pojedzie do francji czy gdzie tam ,kupi 2-3 letnie rozbite auto z małym przebiegiem i znów znajdzie naiwniaka który to kupi i koło się kręci .

  10. #60
    Użytkownik Embrion Avatar bartowy
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Gdańsk/Elbląg
    Auto
    '01 166 2.4 JTD oraz '98 156 1.6 TS
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    mar0s mądze ci wyjaśnia drifter co i ja próbuje Ci wytłumaczyć. Tak gość który mówi przez telefon coś innego niż się okazuje na miejscu jest oszustem,ale własnie i tylko i wyłącznie takie osoby ( które wybiorą najtańsze auto z możliwych) nabijają im portfel.Bo pojechał jeden na swoje szczęscie nie kupił,a przyjedzie drugi trzecie albo ósmy i w końcu nie pojedzie do aso ,auto mu się spodoba i kupi i tyle.Handlarz znów pojedzie do francji czy gdzie tam ,kupi 2-3 letnie rozbite auto z małym przebiegiem i znów znajdzie naiwniaka który to kupi i koło się kręci .
    Jezeli samochod jest najtanszy, albo jego cena nalezy do jednej z nizszych to juz zapala nam sie lampka, ze cos moze byc nie tak... Ale wyobrazcie sobie sytuacje ze jedziecie kawal drogi po auto, ktore jest wycenione w gornych granicach cenowych, a na miejscu okazuje sie ze egzemplarze, ktore byly wystawione za polowe tej ceny byly w o niebo lepszym stanie... to sie dopiero nazywa miec tupet...

    Nastepnym razem chyba trzeba bedzie kazda rozmowe ze sprzedajacym nagrywac, i klepac go na miejscu za kazda jego bujde rzucona do sluchawki moze sie sqrwysyny oducza... z drugiej strony zyjemy w takim kraju a nie innym, ze kazdy kombinuje jak moze :/ :/ a jak to mawiaja handlarze "na wszystko znajdzie sie klient" :/ :/

Podobne wątki

  1. Oszuści
    Utworzone przez CARENZO w dziale Części
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2017, 17:24
  2. Oszuści
    Utworzone przez CARENZO w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory