Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Temat: Mini poradnik Kupującego auto używane - czyli baśnie Szczepana ;)

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    wszyscy płakali, co ja kupiłem a potem oni stali po rowach albo posuwali autobusami
    Co masz na myśli pisząc wszyscy oni?

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Ja uważam, że trzeba mieć wybitne umiejętności żeby zepsuć skrzynię biegów ( oczywiście nie liczę faktycznych zmęczeń czy wad materiału
    Czyli uważasz, że ludzie którym padły skrzynie co z nimi robili? Spuszczali z nich olej czy przypiekali je palnikiem??

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Co masz na myśli pisząc wszyscy oni?


    Czyli uważasz, że ludzie którym padły skrzynie co z nimi robili? Spuszczali z nich olej czy przypiekali je palnikiem??

    Szczerze mówiąc nie wiem nigdy mi sie nie udało zepsuć skrzyni !

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Co masz na myśli pisząc wszyscy oni?

    ?
    kumple, znajomi, doradcy nieproszeni, członkowie dalszej rodziny i inni mądrale, ze sto razy słyszałem wyświechtany tekst, dlaczego kierowcy alf się nie witają w pracy, bo sie widzieli rano w warsztacie, haha haha, smieszne, to ja zawsze wtedy, szczegolnie do posiadaczy Vagów, dlaczego oni się nie witają w pacy, bo widzieli się rano na szrocie, i cisza, kwaśne spojrzenia )))

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Szczerze mówiąc nie wiem nigdy mi sie nie udało zepsuć skrzyni !

    Jeśli masz 1.9JTD pod maską to wszystko przed Tobą, nie znasz dnia ani godziny...








    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    kumple, znajomi, doradcy nieproszeni, członkowie dalszej rodziny i inni mądrale, ze sto razy słyszałem wyświechtany tekst, dlaczego kierowcy alf się nie witają w pracy, bo sie widzieli rano w warsztacie, haha haha, smieszne, to ja zawsze wtedy, szczegolnie do posiadaczy Vagów, dlaczego oni się nie witają w pacy, bo widzieli się rano na szrocie, i cisza, kwaśne spojrzenia )))

    Powiem Ci że dziwnych masz znajomych i na dziwnych ludzi trafiasz. Miałem dwie alfy i nigdy nikt nie powiedział żadnych obraźliwych słów na temat mojego wozu. Tych pozytywnych było wiele natomiast obraźliwych treśći czy też durnych dowcipów nigdy. Tak że zależy na jakich ludzi trafisz.


    Wracając do tematu bardzo fajny poradnik, ludzie powinni go czytać jak regulamin forum...

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Jeśli masz 1.9JTD pod maską to wszystko przed Tobą, nie znasz dnia ani godziny...
    Być może tak, a może nie. Ważne aby z samochodem obchodzić się jak z kobietą w tych miłych sytuacjach
    Codziennie rano widzę jak sąsiad katuje forda focusa w dieslu to się nie dziwię, że ludziom padają dwumasy, turbiny, skrzynie itd.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Oczywiście, że samochodu nie można katować, jednak w motoryzacji występują przypadki określane mianem "wada fabryczna" do której oczywiście producenci się często nie przyznają. Tak jest też ze skrzyniami biegów M32 montowanymi w 159 z silnikami 1.9JTDm. Możesz sobie jeździć nie wiadomo jak delikatnie, a ona i tak padnie tylko kwestia szczęścia czy przy przebiegu 80kkm czy 180kkm.
    Koniec offtopa

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Powiem Ci że dziwnych masz znajomych i na dziwnych ludzi trafiasz. Miałem dwie alfy i nigdy nikt nie powiedział żadnych obraźliwych słów na temat mojego wozu. Tych pozytywnych było wiele natomiast obraźliwych treśći czy też durnych dowcipów nigdy. Tak że zależy na jakich ludzi trafisz.

    No widzisz, ale siano, ty trafiasz na fajnych ludzi a ja na niefajnych) no kurka wodna....
    A co tam o passacie twoim mówią? fajny? dobrze ciągnie? lux furka)? lux na pewno, przeciez to TDI, maszyna nie do zarżnięcia
    hahah, sorry

    Hahahah.... no a, wracając do tematu, ponownie polecam Auto Poradnik numer z maja, piszą tam, jakie tricki stosują handlarze i jak się można na nich wzorować, jak się chce sprytnie i szybko sprzedać auto. Niby wszystko to wiemy, ale fajnie uporządkowane.
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 17-05-2014 o 00:15

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    A co myślicie o tym http://motoraporter.com/ ?

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    No widzisz, ale siano, ty trafiasz na fajnych ludzi a ja na niefajnych) no kurka wodna....
    A co tam o passacie twoim mówią? fajny? dobrze ciągnie? lux furka)? lux na pewno, przeciez to TDI, maszyna nie do zarżnięcia
    hahah, sorry
    A powiem Ci że na passata słyszałem więcej negatywnych opinii niż na alfy ale to dlatego, że po pierwsze to stare auto, po drugie to diesel, znaczna większość moich znajomych jeździ benzynami lub benzynami z LPG.

    A Ty co? pozbyłeś się oploalfy czy nigdy jej nie miałeś? Widzę że po powrocie z banicji w Twoim opisie zmienił się samochód... To czym teraz jedzisz pochwal się. Też się pośmieję... Podejrzewam że jednak niczym...


    Cytat Napisał adi.ldz Zobacz post
    A co myślicie o tym http://motoraporter.com/ ?
    Słyszałem póki co tylko jedną opinię i niestety była negatywna... Mało fachowi ludzie, raport TYLKO na ich stronie, nie dostajesz niczego na własność, chyba że sobie screeny porobisz... Generalnie za taką kasę zdecydowanie nie warto.
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 17-05-2014 o 06:39

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8v
    Postów
    29

    Domyślnie

    Każde auto posiada jakiś słabszy element, który po jakimś czasie musi się zepsuć. Szczególnie w nowych autach, które w założeniu mają wytrzymać okres gwarancyjny.

Podobne wątki

  1. Auto używane z salonu
    Utworzone przez neptunek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 13:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory