Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 96

Temat: Przygoda Super Alfa

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Odstawcie już ten klej...
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  2. #62
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    Hej, Z tego co kojarzę to w temacie aut z super alfy to sam QBA się wypowiedział (tak przynajmniej kojarzę) że oni ogólnie mocno szykują auta na sprzedaż, znają się z lokalnym ASO i wszystkimi SKP (co zresztą nie dziwne bo miasto przecież małe) i ze bez rozkręcenia połowy auta czasem nie dojdziesz bo na pierwszy i drugi rzut oka wszystko wygląda ok. Na pewno auta z superalfy wygladaja lepiej niż 90% opisywanych na forum wiec to jest jakiś prognostyk.
    Ale ogolnie szerszeń ma racje, nadzieja umiera ostatnia
    To źle pamiętasz, nie zabierałem głosu w żadnej dyskusji na temat samochódw z Superalfy.
    Musiała Ci się pomylić wypowiedź kogoś innego.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 06-06-2014 o 16:52 Powód: Dodano
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #63
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    ja kupilem auto od alfaholika, i 2 dni po tym jak wrocilem do domun w przednich i tylnich amortyzatorach cos strasznie skrzypi. Auto najprawdopodobniej zlozone z dwoch. Jednak minal miesiac i coz, nic nie zdzialam. Teraz po oodwiedzeniu myjni poraz 4-5, przy przednich dzwiach z obu stron widac spawy , polerke, mase itp. Modlic sie tylko by auto nie kosztowalo za duzo. Na przyszlosc nie kupie alfy z taka wyzsza cena pozostajac w przekonaniu a moze droga bo zadbana. Nigdy! kupie tą z najnizszej polki cenowej i dowartosciowuje sam. Bede chociaz wiedzial czym jezdze.. nawet naszym ufac nie mozna

  4. #64
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Osobiście uwazam ze lepiej kupic cos taniego i doinwestowac juz kupic drogo i tez doinwestowac. Jeśli ktos myśli ze drogie auto 10-letnie bedzie jak z salonu to sie głęboko myli. Wręcz moze sie okazać ze wysoka cena przyciągnie klienta wierzacego w uczciwość sprzedającego poparta wysoka cena.

  5. #65
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Osobiście uwazam ze lepiej kupic cos taniego i doinwestowac juz kupic drogo i tez doinwestowac. Jeśli ktos myśli ze drogie auto 10-letnie bedzie jak z salonu to sie głęboko myli. Wręcz moze sie okazać ze wysoka cena przyciągnie klienta wierzacego w uczciwość sprzedającego poparta wysoka cena.
    Bo taka jest prawda, a raczej takie są w Polsce realia, wyższa cena nie jest wyznacznikiem zadbania, a jedynie informacją określającą prawdopodobieństwo trafienia na strucla...
    Albo bierzesz co jest w jako takim stanie technicznym byle nie było składane z trzech i jeździło prosto, albo szukasz miesiącami wymarzonej perełki, igiełki bez wkładu własnego...

  6. #66
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Osobiście uwazam ze lepiej kupic cos taniego i doinwestowac juz kupic drogo i tez doinwestowac. Jeśli ktos myśli ze drogie auto 10-letnie bedzie jak z salonu to sie głęboko myli. Wręcz moze sie okazać ze wysoka cena przyciągnie klienta wierzacego w uczciwość sprzedającego poparta wysoka cena.
    no i zagazuj od razu
    kup szrota, ze szrotu, dokup zderzaki, farbę, lampy i składaj sobie wieczorami. Bo lepiej kupić coś taniego. Maksyma Marcina_M na zycie: kupuj zawsze coś taniego i doinwestuj sobie sam. I gaz, koniecznie, gaz.

  7. #67
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Weź już idź sobie i nie wracaj....

    This message is hidden because KRS is on your ignore list.


  8. #68
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Tak tylko właściciel twierdził że oni zajmują się serwisowaniem auta. Komis stwierdził że jest wszystko z autkiem ok a później powychodziły inne kwiatki.
    Się wtrącę trochę - nie wiem, jakie "kwiatki" tam powychodziły, bo auto jest po naprawdę bardzo dużym serwisie, obejmujacym m.in. montaż nowej turbosprężarki, remont głowicy, poskładanie wszystkiego na nowym rozrządzie, paskach wielorowkowych, ze sprawdzonym zawieszeniem, w którym na dzień dzisiejszy nie ma najmniejszego luzu, samochód stoi na praktycznie nowych oponach letnich, jest zrobiony kolektor ssący (klapy), usunięty DPF, itp. To jest prawie 10 tysięcy złotych wpakowane w samochód w skali ostatnich 10 tysiecy kilometrów jazdy.
    Jeśli ktoś zakłada, że dostanie na dzień dobry upust parę tysięcy złotych z tytułu tego, że "sprzęgło i dwumasa jak się skończy, to jest duży wydatek" - to niestety negocjacje zaczynają być utrudnione. Wersji 2.4 Q4 Ti nie ma na rynku "na pęczki", cena nie jest jakoś szczególnie niepokojąca. Auto jest po kolizji przodem, o czym każdy zainteresowany tym samochodem jest informowany telefonicznie, łącznie z opisem co w aucie zostało wymienione, a co było prostowane/naprawiane. Nie wiem czego się spodziewałeś na miejscu - nowej 2.4 Ti Q4 za 40 tysięcy???
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Się wtrącę trochę - nie wiem, jakie "kwiatki" tam powychodziły, bo auto jest po naprawdę bardzo dużym serwisie, obejmujacym m.in. montaż nowej turbosprężarki, remont głowicy, poskładanie wszystkiego na nowym rozrządzie, paskach wielorowkowych, ze sprawdzonym zawieszeniem, w którym na dzień dzisiejszy nie ma najmniejszego luzu, samochód stoi na praktycznie nowych oponach letnich, jest zrobiony kolektor ssący (klapy), usunięty DPF, itp. To jest prawie 10 tysięcy złotych wpakowane w samochód w skali ostatnich 10 tysiecy kilometrów jazdy.
    Jeśli ktoś zakłada, że dostanie na dzień dobry upust parę tysięcy złotych z tytułu tego, że "sprzęgło i dwumasa jak się skończy, to jest duży wydatek" - to niestety negocjacje zaczynają być utrudnione. Wersji 2.4 Q4 Ti nie ma na rynku "na pęczki", cena nie jest jakoś szczególnie niepokojąca. Auto jest po kolizji przodem, o czym każdy zainteresowany tym samochodem jest informowany telefonicznie, łącznie z opisem co w aucie zostało wymienione, a co było prostowane/naprawiane. Nie wiem czego się spodziewałeś na miejscu - nowej 2.4 Ti Q4 za 40 tysięcy???
    Nie rozumiem czemu mnie atakujesz w nie swoim temacie skoro napisałem że nie jest to post o AUTKA.pl, ale skoro chcesz prać tutaj brudy to proszę bardzo.
    Auto które zastałem wizualnie było całkiem w porządku, z kolizji która miała być minimalna wyszło, że była bardziej poważna. Po oglądnięciu auta pod spodem było parę braków. Do tego klejona obudowa skrzyni biegów, w miejscu gdzie auto było dotknięte kolizją, zapocony transfer od napędu. Jak na taki przebieg 87000 dało mi to dużo do myślenia. Do tego pytałem czy było cokolwiek robione z głowicą dostałem odpowiedź że nie, a jak się okazało to była robiona bo zapytałem skąd srebrzanka na bloku silnika. W tedy ujawniło się że był problem z kanałem olejowym w głowicy. Nie spodziewałem się super auta za w tedy coś koło 44k. ale tego że informację są prawdziwe. Zakupione auto w super alfie pomijając zonk z silnikiem było w dużo lepszym stanie technicznym mimo przebiegu. A różnica w cenie raptem 2k. W tedy co ja oglądałem to auto klapy wirowe jeszcze były.
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  10. #70
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Nie rozumiem czemu mnie atakujesz w nie swoim temacie skoro napisałem że nie jest to post o AUTKA.pl, ale skoro chcesz prać tutaj brudy to proszę bardzo.
    Auto które zastałem wizualnie było całkiem w porządku, z kolizji która miała być minimalna wyszło, że była bardziej poważna. Po oglądnięciu auta pod spodem było parę braków. Do tego klejona obudowa skrzyni biegów, w miejscu gdzie auto było dotknięte kolizją, zapocony transfer od napędu. Jak na taki przebieg 87000 dało mi to dużo do myślenia. Do tego pytałem czy było cokolwiek robione z głowicą dostałem odpowiedź że nie, a jak się okazało to była robiona bo zapytałem skąd srebrzanka na bloku silnika. W tedy ujawniło się że był problem z kanałem olejowym w głowicy. Nie spodziewałem się super auta za w tedy coś koło 44k. ale tego że informację są prawdziwe.
    Nie atakuję Cię - napisałeś, że były nieścisłości w tym, jakie informacje otrzymałeś przez telefon, a tym, co zastałeś na miejscu. Więc to takie sprosowanie gwoli wyjaśnienia tych nieścisłości. Co do tego, co było robione w samochodzie - każde auto ma dokładną dokumentację przeprowadzonych napraw (zwłaszcza, jeśli były robione u nas) i są do wglądu przy samochodzie. Jeśli dostałeś informację, że nic z głowicą nie było robione - to widocznie sprzedawca nie zapoznał się dokładnie z dokumentami i wprowadzono Cię w błąd, ale zostałoby to szybko zweryfikowane przy analizie dokumentacji serwisowej. Zapocony układ przeniesienia napędu nie świadczy o żadnych istotnych problemach, zwłaszcza, że jest to zapocenie, a nie wyciek. Auto ma prawidłową geometrię, co jest przy 4x4 najważniejsze, nie zostały też naruszone żadne istotne elementy konstrukcyjne pojazdu. Dla mnie wymiana przedniego pasa + prostowanie maski i błotników nie oznacza poważnej kolizji - wystarczy 30 km/h i uderzenie w poprzedzający samochód. 159-ka 2.4 ma tak ciasno umieszczone elementy pod maską, że trudno, aby nic się tam w takiej sytuacji nie zniszczyło. Nikt natomiast nie ukrywał wypadkowej historii auta. Przebieg w tym aucie można łatwo zweryfikować (dokumenty) - więc nie za bardzo wiem, do czego pijesz twierdząc, że napęd nie ma prawa być zapocony po 7 latach eksploatacji i 87 tysiącach km. I też nie bardzo rozumiem porównanie do auta, które było droższe i miało "zonk z silnikiem", jakoby było w lepszym stanie technicznym. Problemy z silnikiem oznaczają lepszy stan techniczny??? Masz auto z gwarancją na wykonane naprawy (wszystkie istotne w 2.4 JTDm) i to jest gorszy stan?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Bydgoski klub Alfa Romeo - kilka słów prawdy czyli moja nie miła przygoda
    Utworzone przez snake w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 09:37
  2. Alfa 164 3.0 V6 Super
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 22:22
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory