Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa 147 jako pierwszy samochód

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    1

    Post Alfa 147 jako pierwszy samochód

    Witam. Mam 19 lat i przymierzam się do kupna pierwszego samochodu. Chciałbym, żeby była to właśnie Alfa w wydaniu 147. Ostatnio napotkałem się na opinię, że "nie można być pasjonatem motoryzacji jeśli nigdy nie miało się Alfy Romeo". Dotychczas jeździłem autem mojego taty, Renault Megane II sedan 1.6 113 KM
    Interesuje mnie egzemplarz 147 do 12-13 tysięcy złotych.
    Myślałem o silniku 1.6 w benzynie, gdyż diesla troche sie boję. Nasłuchałem się o kołach dwumasowych, filtrach cząstek stałych i tym podobnych. Jeśli diesel to 1.9 JTD 115 KM
    Prosiłbym o wypowiedź użytkowników tego modelu, aby rozstrzygnąć jaką wersję silnikową wybrać, jak z awaryjnością tych jednostek no i na co zwrócić uwagę.
    Bardzo zależy mi na opiniach ludzi, którzy znają te samochody "od podszewki"
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar russell
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Oleśnica
    Auto
    alfa 147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam! posiadam akurat 147 w 1.9 jtd (przedlift) od ponad dwoch lat i złego słowa nie powiem ani o silniku ani o aucie ogolnie. Jesli nie ganiasz za wiele,lub cześciej po mieście to lepszym wyborem bedzie benzyna. Co do diesla....fakt ma dwumas, ktory predzej czy pozniej"moze zapukac" do kieszeniu, nie ma za to wspominanego prze Ciebie filtra czastek stałych.Co do awaryjności jtd, są jednymi z lepszych silnikow diesla, prawie nie do zajechania. Pisze prawie,bo zawsze znajdzie sie ktoś, kto niestety potrafi. Zasady są niezmienne...robione na czas serwisy, przeglady i nie ignorowanie pierwszych oznak usterki. Mi nikt nie doradzał alfy. Kupiłem, jeżdze i dobrze mi z tym moze ktos dorzuci jeszcze pare groszy od siebie! Pozdrawiam kolege!

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Pierwszy post i już łamanie regulaminu. To jest dział techniczny, a takie pytania należy umieszczać w poradach przy zakupie.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mat147
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    429

    Domyślnie

    Osobiście posiadam alfe 147 w 1.6 120km. Również brałem tylko pod uwagę benzyniaki ale liczyłem się z tym że pomimo małego silnika będzie palił jak smok i tanio nie będzie (w mieście potrafi średnio nawet 12l/100, chyba że będziesz jeździł jak emeryt to może zejdziesz do 10l) Diesel oczywiście dużo mniej ale o tych silnikach to Ci za bardzo nic nie powiem bo nie miałem. Wiadomo o Twin Sparka trzeba dbać bo można go szybko zarżnąć, nie grzejemy na zimnym, pilnujemy olej itp.( poczytasz jeszcze na pewno o tym na forum). Eksploatacja alfy na pewno nie należy do najtańszych. Sam silnik TS'a jeśli nie jest zakatowany to nie powinien sprawiać większych kłopotów. Jeśli sam będziesz dbał o nią, wymieniał wszystko na czas to tylko Ci się odwdzięczy Ja nie narzekam na TS'a, chociaż mogła by mniej palić ale to w końcu alfa, trzeba jej wszystko wybaczyć
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mat147 ; 07-07-2014 o 21:01


  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Też na TSa nie narzekam, akurat (póki co) silnik chodzi mi najlepiej z całego auta. Pali sporo, tak jak kolega wyżej napisał. Mi ok 10l +/- w mieście, w trasie przy "przyjemnej" jeździe mi niewiele mniej bo ~9l

    Problem z Alfą jako wyborem na pierwsze auto jest taki, że trzeba dbać i doglądać - nie jest to samochód bezobsługowy. Drugim problemem jest to, że jednak trzeba mieć trochę kasy. Jeśli nie jesteś gościem w stylu "zrobię sam w domu i w ogrodzie" to utrzymywanie auta w dobrym stanie kosztuje. Mi się niby nic jeszcze nie zepsuło, ale pewne części kończą żywot i akurat w Alfie szybciej niż w innych autach, którymi jeździłem. - np. łożysko koła w 147 przy 60k, w Corolli przy 150k. Zawias też już robiłem (cały przód), a np. w Mazdzie 6 przy 200k miałem sprawny oryginalny.
    Dochodzi do tego picie oleju i generalnie jakieś pierdoły, ale to już domena większości nowożytnych pojazdów

    Jeśli jeździsz Meganką i ogarniasz co Tata przy niej robi, to raczej w Alfie gorzej nie będzie te auta są podobne w kwestii upierdliwości serwisowania. Alfa jest sporo twardsza, lepiej się prowadzi, ma wygodniejsze siedzenia (ale mimo to z powodu zawieszenia ma niższy poziom ogólny komfortu). Jest też mniej plastykowa w środku, co dla mnie osobiście ma kolosalne znaczenie

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Silnik w benzynie... hm... wyciągamy silnik z Alfy 147 i wrzucamy do wanny z benzyną i mamy silnik w benzynie. Takie polskawe pisanie.

    merytorycznie rzecz biorąc, wbrew pozorom chyba najsłabszym elementem jest układ elektryczny a nie silniki.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał russell Zobacz post
    Co do awaryjności jtd, są jednymi z lepszych silnikow diesla, prawie nie do zajechania
    Sam silnik może i jest w porządku ale z silnikiem współpracuje osprzęt który już taki świetny nie jest...

    Do wad czterocylindrowych benzynowych alf 147 zaliczamy:
    - silnik (zacierające się wały, wycierające się wałki rozrządu),
    - osprzęt silnika (pękające paski rozrządu, sypiące się wariatory),
    - zawieszenie (nawet jak jest dobrze to piszczy i trzeszczy ale zazwyczaj nie jest dobre bo remont sporo kosztuje),
    - elektrykę,
    - rdzę (progi, podłoga),
    - sporo osób bierze Cię za geja. Chyba, że akurat jesteś gejem - wtedy ten punkt możesz sobie podciągnąć pod "plus".

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    jezdze od 2.5miesiaca 147 w wydaniu 2005r FL 1.9jtdm 16v 150km. AUtko jezdzi dosc zwawo, przyspiesza na kazdym biegu, oszczedne do miasta(ja osiagam delikatna noga 6.3L komputerowo czyli w praktyce okolo 7L... ) w trasie przy 110-120km/h mam 4.5-5.5L . Mnie sie podoba i nie kupilbym benzyny. Zalezy co wolisz, ja lubie slyszec silnik dlatego jezdze tylko dieslami. Mam auto bez filtra czastek stalych. Przejedz sie benzyna,dieslem, a ocenisz sam. A to na jakie auto trafisz, w jakim stanie technicznym, to loteriada :p.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    AR147
    Postów
    2

    Domyślnie Zakup Alfa Romeo 147 1.9JTD

    Witam drodzy alfoholicy

    Mam parę pytań do doświadczonych miłośników, napaleńców i fascynatów dotyczących zakupu.. W internecie jest wiele wątków jednakże większość z lat zeszłych (2,3lata). Pierwsze pytanie dotyczy ceny, chciałbym zakupić Alfę Romeo 1.9jtd (musi być audio bose), rocznik 2002-2004, chodzi o przedlift.. Wracając do sedna, ile mniej więcej trzeba wydać na taką Alfę ? Czy 8-11 tysięcy to dobry przedział cenowy za takie leciwe auto ?

    Proszę o wyrozumiałość i rzetelne odpowiedzi

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że powitacie mnie niedługo w gronie ZAKOCHANYCH ALFAHOKOLIKÓW

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Po pierwsze co do tego BOSE to niech nie bedzie ono twoim wyznacznikiem bo szalu nie robi. Pewnie ze kupisz w przedziale 8-11, kupisz nawet za 5-6 tysi pytanie w jakim stanie. Najwazniejsze to sie nie napalac bo akurat rynek wtorny jest przeladowany marka AR i jest tego multum. Najwazniejsze to dobrze przetrzepac auto a nie kierowac sie tym ze chce sie BOSE.

    Wymazane sadzą z wydechu twojego JTDka

    Ach i zapomnialbym l, nie ten dzial

    Wymazane sadzą z wydechu twojego JTDka

    ~ taka była piękna ! :C




Podobne wątki

  1. Ar 156 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Ludi_72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 08:50
  2. Alfa Romeo jako pierwszy samochód. Czy to dobry pomysł ?
    Utworzone przez mikerk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 16:14
  3. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22
  4. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory