Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Alfa 159 kupno w Polsce czy zza granicą 2.0 170KM

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie Alfa 159 kupno w Polsce czy zza granicą 2.0 170KM

    Witam, obecnie jestem posiadaczem alfy 156 1.9 jtdm 140KM (sedan) jeżdżą nią od przeszło 4 lat, po nowym roku planuje zmienić w/w na coś troszkę większego( rodzinka się powiększy 2+2) wybór padł na 159. Dużo czytałem i bardzo dobre opinie zbiera silnik 2.0 170KM w porównaniu do 1.9 150Km ma mniej usterkowych problemów. cena jaka chciałbym przeznaczyć to ok 40 000 zł +-
    do tego chip na 200 KM remap dpf,egr i z tego co czytałem to także wywalić klapy wirowe które nadal sprawiają kłopot nawet w 2.0 ( ale to wszystko moge zrobic juz po zakupie jak sie autko ulezy w rodzinie)
    moje pytanie brzmi czy ładować sie w szukanie za granica poprzez handlarza z wioski czy dołożyć wiecej i kupic w PL, dobre opinie zbiera tutaj komis tomka_krk nad którym sie poważnie zastanawiam, mam w sumie 200km nie jest to daleko.

    Jakie są wasze opinie co do kupna samochodu w PL a ściągnięcia go zza granicy i czy wogole finansowo cos sie zaoszczedzi, bo jesli różnica ma byc okolo 1000-2000 zł to jest to gra nie warta świeczki. Co wy byscie polecili dobry komis z dobrymi opiniami czy zachód ??

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    Witam, obecnie jestem posiadaczem alfy 156 1.9 jtdm 140KM (sedan) jeżdżą nią od przeszło 4 lat, po nowym roku planuje zmienić w/w na coś troszkę większego( rodzinka się powiększy 2+2) wybór padł na 159. Dużo czytałem i bardzo dobre opinie zbiera silnik 2.0 170KM w porównaniu do 1.9 150Km ma mniej usterkowych problemów. cena jaka chciałbym przeznaczyć to ok 40 000 zł +-
    do tego chip na 200 KM remap dpf,egr i z tego co czytałem to także wywalić klapy wirowe które nadal sprawiają kłopot nawet w 2.0 ( ale to wszystko moge zrobic juz po zakupie jak sie autko ulezy w rodzinie)
    moje pytanie brzmi czy ładować sie w szukanie za granica poprzez handlarza z wioski czy dołożyć wiecej i kupic w PL, dobre opinie zbiera tutaj komis tomka_krk nad którym sie poważnie zastanawiam, mam w sumie 200km nie jest to daleko.

    Jakie są wasze opinie co do kupna samochodu w PL a ściągnięcia go zza granicy i czy wogole finansowo cos sie zaoszczedzi, bo jesli różnica ma byc okolo 1000-2000 zł to jest to gra nie warta świeczki. Co wy byscie polecili dobry komis z dobrymi opiniami czy zachód ??

    Nie wiem gdzie się doczytałeś, że 2.0 ma problem z klapami EGR i DPF. Mam to wszystko na pokładzie i nie mam zamiaru nic zmieniać. 200 KM ? No można tylko po co ? 170 KM ma wystarczające odejście.

    Co do meritum, wszelkie okazje znikają na zachodzie ponieważ są obstawione przez handlarzy. Kupując na zachodzie przyprowadzasz coś nie wiedząc co i nigdzie nie zareklamujesz. A różnice są w granicach kilku tysięcy. Nikt majątku na sprowadzaniu nie zarabia, no chyba, że zrobi ulepa z młodego bitego auta i znajdzie frajera.
    200 km to nie jest dużo i przy okazji Kraków odwiedzisz

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Też myśle że lepiej bedzie kupic ci u nas w pl. Tak jak ci kolega wczesniej napisał, już nie zarabia sie kokosów na aucie. Silnik 2.0 fajny ale też jakiegoś szału w serii nie robi. 1.9 16v w 156 bo widze ze taki masz jedzie przy tym naprawde nieżle, i moim zdaniem róznice w osiągach czuć dopiero powyżej 120km/h, tyle ze ja mam wywalony egr i duzy ic w 156 ale dalej soft seria.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    170 KM ma wystarczające odejście.
    może i ma ale najpierw trzeba je dobrze rozbujać :-) bo od 0 to sie słabo bierze *

    * - powyższe to oczywiście moja subiektywna opinia tak samo jak inni twierdzą , że 159 120KM jest dynamiczne :-)








  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    może i ma ale najpierw trzeba je dobrze rozbujać :-) bo od 0 to sie słabo bierze *

    * - powyższe to oczywiście moja subiektywna opinia tak samo jak inni twierdzą , że 159 120KM jest dynamiczne :-)
    Trzeba mieć odpowiednią technikę zbierania

    A poważnie to diesel nie jest autem do szybkich startów ze skrzyżowania, no chyba że się ma złotą kartę kredytową i silnik od 3 litrów

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    170km w 159sw tak jak bociek napisał szału nie robi. Ale też nie każdy jeździ ostro. I właśnie te 120km też są dynamiczne dla kogoś. To ciężkie auto jest niestety i tu cały problem

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Trzeba mieć odpowiednią technikę zbierania

    A poważnie to diesel nie jest autem do szybkich startów ze skrzyżowania, no chyba że się ma złotą kartę kredytową i silnik od 3 litrów
    Nie nie nie. To nie tak jak napisałeś. Jeśli ogarniasz maszynę to takim dieslem zrobisz ze startu inne auto o podobnej mocy.
    Ostatnio edytowane przez sebo18188 ; 10-09-2014 o 19:50 Powód: Dodano

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    170km w 159sw tak jak bociek napisał szału nie robi. Ale też nie każdy jeździ ostro. I właśnie te 120km też są dynamiczne dla kogoś. To ciężkie auto jest niestety i tu cały problem

    Dodano po 2 minutes:



    Nie nie nie. To nie tak jak napisałeś. Jeśli ogarniasz maszynę to takim dieslem zrobisz ze startu inne auto o podobnej mocy.

    No mogę tylko jakoś nie mam ochoty na wymianę dwumasy

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Nie pada chyba tak szybko jak ci się wydaje

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    Nie pada chyba tak szybko jak ci się wydaje
    To nie o to chodzi. Mam swój styl jazdy i tego się trzymam. Nie jestem ulubieńcem mechaników i czesto ich nie odwiedzam jeśli chodzi o poważne naprawy no chyba, że klocki olej i takiem tam.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Nie wiem gdzie się doczytałeś, że 2.0 ma problem z klapami EGR i DPF.
    Duzo czytałem wlasnie o tym silniku i wiele osob poleca wywalic te klapy i zaspawac takze im wiecej o tym czytam to jeden wielki belkot jest i niektórzy polecaja to zrobic inni zeby nie ruszac bo jest juz to poparwione w tym silniku. Co do sciagania zza granicy moze i macie racje ze nie ma co sie bawic w szukanie handlarza ktory to bedzie szukał taki jaki ja chce, bedzie prawdopodobnie wcisnac to co znajdzie, a niestety nie mam zadnego zaufanego handlarzyny co by mi sprowadzł w miare zadbana alfe.

Podobne wątki

  1. Alfa 159 2.0 JTDM 170KM
    Utworzone przez Fawkes w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 23:14
  2. Alfa 159 2.0 170KM TI
    Utworzone przez kamorado w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 13:24
  3. [Giulietta] Zakup używanej Julki 2.0 170KM czy 1.4 170KM
    Utworzone przez ziomek1988 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 16:10
  4. alfa 159 sw 170KM
    Utworzone przez kwarc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 07:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory