Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czy warto jeszcze inwestować w 156?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie Czy warto jeszcze inwestować w 156?

    Hej, zastanawiam się, co zrobić z moja 156SW 2.4JTD z 2001 roku. Auto jest po programie, ma 190KM, FMIC i zawieszenie Eibach Pro-Kit. Auto mi odpowiada bo jest na pełnym wypasie, czarna grzana skóra, webasto itp, brakuje mi tylko tempomatu. Przebieg prawdziwy 211kkm. Niestety, powoli odzywa się koło dwumasowe, a więc wraz ze sprzęgłem trzeba szykować 2 tysiące. Zawieszenie też wieczne nie będzie i to kolejny tysiąc. 2 łożyska do wymiany - 500zł, wydech - 500zł. Jak w każdej 156, podłoga też wieczna nie będzie, robi sie więc kolejny tysiąc na spawanie ewentualnych dziur(nie wiem czy coś tam jest). I w tym momencie się zastanawiam czy warto inwestować w bądź co bądź stare auto drugie tyle ile jest warte. Problem w tym, że sprzedać ją za więcej niż 5000zł pewnie byłoby cieżko. Z drugiej strony jak kupię za 15 tysiecy Focusa, 147 z końca produkcji, Astrę H to prawdopodobnie żadne z tych aut nie będzie tak komfortowe, szybkie i spalało przy tym 9 litrów na 100km. Części eksploatacyjne też będą pewnie droższe. Tyle tylko, że jeśli zdecyduję sie ja "doinwestować" tymi powiedzmy 10 tysiącami to chciałbym nią z 5 lat pojeździć mając pewność ze sie nie rozleci. Oczywiście zakładam kolejne naprawy, ale już nie tak kosztowne jak dwumas.

    I tu pojawia się pytanie:

    INWESTOWAĆ CZY NIE?

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    inwestycja - z reguły odnosi się do wydania kasy na coś co w przyszłości przyniesie zysk

    tutaj raczej bym na to nie liczył

    dokładanie - to bardziej trafne określenie w przypadku zwykłych aut

    :-)


    p.s.
    10 kzł do 156 z 2001 ??
    jak bym wiedział z góry że tyle dołożę to bym się pozbył :-)
    a jak bym nie wiedział to bym pewnie przez rok i tak kilka kzł wsadził ale nie czuł na sobie od razu całej 10
    no ale znowu kwestia na co ta 10 ?
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 30-09-2014 o 08:00








  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sqbnc
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 156 1.9 JTDm 2004 (150KM)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Nie wiem jak to zrobiłeś że wyliczyles 10kzl.
    W większości są to rzeczy eksploatacyjne więc w innym aucie też musisz się liczyć z wymianą w bliżej nieokreślonym czasie.


    SwiftKey | LG G2

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Kwestia jeszcze na co trafisz po kupnie. Może być tak, że będziesz musiał w "nowym nabytku" również powymieniać części - rozrząd, filtry, zawias, hamulce, opony. Tempomat zawsze możesz zamontować (była nawet instrukcja jak to zrobić).
    Uważam, że ta "inwestycja" rozłoży się w czasie i nie wydasz od razu 10k. Najpierw pójdzie pewnie 2kzł na komplet sprzęgła. Później ok 600 zł na konserwację. Zawieszenia też nie trzeba kompletnego wymieniać od razu. Może okazać się, że jeszcze rok pojeździ. Nie wiem co z wydechem, ale też nie ma chyba konieczności całości wydechu wymieniać jak dzieje się coś z jedną częścią. Jeśli chodzi o łożyska to przód faktycznie jest drogi, ale starcza na długo (pod warunkiem że kupisz snr, a nie jakieś no name).

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    używane auto to klasyczne pasywo
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Sprawdź za ile realnie sprzedaż swoje 156. Dodaj do tego te 10tyś. Odejmij ze 2-3 tyś na zestaw startowy i zobacz co za to możesz kupić. Może się też okazać, że zamienisz siekierkę na kijek. Ja wychodzę z założenia, że jeśli nie stać mnie na zakup auta zdecydowanie świeższego to naprawiam aktualne, a przesiadka do auta o klasę niższego jest bolesna i dołująca...
    Ostatnio edytowane przez Morspl ; 01-10-2014 o 05:50

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    duży plus ze znasz auto na wylot. nic cię nie zaskoczy, przy nowych używkach zawsze jest ryzyko
    minus to fakt, ze nigdy nie odzyskasz ani grosza z wyłożonej kasy, dołozysz do auta kilka tysięcy a potem je sprzedasz za kwotę mniejszą, od tego co dołożyłeś

    rozwiązanie: ciesz się autem, jazdą i życiem, chcesz mieć to co masz, dokładaj, chcesz nowego, sprzedaj stare. kalkulowanie co się opłaca nie ma sensu. Nic się nie opłaca.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morspl Zobacz post
    Sprawdź za ile realnie sprzedaż swoje 156. Dodaj do tego te 10tyś. Odejmij ze 2-3 tyś na zestaw startowy i zobacz co za to możesz kupić. Może się też okazać, że zamienisz siekierkę na kijek. Ja wychodzę z założenia, że jeśli nie stać mnie na zakup auta zdecydowanie świeższego to naprawiam aktualne, a przesiadka do auta o klasę niższego jest bolesna i dołująca...
    Lapszej odpowiedzi na pytanie autora tematu nie da się udzielić

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    ale podejscie xDDD 147 16v po lifcie jest szybkie (dla mnie jest ;> ) ekonomiczne i baaardzo wygodne. Trasa 650km bez przerwy nie zrobila mi nic.
    Pamietaj jedno. To naprawisz za te 10tys i bedziesz jezdzil znowu troche. A jak kupisz nowsze auto to czesci tez sa drozsze. Kiedys tato mi to tlumaczyl to sie klocilem, teraz przyznaje mu racje

    ewentualnie jezdzij do tad az ci sie rozsypie. tak zrobil znajomy ze jezdzil golfem 3 z mysla ze kupuje nowe auto az golf sie rozsypal. Od momentu gdy chcial go zaczac naprawiac pojezdzil jeszcze... 2 lata wiec przez 2 lata duuuzo odlozyl i mial kase na cos znacznie lepszego;d

Podobne wątki

  1. Czy warto jeszcze inwestować w 156?
    Utworzone przez srekal34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 19:20
  2. Inwestować czy nie, sens..
    Utworzone przez KubaS w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 08:59
  3. Inwestować w alfę, czy nie.
    Utworzone przez Rewil w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 13:58
  4. Co jeszcze warto wymienić przy zmianie sprzęgła itp.
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:10
  5. Przewody hamulcowe Goodridge, czy warto inwestować?
    Utworzone przez kecaj77 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 02:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory