Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 105

Temat: Ciemna strona SuperAlfa Częstochowa

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Auta od nich są dużo drozsze niż na rynku, więc powinny być w perfekcyjnym stanie. Na forum pojawiały się wątki zmienionego przebiegu i ukrytych usterek. Jak było faktycznie nikt nie wie. Jak ja chciałem kupić to oklamali mnie, że auto sie zepsuło a faktycznie sprzedali je komus innemu(za tę samą cenę). Nie miałbym pretensji ale po co było kłamać? Nie wykluczalbym aut od nich ale wymagalbym za te ceny absolutnie perfekcyjnego stanu i brak ściem ze strony handlarza.

    Z alfafun ja mam swoją 166 i w niczym mnie nie oszukali i co powiedzieli, ze było zrobione to faktycznie było zrobione. Przejechałem 10kkm po zakupie bez żadnej usterki. Ale z tego co wiem inny kolega co kupil od nich 166 był mniej zadowolony. Prawda jest taka, że sprzedawcy nie zawsze wiedzą co sprzedają, więc kupujacy powinni być podejrzliwi i dokladnie sprawdzac auto. Wiem tylko, że Paweł z alfafun zna się na alfach i jest człowiekiem uczciwym, nie ściemnia. Mimo tego trzeba być zawsze ostrożnym.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez viader ; 15-01-2017 o 19:24

  2. #82
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zaproponuj im, że weźmiesz auto do flar-ital.pl, czyli warsztatu forumowicza [MENTION=143]QBA[/MENTION] na oględziny. Zobaczysz co powiedzą i będziesz miał rozeznanie.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Powiem tak.

    Znalazłem u nich piękne auto i szczerze się przyznam, że po tych opiniach zastanawiałem się czy jechać, bo miałem 300 km w jedną stronę i obawiałem się, że będzie podróż tam i spowrotem.


    Obejrzałem to auto tak dokładnie jak żadne inne, bo przyznam się, ze szukałem dziury w całym.Podłączyliśmy examiner, oglądanliśmy od spodu, nawet osłonę silnika ściągaliśmy czy nie ma wycieków itp i nic nie znalazłem. Łącznie od momentu przyjazdu do wyjazdu siedziałem tak razem z ojcem 7 godzin, więc sprawdzone było na prawdę szczegółowo. Miernikiem lakieru było obadane wszędzie łącznie z progami i slupkami co 10 cm i lakier wszędzie oryginalny. Faktury na wszystkie naprawy dostałem już mailem dzień przed i nawet poprosiłem znajomego Francuza żeby tam zadzwonił i się dowiedział czy nie są fałszywe i wszystko się zgadzało. Auto było co prawda wypolerowane i wyczyszczone, ale to na plus. Przy mnie była ustawiana geometria i robiony przegląd. Na koniec przed wyjadem nabił mi jeszcze klimę i wgrał polski język do blue & me, więc na podstawie moich doświadczeń nie mogę powiedzieć złego słowa. Autem jeżdzę od czwartku, łącznie przejechałem jakieś 600 km i nic nie wzbudziło moich wątpliwości. Cały czas się zastanawiam czy coś znajdę, bo to była najtańsza 159 jaką miał z najniższym przebiegiem (140 tys), w pięknym stanie. Powiedział, że lakierowana była maska, ale była chyba spolerowana do podkładu, bo miernik pokazał ok. 120 mikronów (w sumie mógł o tym nie mówić, bo lakier miał fabryczną grubość, a powiedział)

    Zdaję sobie sprawę, że on na tyle zna się na Alfach, że mógł coś ukryć, ale tak jak mówię nic nie znalazłem, tym bardziej, że znam ten model bo brat też ma.

    Generalnie ja nie mogę powiedzieć złego słowa.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    czyli Superalfa wziął sobie do serca krytykę i teraz pracuje nad poprawą wizerunku.

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Również dodam coś od siebie.

    Julki dla siebie szukałem od początku roku, a egzemplarz dla siebie kupiłem na początku kwietnia.

    W tym momencie od zakupu Julki z SuperAlfa mija miesiąc, przebieg zwiększył się o prawie 3 tysiące a mnie banan nie schodzi z twarzy za każdym razem jak do niej wsiadam.

    Po przeczytaniu postów na forum, miałem bardzo sceptyczne podejście, ale z racji tego że pochodzę z tego samego miasta i bywam tam na weekendy, postanowiłem podjechać i zobaczyć wystawioną Julkę na żywo. Pierwsza wizyta i wrażenie pozytywne - Pan Robert pokazuje zdjęcia z aukcji włoskiej, widać w jakim stanie auto przyjechało.(drobne obcierki, zrobione w PL) Do tego dokładne kółko wokół samochodu z miernikiem, co potwierdza słowa Sprzedającego.

    Kolejna moja wizyta to już jazda próbna, nie ma się do czego przyczepić - silnik ładnie pracuje na PB i LPG (fabryczna instalacja), zawieszenie również bez zarzutu.

    Ostatnia wizyta, to już wycieczka do mechanika na sprawdzenie samochodu. Całkowicie zgodne z opisem, samochód bezwypadkowy (no chyba że wszystkie elementy zostały sprawnie wymienione), silnik suchy, mechanik do którego mam pełne zaufanie i serwisował mi samochody od 6 lat wydaje pozytywną opinię -samochód kupiony.

    Cała procedura załatwiania papierów przebiegła tak,jak życzyłby sobie każdy kupujący - w miłej atmosferze przy kawie i rozmowach, a właściwie cierpliwym odpowiadaniu na moje pytania o kosmetyki jakich używają przygotowując samochody do sprzedaży itp. Wszystkie tłumaczenia załatwione na czas, umawiamy się na godzinę danego dnia i nie ma żadnych opóźnień. Pomijam już dodatkowe rzeczy o które poprosiłem Pana Roberta, za które chciałem dopłacić, odwdzięczyć się, ale miałem w cenie. (nabicie klimy, ozonowanie wnętrza po wymianie przeze mnie filtra kabinowego, czy wyprowadzenie gniazdka zapalniczki ze skrzynki)

    Od pierwszej do ostatniej wizyty minął ponad miesiąc, to głównie z powodu braku funduszy na ten akurat egzemplarz. W międzyczasie wzorowy kontakt telefoniczny, również po sprzedaży kiedy dopytywałem o różne pierdoły. Dodam jeszcze że samochód oczywiście sprawdzony po VINie w ASO, gdzie był dostęp do pełnej historii, wszystko się zgadzało. Dodatkowo sprzedający nie ukrywał z którymi serwisami w Częstochowie się zna, i sam sugerował zabrać samochód do kogoś bezstronnego. Jako kupujący jestem bardzo zadowolony z zakupu Julki od SuperAlfa i mam nadzieję że tak zostanie.

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Brawo Bartek, jesteś w Superalfie na zlecenie czy masz tam etat?
    Bo to jest klasyczny tekst promocyjny, nawet pewne zwroty w nim są żywcem wyjęte z kursów i poradników marketingu.
    O, tutaj jest hit:
    "Cała procedura załatwiania papierów przebiegła tak,jak życzyłby sobie każdy kupujący - w miłej atmosferze przy kawie i rozmowach, a właściwie cierpliwym odpowiadaniu na moje pytania o(...) Wszystkie tłumaczenia załatwione na czas, umawiamy się na godzinę danego dnia i [nie ma żadnych opóźnień]. Pomijam już dodatkowe rzeczy o które poprosiłem Pana Roberta, za które chciałem dopłacić, odwdzięczyć się, ale miałem w cenie"

    Cud, miód i orzeszki. Tak było cudownie, że nawet chciałeś się odwdzięczać ale (masz babo placek) wszystko było w cenie...
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 12-05-2017 o 09:35

  7. #87
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    [MENTION=48512]Anderson[/MENTION], po prostu opisalem jak bylo. Jakbys troche przesledzil moja aktywnosc na forum to moze powstryzmalbys sie od takiego komentarza. Ale bardzo mi schlebia to, ze moja opinia wyglada jak zywcem wyjeta z kursow i poradnikow marketingu, znaczy ze szkolenia w pracy nie poszly na marne.

    Pozwolisz jeszcze ze w tym miejscu podziekuje kolegom [MENTION=6011]M A R I O[/MENTION] i [MENTION=64523]konopa[/MENTION], ktorzy pomogli mi w trakcie posuzkiwan Julki dla mnie, zanim jeszcze trafilem na etat do SuperAlfa. Rowniez dziekuje koledze [MENTION=64127]osdazee[/MENTION] za wymiane wiadomosci przed tym jak na ten etat trafilem.

    Zauwaz jeszcze kolego ze jako jeden z nielicznych podpisuje swoje posty imieniem i nazwiskiem, takze uzywajac popularnej wyszukiwarki mozesz znalezc historie mojego etatu w SuperAlfa.

    Prosze o wybaczenie braku polskich znakow, klawiature w pracy mam angielska.
    Ostatnio edytowane przez BartekDrobniak ; 12-05-2017 o 12:18

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    No tak, znaczy, że Pan Superalfa, ciągający ludzi po sądach, kilka stron opisów róznych wyczynów, nagle się odmienił, czarodziejska różdżka i jest najlepszym sprzedawcą używanych aut, jakiego widziała ta święta, wybrana, polska ziemia.
    No kosmos, panie. No a nazwiska wiesz w internecie można się nawet nazywać Donald Trump, tak, że argument raczej popierający moje zdanie.
    Wybacz, ale nie wierzę w takie cudowne odmiany. Rozumiem, że dbacie o wizerunek firmy, mocno sponiewierany między innymi tutaj i słuszna to droga.
    Ale ja bym to robił mniej nachalnie. I w mniej oczywisty sposób.
    Jednak.
    Przemyślcie na zebraniu w firmie.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 12-05-2017 o 12:41

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekDrobniak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB LPG
    Postów
    145

    Domyślnie

    Nie musisz wierzyc, ja przed pierwsza wizyta mialem obawy po przeczytaniu opinii tutaj, przekonalem sie na wlasnym przykladzie ze czasem dobrze zweryfikowac to co ktos napisze w internecie z rzeczywistoscia.

    Jestem bardzo zadowolony z zakupu, dlatego uznalem ze dobry komentarz sie po prostu nalezy. Jak widac, w internecie zawsze znajdzie sie ktos szukajacy podstepow.

    Pozdrawiam !

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał CARENZO Zobacz post
    Miałem „przyjemność” wcielić się w rolę sprzedającego w interesach z cwaniaczkiem z Częstochowy, który jest właścicielem „superalfa”. Gość próbuje mnie wykiwać na 1000zł.(...)
    Zalecam OGROMNĄ ostrożność przy, chociażby, kontakcie z tym typem ! ! !
    A tak zaczynał się ten wątek, trzy lata temu. Jak widać, Pan Superalfa przeszedł daleką drogę, od kiwania na 1000 zł do stawiania kawy, miłych rozmów i dawania bonusów w pakiecie. Tylko się cieszyć, że poziom polskich biznesmenów powoli bo powoli ale idzie w górę. Superalfa jest tutaj prymusem. Brawo. Tak trzymać.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-04-2024, 17:26
  2. "SuperAlfa" częstochowa - sprostowanie / oświadczenie
    Utworzone przez pampik w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 11:57
  3. jasne skóry, ciemna podłoga??
    Utworzone przez wojtcem w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 18:01
  4. Ciemna 164 q4, Kraków
    Utworzone przez bimsky w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory