Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 104

Temat: [33] Najslabsze strony

  1. #41
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirit
    Co masz na myśli mówiąc że trzeba nauczyć się zmieniać biegi, i czym grozi zła zmiana biegów??
    W 33 bardzo często przy redukcji z 3 na 2 zdarza się że słychac zgrzyt, jak chcesz szybko zmienić bieg z 1 na 2 i z 2 na 3 też czesto zdarzają się zgrzyty, do tej skrzyni trzeba się przyzwyczaić, zamieniać biegi z wyczuciem, nie na siłę
    Ja jeżdzę swoją od 7 lat i teraz nawet przy jazdach na torze żadko zarza się aby mi zazgrzytała skrzynia :wink:

    Cytat Napisał Spirit
    Przy okazji się zapytam co można użyć do czyszczenia czarnych plastików na zderzakach żeby wyglądały ładnie,
    Na początek roponuję dobrze umyć plastik a następnie zastosować jakieś czernidło np. Carplan lub coś podobnego 8)

    Cytat Napisał Spirit
    i jaki olej lać do silnika 1.4 IE który ma przebieg coś koło 170tys rocznik 94.?
    Musisz sprawdzić jaki był lany olej do tej pory, czy mineralny czy półsyntetyczny ?
    Jak znam życie to zapewne mineralny, tak więc musisz dalej lać mineralny co do firmy to polecam Agipa lub Selenie nie są tanie ale naprawde dobrze sie sprawują w 33.
    Oczywiście przy wymianie oleju nie zapomnij o filtrze :wink:

    Cytat Napisał Spirit
    Jeżeli zadaję głupie pytania to sorki ale chcę wiedzieć jak najwięcej o tym aucie i jego budowie!
    Właśnie w tym celu jest Nasze forum i jeśli możemy postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
    Dobrze wiedzieć, że kolejna 33 ma szansę trafić we właściwe ręce

  2. #42
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    No generalnie sprawa wygląda tak że chce położyć nowy lakier, jak by się dało gdzieś załatwić założyć nowe lampy przód i tył itd ... więc chcę doprowadzić ją do stanu jak by wyjechała z fabryki :wink: 8)

  3. #43
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirit
    ... więc chcę doprowadzić ją do stanu jak by wyjechała z fabryki
    Plan bardzo ambitny, ale kierunek jak najbardziej słuszny.
    Życzę powodzenia i mam nadzieję, że nie długo spotkamy się na jakimś spocie

  4. #44
    wynalazek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirit
    I w ogóle co oznacz skrót IE przy pojemności silnika?
    Z tego co ja wiem to jest wtrysk elektryczny jak jeszcze jest L przy tym tak jak w mojej to jest to wspomaganie kierownicy.

  5. #45
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    aż serce się raduje na myśl o kolejnej 33 na forum bo tak naprawdę ten model będzie już tylko ubywał niż przybywał.
    Powodzenia kolego,życzę dobrego zakupu 33 i żeby cię oczarowała,zaczarowała lub owładnęła tym co kryje ten mały samochód w sobie :twisted:

  6. #46
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Póki co szukam w moim mieście warsztatu który by zdemontował wszystkie bebechy ze środka auta i spod maski żeby całe auto zabezpieczyć przed korozją i pomalować na nowo, ale z tego co mówią znajomi to będzie ciężko :cry:, ale co zaszkodzi się dowiedzieć.

  7. #47
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa z felgami tzn chodzi mi o osadzenie co to takiego bo nigdy nie zwracałem na to uwagi. Zamierzam wstawić 15 calowe felgi do 33 jakie osadzenie musi być??

  8. #48
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    No to może w sprawie felg ja błysnę ja ostatnio zmieniałem u siebie felgi na 15 a właściwie ciągle jestem w trakcie zmieniania tych felg gdyż mam już komplecik ale brakuje mi jednego pierścienia centrującego i muszę poczekać do jutra by mieć na dwóch osiach nowe fele. ET jakie mam to 29 ale według producenta max to 30 ale niegdyś widziałem fotki ronal a1 15cali o et25 i wchodziły również do 33. Już po założeniu na jedną oś widzę kolosalną różnice w jeździe pomiedzy moimi ostatnimi oponkami 14 które były przeokropne. Jeśli chodzi o pierścień centrujący to 58.1 jest by idealnie pasowało. A felg wiadomo szukaj z rozstawem 4x98 Pozdro

  9. #49
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Powiedz mi o co chodzi z tymi pierścieniami centrującymi czy jest to wymagane??

  10. #50
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    Pierścień centrujący jest po to by idealnie felga współgrała z piastą na której się znajduje,aby nie miała luzów które mogły by wywołać drgania i jakieś bicia podczas jazdy.
    Ja w tym tygodniu polatałem po kilku sklepach i wulkanizatorach i u jednego wulkanizatora dowiedziałem się że skoro zakupiłem felgi 4x98(czyli takie jak potrzeba do 33) to nie potrzebuje pierścieni centrujących,ale dla własnego spokoju wolałem zaopatrzyć się w pierścienie.

Podobne wątki

  1. Witam z tej strony lukols
    Utworzone przez lukols w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-11-2013, 11:58
  2. szyba od strony kierowcy
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 13:04
  3. Artykuł o Alfie 156 ze strony IK@Ra
    Utworzone przez zolty w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 20:46
  4. Coś wali z prawej strony
    Utworzone przez MARIN w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:23
  5. Strony www z AR
    Utworzone przez Lukasik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-05-2006, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory