Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 109

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 150 KM czy Honda accord VII 2.0 155 KM co polecacie?

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...y_turbiny.html

    masz tutaj 159 za 20k

    i od razu odpowiem.... ależ oczywiście, mogło i to spotkać auto za 30k ;-)))

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    pragmatyzm zabija radość życia.... zgodzicie się?
    facetowi podoba się 159, śliczna, piękna... ale coś gdzieś słyszał, nie jest pewien, dla spokoju kupi hondzinę... I będzie sie nią woził, ciekawe czy z takim samym zadowoleniem będzie wyglądał na parking?
    mam też kolegę: pół roku szukał alfy, ale nowej, chciał Julkę zakupić aż w końcu nabył skodę) Dlatego, bo mniejsza utrata wartości.

    życie to nie tylko pieniądze i te trzy czy pięć tysięcy wiecej za kilka lat. w sumie szkoda mi tych, co tego nie rozumieją ale to ich życie.
    Bo Oni tak naprawdę nie chcą kupić alfy. Może by chcieli ale.... jednak nie chcą. I kupują zwykłe dupowozy.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    lekko tutaj chyba niektórych ponosi ,za trzy tygodnie najstarsze 159-tki będą miały 10 lat ,to ile według was mają kosztować? Według mnie 20 tysi to i tak za dużo jak za 10 letnią alfę . A jaki będzie ich stan? Taki sam jak innego auta co ma 10 lat . Jaką macie gwarancje że w aucie za 20 tys. szybciej poleci dwumas czy turbo lub któryś wtryskiwacz od auta "forumowego" które forumowicz i tak kupił od handlarza ale droższego o 10 tysi tylko dlatego że ma wymieniony olej na motul i forumowe ramki? A za 10 tysięcy to dwa razy zrobicie dwuams turbo i wszystkie wtryskiwacze i jeszcze zostanie na opony.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 08-12-2014 o 00:10

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    ..nie za trzy tygodnie... produkcji nie rozpoczęto od stycznia 2005..... poza tym, OK, troszkę masz racji ale z reguły rozmawia się o rocznikach 2007, 08 albo i 09 i tutaj równiez pojawiają się niskie ceny.
    No coż, fakt faktem: najnowszą możliwą do kupienia 159 wyprodukowano już ponad trzy lata temu.....

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    lekko tutaj chyba niektórych ponosi ,za trzy tygodnie najstarsze 159-tki będą miały 10 lat ,to ile według was mają kosztować? Według mnie 20 tysi to i tak za dużo jak za 10 letnią alfę . A jaki będzie ich stan? Taki sam jak innego auta co ma 10 lat . Jaką macie gwarancje że w aucie za 20 tys. szybciej poleci dwumas czy turbo lub któryś wtryskiwacz od auta "forumowego" które forumowicz i tak kupił od handlarza ale droższego o 10 tysi tylko dlatego że ma wymieniony olej na motul i forumowe ramki? A za 10 tysięcy to dwa razy zrobicie dwuams turbo i wszystkie wtryskiwacze i jeszcze zostanie na opony.
    A taką niedowiarku potrzebujący na wszystko magicznego słowa GWARANCJA, że jak kupuje auto od alfaholika który klapy usunął, DPF wywalił, EGR wywalił, zalewa co 10tys. motulem, jednym słowem DBAŁ O AUTO to zdecydowanie większe prawdopodobieństwo jest tego, że takie auto jeszcze długo posłuży.

    Jakbyś przeczytał nędzny ignorancie ten wątek do którego linka podałem... to byś wiedział że chłop nie kupił 159 z 2005 r. za 20k tylko trochę młodszą.
    Dodatkowo jest jeszcze wątek ( już mi się nie chce szukać ) który brzmi "Kupiłem AR 159 i lipa...." - poszukaj go, przeczytaj....
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    niedowiarku nie umiesz czytać to nie czytaj .Ja nie pisze o autach młodszych niż 2005 rok. A w takim roczniku ciągle niektórzy by chcieli sprzedać auto za 27-30 tys.
    Kolego drogi klapy usunąć można samemu mając wolne popołudnie choć w 159 tego nie robułem,w dieslach bmw robię to w pól godziny razem z rozebraniem podszybia. wywalenie dpf-u egr i program to pewnie mniej niż 1300 złotych obecnie. Nie wiem czy wiesz ale twoje auto miało przez okres gwarancji wymieniany olej nie ma motul i nie co 10 tys. i jakoś do dziś dojeździło.
    Podsumowując nie dzięki ,na pewno nie kupie auta "forumowego" które jest droższe tylko dlatego że wymieniano olej co 10 tys. na motula i było co niedziele odkurzane bo na to czy "dłużej posłuży " ma to wpływ raczej żaden. Bo to czy ktoś dbał o auto przez ostatnie dwa lata i dzięki temu nic nie wymagało wymiany jest tylko pewnikiem że wymienisz to ty.
    I z łaski swojej nie nazywaj mnie nędznym ignorantem bo nikogo nie obraziłem .

    Anderson ,nie wiem jak ty liczysz wiek swojego auta,ale ja liczę to w latach nie w miesiącach dlatego piszę że za chwilę będą już miały po 10 lat. Dla mnie podstawą jest kupić auto które rokuje na przyszłość. Rozumiem takich co lubią kupić drogo i pewnie ,nawet pochwalam taką inicjatywę ale często prawdziwy jest fakt że auto przewartościowane w stosunku do średniej rynkowej ,kiedyś także zostało sprowadzone przez handlarza ,często z blacharską historią a obecny właściciel uważa się za "alfaholika" i tylko dlatego oczekuje ceny wyższej .
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 08-12-2014 o 00:41

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    niedowiarku nie umiesz czytać to nie czytaj .Ja nie pisze o autach młodszych niż 2005 rok. A w takim roczniku ciągle niektórzy by chcieli sprzedać auto za 27-30 tys.
    Kolego drogi klapy usunąć można samemu mając wolne popołudnie choć w 159 tego nie robułem,w dieslach bmw robię to w pól godziny razem z rozebraniem podszybia. wywalenie dpf-u egr i program to pewnie mniej niż 1300 złotych obecnie. Nie wiem czy wiesz ale twoje auto miało przez okres gwarancji wymieniany olej nie ma motul i nie co 10 tys. i jakoś do dziś dojeździło.
    Podsumowując nie dzięki ,na pewno nie kupie auta "forumowego" które jest droższe tylko dlatego że wymieniano olej co 10 tys. na motula i było co niedziele odkurzane bo na to czy "dłużej posłuży " ma to wpływ raczej żaden. Bo to czy ktoś dbał o auto przez ostatnie dwa lata i dzięki temu nic nie wymagało wymiany jest tylko pewnikiem że wymienisz to ty.
    I z łaski swojej nie nazywaj mnie nędznym ignorantem bo nikogo nie obraziłem .
    1. Pokaż mi ogłoszenie Alfy 159 z rocznika 2005 które cenowo się mieści w przedziale 27-30k czyli takim jak napisałeś? No POKAŻ !!
    2. nazwałem Cię nędznym ignorantem nie dlatego że kogoś obraziłeś - dowiedz się to co "ignorant" i przeczytaj mój post jeszcze ze 2-3 razy. Obyś zrozumiał
    3. guzik mnie obchodzi jakie szroty kupisz i w ile robisz coś przy aucie - Twoja sprawa
    4. Kupuj 159 i nawet za 10k w ogóle mnie to nie jara
    5. Wracając do 1ptk - głupot nie wypisuj
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    skoro nie jara cie i nie interesuje cię to ci piszę to po co się do tego odnosisz ? Co ma ci pokazywać ?Umiesz czytać to sobie przeczytaj ze dwa trzy razy mój post i powiedz gdzie napisałem że są takie ceny. Napisałem że na tym forum są tacy co chcieli by sprzedać za tyle bo mają ramki klubowe a te z allegro nie mają.
    Według ciebie wyjęcie klap wirowych powoduje wzrost wartości auta ,robi to wrażenie faktycznie. Jest to niesamowicie droga usługa.
    I słusznie nie interesuj się moimi szrotami bo mnie twój zupełnie nie interesuje.

    Anderson ja liczę wiek auta w latach a nie w miesiącach dlatego piszę że za chwilę najstarsze będą miały 10 lat. Na tym forum jest cała masa użytkowników alf którzy próbują sprzedawać swoje auta drożej mając jedyny atut w tym że są "alfaholikami" i mają rameczki klubowe a ich auta są identyczne jak samochody handlarzy z allegro.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 08-12-2014 o 01:02

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    skoro nie jara cie i nie interesuje cię to ci piszę to po co się do tego odnosisz ? Co ma ci pokazywać ?Umiesz czytać to sobie przeczytaj ze dwa trzy razy mój post i powiedz gdzie napisałem że są takie ceny. Napisałem że na tym forum są tacy co chcieli by sprzedać za tyle bo mają ramki klubowe a te z allegro nie mają.
    Według ciebie wyjęcie klap wirowych powoduje wzrost wartości auta ,robi to wrażenie faktycznie. Jest to niesamowicie droga usługa.
    I słusznie nie interesuj się moimi szrotami bo mnie twój zupełnie nie interesuje.

    Anderson ja liczę wiek auta w latach a nie w miesiącach dlatego piszę że za chwilę najstarsze będą miały 10 lat. Na tym forum jest cała masa użytkowników alf którzy próbują sprzedawać swoje auta drożej mając jedyny atut w tym że są "alfaholikami" i mają rameczki klubowe a ich auta są identyczne jak samochody handlarzy z allegro.
    Pytam dalej... czekam dalej na AR 159 z rocznika 2005 za 27-30k. Oczywiście takich na rynku nie ma.
    Nawet na forum nie ma takich ludzi, co by wołali za taki rocznik tyle kasy - twierdzisz że są? No to dawaj ogłoszenie

    Aha.... i nie kopiuj tekstów osoby z którą prowadzisz wymianę zdań ( powtórne czytanie i rozumienie ) bo robisz z siebie błazna.


    P.S I faktycznie tacy są, że cenią auto swoje wyżej dlatego tylko, że mają ramki i zaglądają na forum. No ale w każdej społeczności znajdą się jakieś zgniłe jabłka
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    panowie, opanujcie emocje.
    ja zawsze wierzę, ze Alfaholicy w swojej masie mają lepiej utrzymane auta niż Kowalscy. Zawsze będe polecał w pierwszej kolejności zakup fury od fana marki a nie od jakiegoś przydrożnego cześka.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Po co ta kłótnia Panowie. Toż to nie ma się o co kłócić. Na forum Alfy kłócić się o Opla Tak na poważnie teraz. Prawdą jest że auta forumowe mają mocno zawyżone ceny i sam nie wiem dlaczego. Nie lubię się powtarzać ale niestety się powtórzę- cena rynkowa jest ceną rynkową i koniec. Nie ważne że auto jest zalane Motulem i że usługę wykonał mechanik forumowy za 5 k a nieforumowy zrobiłby to samo za 1 k to znaczy że źle zrobił.
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 09-12-2014 o 12:41 Powód: dodano

Podobne wątki

  1. Niebanalne kompakty - Porównanie: Seat Leon II, Honda Civic VIII, Alfa Romeo 147
    Utworzone przez adventure w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory