Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Co wybrać do 14 tys.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Józefów, Poland, Poland
    Auto
    Peugeot 407 2.0 HDi/Rover 620 SDi była Alfa 156 2.0 TS
    Postów
    92

    Domyślnie Co wybrać do 14 tys.

    Witam. Mimo że serce mi pękało oddałem swoją 156 w następne ręce. I teraz przyszedł czas aby pomyśleć o jakimś następcy.
    Zastanawiam się nad:
    Alfa 156 fl 1.9 JTD
    Mondeo Mk3 2.0 TDCI
    Peugeot 407 HDI
    może jeszcze Focus MK2

    Jak porównacie te autka??
    Lubie dobrze wyposażone samochody.
    A w alfie najbardziej przeszkadzało mi zawieszenie przy którym musiałem uważać na wszystkie dołki i garby na drodze :/ A gdy już się coś trafiło to mocno było to czuć. A nie wydaje mi się żeby coś nie tak u mnie było bo trochę to zawieszenie robiłem a na stacji tez mi żadnych luzów nie mogli znaleźć. Jeżdżę bardzo spokojnie i ostrożnie. W Alfie po FL zostało to jakoś poprawione??

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar minister
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    jeszcze z polski
    Auto
    już nie alfa
    Postów
    15

    Domyślnie

    Z tych aut które wymieniłeś najprawdopodobniej skusiłbym się na alfe
    znajomi posiadający fordy w dieslu trochę wyklinają na nie
    a o "peżocie" nie jestem w stanie nic sensownego powiedzieć

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    W Alfie po FL masz to samo zawieszenie, Mondeo raczej nie, Focus bardzo dobrze się prowadzi auto bardzo poprawne, unikaj silników diesla z koncernu forda lepiej wybrać te z PSA, Peugeot bardzo komfortowe auto dobre silniki HDI 1.6 i 2.0 fajna kultura pracy, bogate wyposażenie w podstawie,uciążliwa może być elektronika choć nie zawsze. Ale i tak wybierz Alfe

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamian Zobacz post
    Witam. Mimo że serce mi pękało oddałem swoją 156 w następne ręce. I teraz przyszedł czas aby pomyśleć o jakimś następcy.
    Zastanawiam się nad:
    Alfa 156 fl 1.9 JTD
    Mondeo Mk3 2.0 TDCI
    Peugeot 407 HDI
    może jeszcze Focus MK2

    Jak porównacie te autka??
    Lubie dobrze wyposażone samochody.
    Focus MK2 - będzie tańszy w serwisie o połowę od reszty aut, prowadzi się niemal tak samo dobrze jak 156/147 i zdecydowanie będzie najmniej problematycznym autem. Jak jeszcze upolujesz takiego z 2.0 TDCi to będziesz piał z zachwytu.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    W tych pieniądzach dobrego 407 nie kupisz, poza tym tam zawieszenie tez jest delikatne.
    Z tych co napisałeś wybrałbym 156 fl ale w 2.4 20v.
    W budżecie też możesz szukać Saaba 93 i 95 oraz Vectre C lub Signum.
    Zwrócił bym też uwagę na Volvo S80

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał skipas Zobacz post
    W Alfie po FL masz to samo zawieszenie, Mondeo raczej nie, Focus bardzo dobrze się prowadzi auto bardzo poprawne, unikaj silników diesla z koncernu forda lepiej wybrać te z PSA, Peugeot bardzo komfortowe auto dobre silniki HDI 1.6 i 2.0 fajna kultura pracy, bogate wyposażenie w podstawie,uciążliwa może być elektronika choć nie zawsze. Ale i tak wybierz Alfe
    Focus ma diesla z Mondeo - tam był 2.0 TDci Fordowski, gówno jakich mało, a w Focusie są 1.6 HDi i 2.0 HDi PSA, przy czym ten drugi można polecać praktycznie w ciemno. 1.6 HDi już taki rozkoszny nie jest, a 1.8 TDCi - ja z nim problemów najmniejszych nie miałem nigdy. Nie wiem o co chodzi z elektroniką, bo poziom jej problematyki w Focusie prawie nie istnieje - jeśli auto nie jest owocem współpracy Zbyszka blacharza i Mariana druciarza.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał Darus Zobacz post
    W tych pieniądzach dobrego 407 nie kupisz, poza tym tam zawieszenie tez jest delikatne.
    Z tych co napisałeś wybrałbym 156 fl ale w 2.4 20v.
    W budżecie też możesz szukać Saaba 93 i 95 oraz Vectre C lub Signum.
    Zwrócił bym też uwagę na Volvo S80
    Ty go chyba nie lubisz... Saab 95 - jak kupi sobie jakąś małą minę, to będzie po pożyczkę do Providenta szybko się wybierał, żeby to ogarnąć. Chyba, że kupi model z roku 2001-2002, z turbo benzyną - tu z kolei będzie trzeba montować instalację gazową, bo długo na paliwo nie wydoli. Diesel to jest kibel (2.2 oplowski) - kultura pracy młota pneumatycznego, a osiągi czołgającego się ślimaka. Signum to jest duża krowa i za 14 tysięcy też bym się nie spodziewał żadnego rodzynka. Vectra C - jeśli ktoś lubi design typu "tępą siekierą projektowalim wnętrze" to owszem - można toto polecać. S80 - dla miłośników tapczanów, którzy BARDZO DOBRZE sprawdzą to auto przed zakupem. Volvo ma parę patentów, które mogą zaboleć, jeśli są niesprawne.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 08-01-2015 o 13:38 Powód: Dodano
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Focus ma diesla z Mondeo - tam był 2.0 TDci Fordowski, gówno jakich mało, a w Focusie są 1.6 HDi i 2.0 HDi PSA, przy czym ten drugi można polecać praktycznie w ciemno. 1.6 HDi już taki rozkoszny nie jest, a 1.8 TDCi - ja z nim problemów najmniejszych nie miałem nigdy. Nie wiem o co chodzi z elektroniką, bo poziom jej problematyki w Focusie prawie nie istnieje - jeśli auto nie jest owocem współpracy Zbyszka blacharza i Mariana druciarza.

    Dodano po 2 minutes:



    Ty go chyba nie lubisz... Saab 95 - jak kupi sobie jakąś małą minę, to będzie po pożyczkę do Providenta szybko się wybierał, żeby to ogarnąć. Chyba, że kupi model z roku 2001-2002, z turbo benzyną - tu z kolei będzie trzeba montować instalację gazową, bo długo na paliwo nie wydoli. Diesel to jest kibel (2.2 oplowski) - kultura pracy młota pneumatycznego, a osiągi czołgającego się ślimaka. Signum to jest duża krowa i za 14 tysięcy też bym się nie spodziewał żadnego rodzynka. Vectra C - jeśli ktoś lubi design typu "tępą siekierą projektowalim wnętrze" to owszem - można toto polecać. S80 - dla miłośników tapczanów, którzy BARDZO DOBRZE sprawdzą to auto przed zakupem. Volvo ma parę patentów, które mogą zaboleć, jeśli są niesprawne.

    +1 do Foki mk2. Chyba będzie najmniej problematycznie i relatywnie najtaniej z tej palety aut

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Mondziak jest największy. Wiecie coś o dizlach 2.2? Kolega miał takie (zdaje się trochę mocniejszego) w Mk4 i nawet chciał jechać.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adrian1115
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ex GT 1.9 JTD/ex 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    312

    Domyślnie

    A ja bym dodał jeszcze do zestawienia Lagune 2 FL i C5 FL.


  10. #10
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    No i wyrywa C5 II (czyli I FL) kombiacz
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

Podobne wątki

  1. [164] Cow wybrać 12 czy 24V?
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 20:50
  2. 147 - Którą wybrać?
    Utworzone przez Polini w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 08:38
  3. Co wybrać ?
    Utworzone przez Marsela w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 20:20
  4. Które GT wybrać?
    Utworzone przez pcek w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 10:59
  5. Co wybrać za ~15 tys.
    Utworzone przez Chasim w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory