Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 156 Crosswagon - chce kupic!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 sw
    Postów
    1

    Domyślnie 156 Crosswagon - chce kupic!

    Panowie,
    Krotko i na temat.

    Nie jestem juz szczesliwym posiadaczem AR. Mialem piekna 156, dbalem lepiej niz o samego siebie, lepiej niz o zone. Sprzedalem bo musialem wyjechac za granice i auto niszczalo. Nowy wlasciciel sasiad tylko czekal az wywiesze karteczke gdyz nie dyskutowal zjawil sie z pieniedzmi na drugi dzien i zabral...
    Auto super, mialem w 2,4 JTD i caly szkopul tkwil w tym ze tu gdzie mieszkam auto czasami szorowalo spodem po koleinach O ZGROZO!!

    Przymierzam sie do 156 JTDm 1,9 w CROSSWAGONIE.
    Czy warto wchodzic jeszcze raz do tej samej wody?
    roznice jakie zauwazylem w tym aucie to wersja po FL, ja mialem wersje jedynie po FL wnetrza.... chyba sie mniej przylozyli do pasowania elementow wewnatrz jak i nazewnatrz. Wieksze przerwy miedzy drzwiami a blotnikami. Przerwy sa rowne z obu stron ale w mojej przy zamknietych drzwiach jakby mniejsze byly, poza tym po zamknieciu maska ma wiecej miejsca wzdluz maski. Z obu stron takie same nie mam podejrzen co to jakiegos dzwona i naprawy bo sa rowne, proste, tylko... wieksze. Co jeszcze zauwazylem na niekorzysc tej wersji? chyba jednak ekranik byl fajniejszy w starej wersji.
    Troche wczesniej poczytalem na watkach co do cen czesci i musze sie przejechac do sklepu popytac w takim razie bede mial caly obraz natomiast czy jest tuk tos kto jezdzil autem dluzej niz pare miesiecy ma np auto 5 lat i mzoe mi napisac co sie dzialo, na co zwrocic uwage przy zakupie dokladnie.
    Co jeszcze mi sie rzucilo w oczy to fakt, ze nie ma oslony pod silnikiem.
    Moja poprzednia wersja miala pelna oslone dzieki czemu silnik pomimo 250tkm wygladal jak nowy.
    Czy rzeczywiscie trwalosc zawieszenia jest jak w normalnej 'cywilnej' wersji!!

    Nie chce sie napalic i kupic czegos czego bede zalowal.
    Pozdr!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Stary to już temat, ale dla tych którzy go znajdą i przeczytają do łoże coś od siebie. Warto czy nie warto na to pytanie nie ma odpowiedzi. Osobiście posiadam dwie sztuki 156 SW FL 1.9 JTD i crosswagon. Wcześniej miałem 156 1.8 TS 2000r., byłem zadowolony na maksa, choć opinie na temat tych aut były kiepskie (tych którzy nie mieli nigdy Alfy albo tych co kupili za ostatnie zaskórniaki zmordowaną sztukę) Swoją pierwszą odsprzedałem dla kumpla, od którego następnie odkupił mój brat. Ja między czasie miałem parę innych marek i po pewnym czasie wróciłem do Alfy. Alfe SW latam bez problemów, znam te auta i nie widzę aby chorowały na jakieś bolączki wykluczające je z eksploatacji na dłużej niż parę godzin. (pasek, rolka, tulejka) Czy to będzie Mercedes czy Alfa (choć wolę Alfę) rzeczy eksploatacyjne wymienia się w każdym. Co do Crossawagona, dokupiłem bo takie wynikają moje potrzeby i tu poszukując auta, które daje komfort osobówki z dobrymi osiągami, dobrym wyposażeniem i tej cenie nie ma konkurencji. Może audi quattro z przebiegiem 180tyś i Niemiec jak sprzedawał to płakał. Żart. lub Forestera co jara 15l benzyny. Silniki Alfy (Fiata) rewelacja, a to że czasami coś się zaświeci bez powodu to przyjąć można jako żart sytuacyjny. Ostatni tydzień Crossagonem 1500km, trasa w góry bez najmniejszego problemu, za około 1,5 tygodnia powtórka tej samej trasy- bez zastanowienia siadam i jadę. A z moich obserwacji bo w ciągu 3 miesięcy obleciałem ta samą trasę około 12 razy to ani razu nie widziałem Alfy stojącej na poboczy z maską w górze. A w tej sytuacji już sałaty nawet Toyoty ku memu zaskoczeniu dość nowe, Passaciki z 2006 roku Audi i Bmka jedna. Tak wiec czy wejść do tej samej wody to każdego indywidualna decyzja. Moja była słuszna z czego do dnia dzisiejszego jestem bardzo zadowolony.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bronq05
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Crosswagon 1.9 JTDm - była. Jest 159 1.9 120km
    Postów
    213

    Domyślnie

    Kolego, przede wszystkim musisz obczaić wał napędowy, bo jeśli jest zużyty to będzie największy wydatek. Czy nie ma zbyt dużych luzów kątowych, czy podpora wału nie jest zerwana (wtedy stuka w podłogę przy zmianie biegów), najlepiej jakby ten cross już miał przerobiony wał na rozbieralny, bo wtedy nie ma problemu z wymianą podpory.
    Części są w większości takie same, oprócz amortyzatorów, tarcz hamulcowych przednich, klocków i paru innych pierdół. Przednie górne wahacze ma takie same jak normalna 156. Fajnie by było jakby miał dwa komplety kół (wtedy oszczędzisz na felgach i oponach) bo nie założysz do crossa mniejszych niż 17 cali ze względu na rozmiar tarcz z przodu.
    Silnik ma rewelacyjny 937 A5.000 bez klap wirowych.
    Nie wiem jak jest z założeniem osłony pod silnik bo cross ma pod miską olejową rozpórkę, która może przeszkadzać z założeniu takiej osłony ale nie jestem pewien.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Panowie, a jak wygląda kwestia bagażnika w Crosswagonie w porównaniu do zwykłej 156 SW? Mam 147 i bagażnik jest w niej mniejszy od 145 (na pewno otwór), a junior przyszedł na świat i szukam czegoś, do czego po włożeniu dołu wózka jeszcze zmieści się jakiś bagaż (bo w 147 wejdzie tylko podstawa wózka i to by było na tyle...)

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa romeo Crosswagon
    Postów
    2

    Domyślnie

    napisze obszernie, jako posiadacz od poltora roku.

    musisz zwrocic uwage na wal napedowy (u mnie koszt kompletnej przerobki i regeneracji w dobrym warsztacie wyniosl 2500 bez faktury). jednak mam juz znim spokoj do konca dni. rdza atakuje, u mnie juz podloge trzeba szybko zabezpieczac i kilka zaprawek wykwitow rdzy rowniez. w tym czasie musialem zrobic rowniez tuleje, wahacze, rozrzad itd, czyli wszystko to co w normalnym samochodzie. wymienilem tez sprzeglo z dwumasa. po prostu sypnelo sie wszystkow jeden rok. co do skrzyni i silnika zero zastrzezen, robilem trase bez zadnego problemu w ubiegle wakacje: polska, amsterdam, normandia, saint tropez i powrot przez belgie. bez najmniejszego problemu, spalanie male, moc wystarczajaca.

    najbardziej trzeba uwazac na mechanikow! przerabialem roznych i skonczylo sie na czlowieku, ktory ma odpowiednie podejscie, ale nie ma warsztatu zarejestrowanego i wszystko robi na czarno...za to dobrze robi

    duzo do niego wlozylem serca i pieniedzy, ale tak akurat sie zlozylo wszystko razem, jak to w starszym samochodzie. musisz tez pamietac, ze sprzedac ciezko, ja swoj wystawialem w roznych cenach, nawet 10 tys zl (teraz bede wystawial za min 13 tys zl, bo jest stan jaki jest) i chetnych zero. chce swoj sprzedac, bo mam ochote na wrx, nie dlatego, ze nie lubie juz go, byc moze nawet bede mial dwa, to fajny samochod...ale nie mozna na nim oszczedzac i trzeba wyszukac dobrego mechanika. powiem Ci tylko, ze polecani tutaj na forum, nie trafiali z diagnozami co stuka w zawieszeniu...

Podobne wątki

  1. Chce kupic Alfe gt JTD
    Utworzone przez rudy00 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 14:29
  2. chce kupic AR156
    Utworzone przez pawel156 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 14:51
  3. [GTV] Chce kupic GTV 2.0 V6 TB
    Utworzone przez handsomedaniel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 01:09
  4. Chce kupic Alfe
    Utworzone przez Driver w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2007, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory