Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Pytanie o koszty napraw drobnych elementów w Alfie 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    159
    Postów
    18

    Domyślnie Pytanie o koszty napraw drobnych elementów w Alfie 159

    Witam serdecznie,

    jestem zainteresowany zakupem Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Sportwagon. byłem dzisiaj oglądać w komisie interesujący mnie egzemplarz. Auto ogólnie ok, jednak moją uwagę zwróciły trzy detale które trochę zastopowały mój entuzjazm:

    - z produ i z tyłu znaczek-logo Alfa Romeo był jakby trochę że tak powiem "stopiony" (ciężko mi znaleźć odpowiednie słowo żeby to opisać) jeśli chodzi o kolor i fakturę
    - grill był dość wytarty i nie było na nim ponad połowy farby
    - odtwarzacz nie chciał odtwarzać płyt cd które wsadzaliśmy (jedna nagrywana na komputerze, jedna oryginalna), jak mówił potem sprzedawca odtwarzacz przyjmuje niestety tylko oryginalne, w idealnym stanie płyty

    Auto jak napisał facet w ogłoszeniu bez nakładu finansowego, jednak jak widać nie do końca. Pytanie do Was drodzy Alfaholicy, czy orientujecie się jaki jest mniej więcej koszt malowania grilla i wymiany obu logo na nowe?? i czy te odtwarzacze tak mają czy coś jest nie tak?? z góry serdecznie dziękuję za okazaną pomoc, z pewnością okaże się ona bardzo cenna przy dalszej negocjacji ceny samochodu ;]

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Nowe logo na przód i tył dostaniesz na forum za 40 zł.
    Grill kupisz za 200 zł nowy.
    Co do odtwarzacza to ciężko powiedzieć.

    Mimo wszystko zwróciłeś uwagę na takie pierdoły? Lepiej dobrze przetrzep silnik, blachy i zawieszenie.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    jak ma az tak ogromne usterki to ja bym nie bral , wydasz cale 3 stowy na remont i kto ci to zrekompensuje,
    nie którzy ludzie sa dziwni , sorry nie moglem sie powstrzymac

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    Martwisz się logo i grillem? niepotrzebnie, zwróć uwagę na silnik i zawieszenie jak kolega wyżej napisał, to są drobnostki

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    a 1.9 jtdm 8 czy 16 V ?

    Jeśli 8V to odpada potencjalny problem klapek w kolektorze.
    reszta w obu taka sama.

    Skrzynie biegów. ( czy nie wyje na którymś z biegów - najczesciej 5 / 6 )
    Reszta to standart w kazdym dieslu - turbina, sprzęgło dwumas i jesli chodzi o 159 stan magla. Czy nie cieknie i spr stan osłon.
    To o czym pisałeś jest ostatnia rzeczą o ile w ogóle pierdołą na która bym zwrócił uwage przy kupie 159.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wronx Zobacz post
    - z produ i z tyłu znaczek-logo Alfa Romeo był jakby trochę że tak powiem "stopiony" (ciężko mi znaleźć odpowiednie słowo żeby to opisać) jeśli chodzi o kolor i fakturę
    2x20 zł za same blaszki ze znaczkiem, lub ~350 zł za nowe całe elementy wraz z chromami do których są przyklejone (motylek + tylny znaczek)
    Cytat Napisał wronx Zobacz post
    - grill był dość wytarty i nie było na nim ponad połowy farby
    ~220 zł
    Cytat Napisał wronx Zobacz post
    - odtwarzacz nie chciał odtwarzać płyt cd które wsadzaliśmy (jedna nagrywana na komputerze, jedna oryginalna), jak mówił potem sprzedawca odtwarzacz przyjmuje niestety tylko oryginalne, w idealnym stanie płyty
    Sprawne radio z demontażu kosztuje 100-300 zł, to zależy czy chcesz mieć radio z MP3 czy samo CD.

    Auto jak napisał facet w ogłoszeniu bez nakładu finansowego, jednak jak widać nie do końca.
    Czego się spodziewasz po aucie, które pewnie ma 7-9 lat? To powyżej to detale. Bardziej zainteresuj się kondycją kolektora ssącego, DPF, EGR, głowicy, skrzyni biegów i sprzęgła. Bo to rzeczy, których wymiana liczy się w tysiącach złotych.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc wszystkim którzy odpisali ;] podaje link do alfy o której mowa: http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C34576538.html póki co opisałem swoje wrażenia z ogólnych oględzin samochodu. kolegę który ze mną był również zainteresował stan i ewentualnych kosztów naprawy elementów o których napisałem, stąd moje pytanie w przyszłym tygodniu wybieramy się jeszcze raz żeby podjechać z tą Alfą na serwis (ostatnim razem czas już nie pozwolił), tam wszystko się okaże czy rzeczywiście jest bez nakładu finansowego ;]

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    O kurczę! Znalazł się ktoś kto nie szuka 159 za mniej niż 20 kafli!
    Powodzenia!
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Wyglada całkiem nieźle. Tylko tak jak pisałem. najlepiej jakbyś auto odpalał rano w okolicach 0 stopni. To jest najlepszy test dla diesla i układu zapłonowego / grzania świec. Tutaj wyjda niedociągnięcia czy choćby zbliżający sie problem z klapkami wirowymi. Rocznik 2010 sugeruje ze w skrzyni m32 wkładano od nowości łożyska SNR ( z platikowymi koronkami) zamiast Timken ( z matelowymi i większej powierzchni tocznej ) dlatego szczeólna uwage zwróc na skrzynie biegów. Czy lewarek na zapiętym biegu i puszczaniu / dodawaniu gazu nie wychyla sie za bardzo. Najlepiej sprawdz to na 5 / 6 biegu. łożysko przy tych biegach pada najczęściej i najszybciej. Przebieg jest taki że mogą sie pojawić pierwsze objawy zużycia - ale reguły nie ma.

    Kolejna rzecz rozrząd. Ogólnie auto jest przy przebiegu w którym sie zaczną nakłady związane z ekspolatacją. Dobrze ogladaj i sprawdzaj.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    nie on jeden, ja też szukam w podobnej cenie, tylko z silnikiem 2.0

Podobne wątki

  1. Koszty napraw typowych usterek w 147 JTD i TS.
    Utworzone przez zapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 12:09
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 20:32
  3. Hałas w alfie 147. Pytanie.
    Utworzone przez gary147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 18:43
  4. co i ile kosztuje (przykładowe koszty napraw 156jtd)
    Utworzone przez kaniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:29
  5. Pytanie dla użytkowników felg 17" w alfie 156
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory