Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa Romeo 159 2.2jts Selespeed

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Toyota Corolla E11 G6 LIFT, 159 berlina 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie Alfa Romeo 159 2.2jts Selespeed

    Znajomy chce kupić coś takiego i pyta czy to dobre. Nie toleruje diesli więc moje rady kup jtd nie działają. U mnie w rodzinie jedynie diesle więc nie mam pojęcia co mu powiedzieć i dlatego pytam tutaj.
    Klient mojego znajomego chce taka alfę sprzedać bo urodziło mu się 3-cie dziecko i kupił już Forda Galaxy. Rocznik 2007 albo 2008 przebieg coś około 140-160 (dopytam bo nie pamiętam dokładnie). Auto ściągnięte z Niemiec jako 4-ro latek i od tamtej pory w jednych rękach. Znajomy widzi to auto minimum raz w tygodniu i mówi, że zawsze czyste i zadbane. Właściciel raczej słabo zna się na motoryzacji ale jest straszny pedant i dba o auto. Rozrząd (pełny) plus jakiś elektrozawór?? wymieniony nie całe 2 lata temu. Serwisowany zgodnie z instrukcją w serwisie opla. Od momentu jak jest w PL jeździ na Mobilu.
    I teraz pytania:
    Jak się sprawuje 159 w takim połączeniu jts + selespeed??
    Czy ta skrzynia jest awaryjna?? Czy przy takim przebiegu jeszcze pojeździ czy niedługo remont??
    Czy to jest ta sama skrzynia co w 156 /147?? Jak z częściami i serwisem, tylko ASO??
    Jak wygląda dynamika 159 z tą skrzynią?? Mocno spowalnia?? Czy w opcji manual ciągnie do końca??

    Kumpel zainteresował się tym egzemplarzem bo autko jest bardzo zadbane i świetnie wyposażone. Jedynie z tą skrzynią niepewność.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał kale Zobacz post
    Znajomy chce kupić coś takiego i pyta czy to dobre. Nie toleruje diesli więc moje rady kup jtd nie działają. U mnie w rodzinie jedynie diesle więc nie mam pojęcia co mu powiedzieć i dlatego pytam tutaj.
    Klient mojego znajomego chce taka alfę sprzedać bo urodziło mu się 3-cie dziecko i kupił już Forda Galaxy. Rocznik 2007 albo 2008 przebieg coś około 140-160 (dopytam bo nie pamiętam dokładnie). Auto ściągnięte z Niemiec jako 4-ro latek i od tamtej pory w jednych rękach. Znajomy widzi to auto minimum raz w tygodniu i mówi, że zawsze czyste i zadbane. Właściciel raczej słabo zna się na motoryzacji ale jest straszny pedant i dba o auto. Rozrząd (pełny) plus jakiś elektrozawór?? wymieniony nie całe 2 lata temu. Serwisowany zgodnie z instrukcją w serwisie opla. Od momentu jak jest w PL jeździ na Mobilu.
    I teraz pytania:
    Jak się sprawuje 159 w takim połączeniu jts + selespeed??
    Czy ta skrzynia jest awaryjna?? Czy przy takim przebiegu jeszcze pojeździ czy niedługo remont??
    Czy to jest ta sama skrzynia co w 156 /147?? Jak z częściami i serwisem, tylko ASO??
    Jak wygląda dynamika 159 z tą skrzynią?? Mocno spowalnia?? Czy w opcji manual ciągnie do końca??

    Kumpel zainteresował się tym egzemplarzem bo autko jest bardzo zadbane i świetnie wyposażone. Jedynie z tą skrzynią niepewność.
    Czołem,
    Pisalem kiedyś ze 2.2 jts w połączeniu selespeedem to jużza dużo szczęścia na raz jak dla mnie Ale na poważnie
    1) Jeżeli pełny rozrząd wymieniony plus elektrozaworami to bardzo duzy plus. Automat jak to automat trochę muli ale jest kilka osob w tej konfiguracji w PL
    2) selespeed był awaryjny mocno we wcześniejszych wersjach 147/156, później poprawili i było już mniej skarg. W 159 montowano wersje już po poprawkach
    3) selespeeda każdy warsztat specjalizujący się w skrzyniach ogarnie

    Poza tym zapraszam do lektury mega watkow, dowiesz się wszystkiego bo ostatnio szukajka znowu zle działa


    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...rak_mocy_.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...swiadczen.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._2_2_jts_.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Toyota Corolla E11 G6 LIFT, 159 berlina 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    O 2.2 już zdążyłem poczytać. Newralgiczne punkty silnika (rozrząd, elektrozawór) są zrobione. Bardziej chodzi mi o skrzynię. pieta piszesz, że jest poprawiona. Na ile jest poprawiona jest ta skrzynia? Nie ma z nią problemów czy są ale trochę mniejsze. Jaka jest żywotność tej skrzyni. Co pada najszybciej i ile kosztuje?? Czy przy przebiegu 160 tys trzeba się obawiać czegoś?? Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś z użytkowników 159 selespeed.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Wielu tu takich nie znajdziesz. Mogę potwierdzić, że po 2004 roku Selespeedy są dużo mniej awaryjne, więc ten ze 159 by się do tego zaliczał. Ogólnie selespeed to fajna sprawa, choć mógłby być nieco szybszy. Generalnie jednak nie jest tak źle. W niektórych modelach przy mocno wciśniętym gazie i obrotach rzędy 6 tys (o ile pamiętam), wybiera biegi dwa razy szybciej z charakterystycznym szarpnięciem.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    siemonia
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.0 ts
    Postów
    19

    Domyślnie

    Selespeed W 159 to całkiem inna konstrukcja miałem okazję naprawiać I jeździć po prostu rewelacja

    Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Selespeed (2.2JTS) - pytanie
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 15:53
  2. Alfa Romeo Brera 3.2JTS Q4 Warszawa
    Utworzone przez alex35cj w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 19:50
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  4. Alfa Romeo 159 2.2JTS 185KM benz 1WŁ salonPL
    Utworzone przez 159damian159 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 07:59
  5. Alfa 159 2.2jts Kraków
    Utworzone przez Chicki w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory