Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa 147 JTD czy TS , kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar puchus
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    niedługo 147
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa 147 JTD czy TS , kilka pytań

    Witam wszystkich użytkowników forum.
    Mierzę się z zakupem Alfy 147 i przegladając wszystkie fora i inne tego typu strony naczytałem się różnych rzeczy oczywiście mądrych jak i tych nie do końca i stąd mam też muszę zadać kilka pytań do osób, które są moim zdaniem "źródłem" informacji jeśli chodzi o kwestie eksploatacyjne auta, no bo gdzie szukać porad jak nie u właścicieli :-)

    Jak wyglądają koszty eksploatacyjne w silnikach 1.9 JTD , jak często pada rozrząd, czy te silniki faktycznie są nie do zajechania , co najczęściej ulega uszkodzeniu, jak sprawa wygląda z wtryskami, czy często padają i jak to jest z kosztami bo na allegro widziałem po 200/300 zł. co moim zdaniem jest to stosunkowo tanio. Czy koszty napraw tego samochodu są astronomiczne i zniechęcające ?
    Chcicałem się jeszcze dowiedzieć jak wygląda sprawa z silnikiem 1.6 TS , na co zwracać uwagę przed zakupem - czytałem, że problemy sprawia pasek rozrządu, co jeszcze sprawia problemy ?


    Zastanawiam się właśnie między silnikiem Diesla a benzynowym. Zaznacze, że rocznie będę pokonywał ok. 10-15 tys. km co nie jest duzo i kilka osób odradzało mi pójście w Diesla, no bo po co przy takich dystansach jakie pokonuje.


    Dlatego proszę was o poradę, jestem laikiem i będzie to mój pierwszy samochód i jak wiadomo nie chciałbym się sparzyć i chce wiedziec na co mam być przygotowany i jaki bufor kasy sobie zostawić po zakupie.

    Kwotę, która chciałbym przeznaczyć to mniej więcej 8000 zł.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał puchus Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników forum.
    Mierzę się z zakupem Alfy 147 i przegladając wszystkie fora i inne tego typu strony naczytałem się różnych rzeczy oczywiście mądrych jak i tych nie do końca i stąd mam też muszę zadać kilka pytań do osób, które są moim zdaniem "źródłem" informacji jeśli chodzi o kwestie eksploatacyjne auta, no bo gdzie szukać porad jak nie u właścicieli :-)
    ...
    Chcicałem się jeszcze dowiedzieć jak wygląda sprawa z silnikiem 1.6 TS , na co zwracać uwagę przed zakupem - czytałem, że problemy sprawia pasek rozrządu, co jeszcze sprawia problemy ?

    Zastanawiam się właśnie między silnikiem Diesla a benzynowym. Zaznacze, że rocznie będę pokonywał ok. 10-15 tys. km co nie jest duzo i kilka osób odradzało mi pójście w Diesla, no bo po co przy takich dystansach jakie pokonuje.

    Dlatego proszę was o poradę, jestem laikiem i będzie to mój pierwszy samochód i jak wiadomo nie chciałbym się sparzyć i chce wiedziec na co mam być przygotowany i jaki bufor kasy sobie zostawić po zakupie.

    Kwotę, która chciałbym przeznaczyć to mniej więcej 8000 zł.
    Od lipca 2012 posiadam wersje benzynowa 1.6 TS 105KM (mam do sprzedania) i nie mialem zadnych problemow z paskiem rozrzadu czy czymkolwiek. Nawet przy wymianie wg zalecen mechanik stwierdzil, ze pasek jeszcze dobrze wygladal (wczesniej wymiana po sprowadzeniu do PL przez poprzedniego wlasciciela).

    W wersji benzynowej jest jeszcze wersja 1.6 TS 120 KM, z wariatorem, o ktory podobno trzeba dbac ;-) ale tu niech posiadacze sie wypowiedza, z pewnoscia zawsze jest to dodatkowy element do psucia sie ;-)
    Poniewaz nie jezdzilem wersja 120KM, trudno mi ocenic jak odczuwalna jest roznica w mocy o te 15 KM.

    Wersje benzynowe lubia podbierac sobie olej - np. w mojej ok. 0.3l/1000km. Moj mechanik (jeden z polecanych w Poznaniu do AR) powiedzial, ze gorna granica to 0.7l, aczkolwiek wydaje mi sie to duzo.
    Wersje beznynowe oczywiscie wiecej pala niz JTD. W JTD masz dwumase, ale koszt to koledzy od JTD powiedza, albo znajdziesz na forum bo takie tematy byly.

    W kazdym z przypadkow zwroc uwage na zawieszenie, wahacze gorne i dolne, w 147 to czesci prawie eksploatacyjne - pytaj czy i kiedy byly wymieniane i ocen w czasie jazdy.
    Koszt zalezy od tego czy oryginal czy zamiennik i jaki zamiennik. O zamiennik warto pytac bo jeden wytrzyma np. 35 000km a inny 10 000km.
    Ja w ub. roku wymienialem wahacze gorne i dolne z lacznikami stabilizatora, lacznie 210+210+343+343+41+41 = 1188 (+robocizna 360zl), gdzie 210 wahacz gorny, 343 wahacz dolny i 41 - lacznik stabilizatora. Obecnie moze byc taniej, z pewnoscia laczniki.
    Wahacze gorne zuzywaja sie szybciej niz dolne, ja wymienialem dolne bo to byla 1sza wymiana od fabryki.

    Z innych kosztow - czujnik temp. wody 48zl, termostat w obudowie 123 zl.

    Zwroc tez uwage na elektryke, podobno lubi szwankowac - mowie 'podobno', poniewaz u mnie 0 problemow przez caly okres uzytkowania, do wymiany termostatu i czujnika temp wody w tym tygodniu.

    Jezeli zakladasz 8000 zl, to miej jeszcze 2000-3000 w zapasie na pakiet startowy i potencjalne naprawy. Chyba ze celujesz w egzemplarz z poczatku produkcji i/lub bardziej pewna z forum - przynajmniej w zalozeniu powinna byc pewna.

    Na ogladanie wybieraj sie z mechanikiem a jak dasz rade to z kims z podpieciem do kompa. Zalecany mechanik znajacy sie na AR

    Niech Cie nie zrazaja rysy na lakierze czy nawet 'podwojny lakier'. Ja swoja kupilem ze swiadomoscia, ze miala robiony lewy blotnik, maske i lewe drzwi, ale byla sprawna mechanicznie. Teraz nabylem 159, rowniez z 'podwojnym' lakierem, ale byla sprawna mechanicznie (sprawdzalem w ASO).
    Mozesz sie wybrac do ASO na sprawdzenie jesli nie znajdziesz dobrego warsztatu, ale ASO moze skasowac nawet miedzy 300-400 zl. Tak przynajmniej powiedziano mi w ASO Pol-Car w Poznaniu kiedy pytalem w odniesieniu do swojej 147 (np. ASO w Krakowie skasowalo 320zl za 159).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfTo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    147 1,6 105KM LPG ex, 156 SW 1,6 120KM LPG
    Postów
    95

    Domyślnie

    W moim przypadku również jazda 1,6 105KM odbywa się bez jakichkolwiek awarii od ponad roku. W czasie wymieniałem jedynie materiały eksploatacyjne (filtry, świece, rozrząd, płyny, wahacze, akumulator - prewencyjnie, stary odpalał bez problemu, ale od pewnego czasu zaczął rzucać błędami w komputerze). Wyszedłem z założenia, że lepiej zapobiegać niż narażać się na kłopoty. Pasek rozrządu bez zastrzeżeń, póki co zrobiłem ok 22 tys km. Wymieniłem także tłumik końcowy - stary przerdzewiał. Nie sumowałem wydatków, ale koszt części i robocizny nie powalał i nie odbiegał innych samochodów, które eksploatowałem do tej pory, a było ich sporo.
    Jak wspominał przedmówca, Alfa z silnikiem TS potrafi nieco łyknąć oleju, ale to kwestia konstrukcji silnika luźno pasowanego. 147 z TS 1,6 to jeden z najfajniejszych samochodów jakimi się poruszałem.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cześć,

    I ja mam kilka pytań.

    Szukam auta dla siostry, coś z segementu hot hatch do ok 10 000 zł. Naturalnie czegoś "lać i jeździć". Przebiegi nieduże, więc za dieslem się nie oglądam. Fajnie, żeby silnik był możliwie bezobsługowy.
    Czyli zostaje tylko 1.6 TS 105 KM

    Trochę sobie poczytałem - delikatny zawias. Czasem problem z elektryką (jestem zaprawiony w boju - żona ma Astrę ). Łyka olej. No właśnie - jaki % populacji charakteryzuje się nadmiernym apetytem na olej? 100-200 ml na 1000 km to nie tragedia, ale pół litra na taki dystans to chyba lekka przesada.

    Jest jeszcze coś istotnego, o czym nie wspomniałem?

    W grę wchodzi wersja po FL. Rozstrzał cenowy jest spory. Można brać pod uwagę poniższe egzemplarze?
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6ygnE9.html
    http://allegro.pl/alfa-romeo-147-1-6...985428813.html

    Może jakiś forumowicz sprzedaje?

    Jestem z lubelskiego i na drugi koniec Polski nie pojadę
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    1. Delikatny zawias w dieslach (ciezszy), w benzynach trzyma się o wiele lepiej o ile nie jedzie sie jak czolgiem przez okopy...
    2. Zużycie oleju zależy od stopnia zużycia silnika, jak w każdym samochodzie. Po prostu przy oglądaniu przegazuj go pod czerwone pole na rozgrzanym, jak walnie na niebiesko to wiadomo, że zużycie zerowe tam nie będzie. Pół litra/1000km to charaterystyka dla tego silnika przy maksymalnych obciązeniach, np. jadąc z Slaska nad morze ciągle 160km/h jest on w stanie walnąc te 0.5l/1000km, w normalnych warunkach nie powinno być ono większe jak ok 100ml/1000km a najlepiej kompletnie zerowe...


    Link 1.
    Silnik zarzygany jak nastolatka po imprezie, może to i lepiej, albo i gorzej... Do tego 122kkm to chyba w 2010 roku juz miał, nie pasuje mi bagażnik i na pierwszy rzut oka prawa strona z przodu

    Link 2.
    Nie zgadza się bagaznik, silnik wymyty, chociaz z boku widac, ze zarzygany. Gość unika zdjęcia lewej strony, na pierwszy rzut oka tylne lewe koło bardziej wystaje od tego z prawej strony. Aa i wydech bedzie zaraz do wymiany
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 13-02-2016 o 16:53

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Cześć,

    I ja mam kilka pytań.

    Szukam auta dla siostry, coś z segementu hot hatch do ok 10 000 zł. Naturalnie czegoś "lać i jeździć". Przebiegi nieduże, więc za dieslem się nie oglądam. Fajnie, żeby silnik był możliwie bezobsługowy.
    Czyli zostaje tylko 1.6 TS 105 KM

    Trochę sobie poczytałem - delikatny zawias. Czasem problem z elektryką (jestem zaprawiony w boju - żona ma Astrę ). Łyka olej. No właśnie - jaki % populacji charakteryzuje się nadmiernym apetytem na olej? 100-200 ml na 1000 km to nie tragedia, ale pół litra na taki dystans to chyba lekka przesada.

    Jest jeszcze coś istotnego, o czym nie wspomniałem?

    W grę wchodzi wersja po FL. Rozstrzał cenowy jest spory. Można brać pod uwagę poniższe egzemplarze?
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6ygnE9.html
    http://allegro.pl/alfa-romeo-147-1-6...985428813.html

    Może jakiś forumowicz sprzedaje?

    Jestem z lubelskiego i na drugi koniec Polski nie pojadę
    Obydwie sa za tanie.

    Ja z koncem grudnia sprzedalem 1.6 TS 105KM Distinctive, 2005 z przebiegiem 152700 km za wieksze pieniadze a lakier byl podwojny i delikatne pocenie pod oslona przy skrzyni biegow co wyszlo na sprawdzeniu w ASO przed zakupem.

    Zawias robilem raz, tak jak wyzej opisalem.

    Wg mnie kazdy taki TS bedzie bral olej, poniewaz wynika to z konstrukcji silnika, ktory jest luzno spasowany. Male branie oleju to 0.2l/1000km a granica gorna to 0.7l/1000km . Takze mowienie o zerowym braniu oleju jest poboznym i nierealnym zyczeniem.

    Nie wierz w gwarancje, zrobia tak, zebys przez gwarancje nic nie musial robic, czyli np. wymienia na tanie zamienniki.

    Sam podwojny lakier to jeszcze nie jest tragedia, moja miala a zrobilem nia 72500 przez 3.5 roku. Bez zadnych niespodzianek mechanicznych i elektrycznych.

    Takze te egzemplarze odpusc.

    Szukaj na fejsie grupa Alfaholicy - gielda i tutaj na forum w dziale Sprzedam i wrzuc post w dziale Kupie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Wg mnie kazdy taki TS bedzie bral olej, poniewaz wynika to z konstrukcji silnika, ktory jest luzno spasowany. Male branie oleju to 0.2l/1000km a granica gorna to 0.7l/1000km . Takze mowienie o zerowym braniu oleju jest poboznym i nierealnym zyczeniem.
    Tak samo gówno prawda jak stwierdzenie, że "diesel musi dymić". A granica 0.7l/1000km podczas jezdzenia 50-90km/h to silnik do remontu, a nie "normalka". Jeżeli wiemy, że dużo jeździmy autostradami to lejemy 10w60 i wtedy nawet podczas dużych prędkości nic nie zeżre.

    @@
    Też tak sądziłem, że to musi żreć, bo każdy tak gada, a dziwne bo po remontach nie je ani kropli... W efekcie wymieniłem uszczelniacze, z 2 lata temu, zalałem 10w60 i nawet na bagnet nie patrze, bo nie mam po co...
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 13-02-2016 o 18:22

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za podpowiedzi.
    Generalnie w takie gwarancje nie wierzę, nie będę tracił czasu i pieniędzy na spory z handlarzami.

    Po ilości i jakości ogłoszeń widzę, że zakup 147 z tym silnikiem łatwy nie będzie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Tak samo gówno prawda jak stwierdzenie, że "diesel musi dymić". A granica 0.7l/1000km podczas jezdzenia 50-90km/h to silnik do remontu, a nie "normalka". Jeżeli wiemy, że dużo jeździmy autostradami to lejemy 10w60 i wtedy nawet podczas dużych prędkości nic nie zeżre.

    @@
    Też tak sądziłem, że to musi żreć, bo każdy tak gada, a dziwne bo po remontach nie je ani kropli... W efekcie wymieniłem uszczelniacze, z 2 lata temu, zalałem 10w60 i nawet na bagnet nie patrze, bo nie mam po co...
    Zareczam, ze gownem nie mowie, moge sie jedynie mylic.

    Nie napisalem, ze 0.7l przy jezdzie 50-90/h km. Sam tez napisales o 0,5 przy max obciazeniach...

    0.7l jako gorna granice podawal mi mechanik, spec od Alf, jeden z polecanych na forum w Poznaniu.

    Moja brala do 0.3l i bardziej w miescie. Ani mechanik ani ASO nie gadali ze mam cos z tym robic a badzieiwia do silnika nie lalem.
    Dodam, ze emerycko nie jezdze ani w miescie ani na autostradzie.

    Pokaz 10-letnia Alfe TS z zerowym braniem oleju bez remontu silnika z przebiegiem 150 000+ .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    156
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał puchus Zobacz post
    Kwotę, która chciałbym przeznaczyć to mniej więcej 8000 zł.
    Siemka

    Jeśli wpiszesz w Allegro "alfa romeo 147 krajowy 105 ps mały przebieg" znajdziesz moją byłą 147 którą sprzedałem niedawno w komisie. Pisz na PW jeśli chcesz coś o niej więcej wiedzieć. Fajnie by było gdyby trafiła w dobre ręce.
    Ostatnio edytowane przez Caffy ; 14-02-2016 o 04:53

Podobne wątki

  1. Kilka pytań Alfa GT 3.2
    Utworzone przez Greg_79 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 14:25
  2. Alfa GT 2.0 JTS kilka pytań
    Utworzone przez Shinuq w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 02:09
  3. alfa 147 kilka pytań
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 09:11
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory