Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: nissan p12 czy alfa 159

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    wejherowo
    Auto
    nissan p12 sedan
    Postów
    51

    Smile nissan p12 czy alfa 159

    Witam fanów marki alfa romeo.Panowie i Panie ,zamierzam niedługo stać się właścicielem alfy romeo 159 w sedanie .Powiedzcie czego się bać ,czego wystrzegać i jakich silników unikać przy zakupie,na co zwracać uwagę jesli chodzi o kupno tego właśnie modelu.Myślę o roczniku 2011.przebiegi roczne to około 10 15 tys. Dotąd byłem i jeszcze jestem posiadaczem nissan p12 i bylo lepiej niż dobrze .

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał nismo Zobacz post
    Witam fanów marki alfa romeo.Panowie i Panie ,zamierzam niedługo stać się właścicielem alfy romeo 159 w sedanie .Powiedzcie czego się bać ,czego wystrzegać i jakich silników unikać przy zakupie,na co zwracać uwagę jesli chodzi o kupno tego właśnie modelu.Myślę o roczniku 2011.przebiegi roczne to około 10 15 tys. Dotąd byłem i jeszcze jestem posiadaczem nissan p12 i bylo lepiej niż dobrze .
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...159_brera.html

    Miłej lektury[emoji3]

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    wejherowo
    Auto
    nissan p12 sedan
    Postów
    51

    Domyślnie

    Zastanawia mnie dlaczego tak malo jezdzi tych 159 a tak dużo jest na sprzedaż.

    - - - Updated - - -

    Pytalem kolegi który jeżdził taka alfa i mówił że zawiódl się strasznie na tym modelu i ze w porównaniu do 166 jest gorsza pod względem awaryjnosci.

    - - - Updated - - -

    Nie powiem 159 w sedanie jest piekna ale coś w tym musi być że tyle jest ich na sprzedaz a mało się ich widuje na ulicach

    - - - Updated - - -

    Liczę że alfiści wypowiedzą sie w kwesti awaryjności alfy 159 na tle innych aut .

    - - - Updated - - -

    Panowie jak to jest z tymi alfami bo temat musicie przyznać jest bardzo kontrowersyjny.Żadne inne auto nie ma tak skrajnych opinii .niektorzy mówia że to super auto a niektórzy wypowiadają się w ten sposób o tym aucie że nie nadaję się to do zacytowania na tym forum. Więc Panowie proszę o szczere wypowiedzi jak to w końcu jest?

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przejrzyj dział 159 - jest tam cała skarbnica wiedzy i informacji.

    Generalnie zależy jaki egzemplarz kupisz. Możesz być zadowolony, możesz wtopić. Osobiście dla siebie nie widzę innej opcji niż 159.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    251

    Domyślnie

    Gdzie niby jest ich tak dużo na sprzedaż? Ja swojej rok szukałem .Chyba,że chcesz kupić strucla od handlarza , znaczy perłę z Niemiec za 20k

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Skoro o awaryjności ma decydować ilość samochodów na sprzedaż to lepiej do zakładki z VW nie zaglądać

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Też jakiś czas temu szukałem 159 i zdecydowanie nie przypominam sobie ogromnej ilości ofert sprzedaży, obserwowałem pół Polski i tygodniami czekałem na sensowny egzemplarz do obejrzenia. Co do znajomego, który twierdzi, że 159 jest bardziej awaryjna od 166... no cóż, z tym człowiekiem lepiej nie szukaj samochodu Albo miał ogromnego pecha, albo po prostu kupił złom.

    Nie mogę się też zgodzić ze stwierdzeniem, że 159 nie widać na ulicach. Przynajmniej w Rzeszowie widzę je bardzo często.
    Były: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V @175KM/374Nm tuned by weloo [galeria na Flickr] | Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał nismo Zobacz post
    niektórzy wypowiadają się w ten sposób o tym aucie że nie nadaję się to do zacytowania na tym forum.
    Bo za ostatni grosz kupili OKAZJĘ klasy prawie premium i brakło na sprawdzenie oraz przygotowanie do eksploatacji.
    Dodaj do w/w kreatywność naszych "handloszustów" i będziesz wiedział.
    Duża podaż 159 może być spowodowana np:
    auto technologicznie coraz starsze i nadchodzi czas na zmianę, po sukcesie sprzedażowym MUSI ich dużo trafić na rynek wtórny,
    auta oferowane są tak upodlone że nikt ich nie weźmie (oprócz łowców OKAZJI) i oferty wiszą długi czas,
    auta konkurencyjne, mające lepszą opinię w PL są tańsze lub porównywalne (więc wygrywają) z AR159 - np. BMW, VW zwłaszcza Passat 2.0 TDI ,
    auta AR są awaryjne, serwisy są jakie są ,
    I weź tu przekonaj szwagra że AR159 jest lepsze od symbolicznego TDI.

  9. #9
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Posiedź chwile w tym samochodzie i sprawdź czy ergonomia Ci pasuje, bo po przesiadce z japończyka może być szok poznawczy. Nie wiem czy pedały są tak samo idiotycznie rozmieszczone jak w 156, jeździłem tylko na prawym. Generalnie ilość porąbanych patentów jest chyba znacznie mniejsza niż w 156, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Jakie są te porąbane patenty, tak z ciekawości? Bo sam takich w 159 nie dostrzegłem, ale wcześniej też włoskimi autami jeździłem więc być może miałem już sprany mózg
    Były: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V @175KM/374Nm tuned by weloo [galeria na Flickr] | Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory