Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Crosswagon Q4: auto do wszystkiego ??

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar August
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 CrossWagon Q4 1.9JTDm 2005r.
    Postów
    138

    Domyślnie

    Miałem crossa przez chwilę i prowadzenie bardzo ok. Przy 200 na godzine było czuć że samochód pojechałby jeszcze szybciej gdyby silnik pozwalał. Napęd względnie daje radę na śniegu, błocie, mokrym. Nigdy tym samochodem nie zakopałem mimo, że pare razy poza szosą było do tego blisko.Traktowałbym Q4 jako pomoc w razie "w" i crossa nie traktował jako terenówki. Sam napęd nie jest pancerny. Zawieszenie wału i dyferencjalu oraz sam tylni dyferencjał raczej napewno dadzą o sobie znać. Jeżeli auto ma być użytkowane głównie w mieście to osobiście bym z corssa zrezygnował. Q4 nie będzie wykorzystywane a zwiększy spalanie i pogorszy osiągi. Moja, żona nie lubiła nim jeździć. Twarde sprzęgło, twarde zawieszenie, słabe wspomaganie i duży promień zawracania. Mi osobiści auto bardzo odpowiadało. Na ulicy dalej oglądam się za każdym crosswagonem i tęskno trochę.
    Moja była: 156 Crosswagon Q4 JTDm


  2. #12
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Wkleję tu, żeby było w jednym miejscu jak ktoś będzie szukał.
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...dm_2006_a.html

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Zawieszenie akurat nie przeraza mnie. Sa głosy,które potwierdzają słusznosc uzycia poliuretanów.
    Rozszerz wypowiedź, bo masło maślane
    Poliuretanu można używać w Alfach jak się lata mało, w przeciwnym razie po 30-40 tysiącach zacznie się rypanie i takie różne dziwne odgłosy, w moim wypadku jeden nawet pękł na pół po jakichś 40 tysiącach od założenia.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ricardus
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Grotniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 Crosswagon
    Postów
    73

    Domyślnie

    Korzystałem z Poliuretanów w kilku autach i nigdy nie miałem problemu. Czasami występowało skrzypienie po kilku tygodniach suchej pogody. Jeśli są poprawnie zamontowane, nasmarowane i z prawidłowo dobraną twardością to nie ma problemów. Nie stwierdziłem innego prowadzenia, czy innych skutków ubocznych. Jeśli geometria i reszta zawieszenia jest sprawna to nie ma nic prawa się popsuć. Lancia Lybra miała zrobiony cały tył w poliuretanach i część przodu, przejechała na nich około 80 tyś km zanim ją sprzedałem i nic złego z poliuretanami się nie wydarzyło. MG miało zrobiony cały przód i tez nic się nie działo. Znajomy miał forda mondeo MK3 i z przodu i też bez problemów, więc ja będę bronił sensu takich modyfikacji. Poliuretany przypominają mi odwieczny spór zwolenników LPG i jego przeciwników, gdzie ja też jestem zdania, że jeśli instalacja jest zamontowana z głową i jest zmontowana z dobrych podzespołów, to dlaczego nie? Jeśli potrafię liczyć i oszczędzać to dlaczego mam tego nie robić? To że jakiś partacz źle zamontował u kogoś, lub silnik już przed jej montażem był w agonalnym stanie i za miesiąc padł, to nie znaczy, ze tak mają wszyscy. Co do prowadzenia przez kobiety Crosswagona, moja żona uwielbiała to auto i nie miała problemów z aklimatyzacją w nim, więc to będzie bardzo indywidualna kwestia. Nie stwierdziłem też słabego wspomagania. Czasami kupując auto nie ma nic do dołożenia, a czasami jest dramat. Kupując Crosswagona za 17000 tyś nie masz gwarancji, że za dwa miesiące nie będziesz miał do zrobienia: zawieszenia z amorkami, podpór, mostów i skrzyni.Wtedy w 5 tyś się raczej nie zmieścisz, a już pewnie musiałeś zrobić pakiet podstawowy przy zakupie. Niestety przy aucie używanym nigdy nie wiemy co będzie następne i kiedy, to trochę jak wróżenie z fusów

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    A w Alfie miales poliuretany?
    Ja w Alfie mialem i wywalilem, znam jeszcze 3 takie same przypadki, a co do montazysty to napisz do Pabla ze nie umie montowac i opisz mu jak to sie robi.
    W S3 mam poliuretany i tam nie ma takich niedogodnosci i nawet nie mysle o ich wywalaniu
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 14-02-2016 o 23:22

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ricardus
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Grotniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 Crosswagon
    Postów
    73

    Domyślnie

    Nie montowałem w alfie u siebie, ale też nie słyszałem narzekań kierowcy który podobno miał takowe. Piszę podobno bo nie zaglądałem w nadkola i bazuję tylko na opowieści człowieka, więc mogę mieć ograniczoną wiedzę w tym temacie. Jak zamawiałem polibusze to zwracano uwagę na prawidłowy sposób montażu. Z tego co pamiętam, to miało być mocno smarowane i zawieszenie skręcane po opuszczeniu auta na kołach bo w innym przypadku mogą pękać wahacze od naprężeń. O ile czegoś nie pokręciłem bo to już jakiś czas temu było. A co się dzieje w Alfach po zamontowaniu poliuretanów ? Pytam bo naprawdę nie wiem?

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    zwykłe 2.0
    Postów
    11

    Domyślnie

    Sposób skręcania obowiązuje też przy normalnych tulejach gumowo-metalowych. Każdy element zawieszenia poddawany naprężeniom powinien być "dociągany " po postawieniu samochodu na kołach żeby w pozycji neutralnej dla zawieszenia zostało to skręcone.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Udalo sie odbyc jazde probna crosswagonem i tak:
    - Wyglad
    Auto jest bardzo atrakcyjne. Zwarte,muskularne,o dynamicznych liniach. Pierwsze wrazenie super. Przeswit wrecz niebywaly jak na ten rodzaj samochodu ( wiekszy niz w bmw x5) . Srodek bardzo ladny,wcale nie tandetny,skrojony pod kierowce,bardzo dobre fotele.
    Bagaznik maly,symboliczny wrecz,wcale nie ustawny.
    - Jazda
    Cross jest niesamowicie sztywny. Zawieszenie nijak sie ma ani do 156,ani do 159. Jezdzi sie tym jak rasowym sportowcem. Wszelkie nierownosci,wyboje,to wszystko czuc i na kierownicy i pod siedzeniem.
    Wyciszenie to kpina. Tak naprawde trasa powinna byc pokonywana max 110 km/ h. Powyzej jest strasznie glosno. Byc moze to wina przeswitu,ale jazda autostrada np.byla by meczaca mocno.
    Cross swietnie trzyma sie drogi. To urodzony mistrz zakretow. Bardzo trudno jest zerwac przyczepnosc,za to zawracanie tym notabene sredniej wielkosci autem,jest koszmarem. Juz 156 jest malo zwrotna,cross to istny autobus. Parkowanie jest mordega.
    - Dynamika
    W zasadzie to jej nie ma. Alfa jest mulowata w dolnej partii obrotow,w gorze tez wcale nie jest lepiej. Program to absolutna podstawa w tym samochodzie. Za to hamulce sa swietne. Lepsze niz w " 9" .

    Dlugo szukalem plusow jadac ta alfa. Moja pani nieodwolalnie zrezygnowala ,ja sam tez mam mocno mieszane odczucia.
    Niby auto nie wysokie,a siedzi sie jak na stolku. Niby 150 km,a dynamika zadna,niby fajny naped i przeswit,a sztywno i twardo straszliwie,do tego duza glosnosc i kupa swierszczy.
    Ciekawy wyglad. Jednak jest to auto ,ktorego wlasciciel musi wiele minusow wybaczyc. Ja nie wybacze.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 17-02-2016 o 18:10

  9. #19
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Jednak jest to auto ,ktorego wlasciciel musi wiele minusow wybaczyc.
    No co Ty?

    - - - Updated - - -

    Dynamika tak jak mówisz, inna sprawa że dupohamownia to jedno, a w praktyce ciut co innego też. Poza tym ja się minimum z miesiąc uczyłem jak tym jechać tak żeby dynamicznie się przemieszczać, w końcu się nauczyłem. Ale tak - program obowiązkowo...

    Hamulce dobre, bo to czterotłoczkowe brembo, te co w GT bodajże.

    Porównanie ze 156 interesujące, ja myślałem że w zwykłej 156 będzie bardziej twardo, a tu proszę.

    Ja już raczej podjąłem decyzję że zostaje u nas, ale koniecznie program, wyciszenie i parę innych duperel. Wtedy zostaną już tylko rzeczy których poprawić nie sposób, trudno.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Oj sztywno jest. Porownal bym to do jazdy na zawieszeniu gwintowanym.
    156 jest sporo bardziej komfortowa.

    Co do programu.
    Propoowal bym zrobic frontowy cooler ,do tego wyciac egr,dobry program i 190/ 400 powinno spokojnie pokazac sie. To juz by wystarczylo do poruszania sie.
    Ps. Wlasciciel twierdzil,ze zatankowany cross wazy 1580 kg

Podobne wątki

  1. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
    Utworzone przez Rosik w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory