Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: Crosswagon Q4: auto do wszystkiego ??

  1. #21
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Tak, sam napęd waży ze 100 kilo.

    FMIC bez wywalania klimy, będę sie musiał przyjrzec czy komuś się ta sztuka udała.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    W poprzedniej 156,mialem duzy cooler bez przesuwania chlodnicy,czy ruszania czegokolwiek,tak wiec i tu powinno byc ok

  3. #23
    Użytkownik Embrion Avatar miky
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    GulfMK7, VolvoS80V8
    Postów
    12

    Domyślnie

    Zastanawiałem się nad corssem, szkoda że nie wychodził ten model z benzynowym silnikiem

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ricardus
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Grotniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 Crosswagon
    Postów
    73

    Domyślnie

    Szkoda, że nie wychodził z 2,4

  5. #25
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Za mało tego schodziło żeby rozważali inne opcje. Inna sprawa że 2.4 po czasie okazuje się mniej pancerny od 1.9. V6 ktoś przekładał do zwykłej 156 z 1.9 jtd, ale nie wiem czy dało by się do CW, trzeba by skrzynię też, bo przełożenia w crossie by były od czapy, i w ogóle worek kasy. Ale w obecnej postaci przynajmniej ma to zasięg z 1000 km na baku, mimo że bak mniejszy

  6. #26
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    V6 mają zupelnie inne skrzynie CW to C530 zatem da się zapiąć pare benzynówek pod to, nadczym mocno ostatnio się zastanawiam . Mierze sprawdzam dyskutuje.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kosznajderia
    Auto
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Postów
    38

    Domyślnie

    Z racji, że interesuję się tym autem podepnę się pod temat.
    Zawsze moim marzeniem było mieć autko z napędem 4x4, a ten model nie tylko go posiada, ale też dobrze wygląda
    Autko użytkowałbym do codziennych dojazdów do pracy ( 10 km lokalną asfaltową drogą + 1,5 km nie dużego miasta w jedną stronę ), oraz raz na kilka mies. na rodzinne wyjazdy.
    Chciałbym by ta alfa posłużyła mi ok. 4-5 lat.
    Zauważyłem że wielu forumowiczów tak długo nie trzyma crosswagona u siebie i najczęściej zbywa go po roku bądź dwóch..
    Czy niezawodność tego modelu jak i koszty utrzymania są w miarę do ogarnięcia czy wychodzą znacznie ponad przeciętną w stosunku do innych aut tego typu?
    Dodam że nie zarabiam zbyt wiele i na utrzymanie auta w dodatkowych naprawach nie chciałbym wydawać więcej niż 2-3 tys. w roku.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Rogoznik
    Auto
    Ar147 1.6ts120km szukam 156sw b lub b+g
    Postów
    16

    Domyślnie

    zalezy do czego ma sluzyc naped 4x4. osobiscie uwazam i z wlasnego doswiadczenia wiem ze naped 4x4(nawet ten staly) nie jest sobie rowny. do jazdy po miescie moze w tej alfie to wystarczy ale na wyjazd gdzies w gory yo juz chyba nie. oczywiscie znajda sie osoby ktore moga podwazyc moja opinie ale ja przed zakupem 4x4 duzo sie douczylem. i moj wybor padl na duze, ciezkie auto z naped stalym 4x4(rozdzial 50:50) z kontrola trakcji i absem. i moge zapewnic ze w ekstremalnych warunkach nie czulem sie niebezpieczenstwa. otoz tej zimy bylem w Glince, taka wioska w powiecie zywieckim, wysoko, stromo. wjechalem, zjechalem a ani abs ani kt sie nie odezwaly. ciezkie auto bo prawie 2,5tony robi swoje. za mna po jakims czasie jechalo suzuki ignis, tez naped 4x4 ale duzo lzejsze. kierowca prosil mnie bym z nim zabezpieczal zjazd z gory, bo zlodowaciala trasa spychala auto z drogi. i mysle ze z crossem byloby podobnie. ale do miasta to juz inny temat, na ktory nie moge sie wypowiadac, nie majac doswiadczenia

    - - - Updated - - -

    a poza tym jak kazda alfe tak i crossa kupuje sie emocjami a nie logika

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kosznajderia
    Auto
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Postów
    38

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć, że w moim przypadku lepiej odpuścić sobie tego typu auto?

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Rogoznik
    Auto
    Ar147 1.6ts120km szukam 156sw b lub b+g
    Postów
    16

    Domyślnie

    jesli dysponujesz malym budzetem startowym i na naprawy to odpusc. choc silnik jtd zbiera dobre pochwaly to nigdy nie wiesz na co trafisz, a sam silnik to polowa sukcesu. opony rozmiar nietypowy, amorki tylko orginaly wiec drogie. ale... jesli trafisz na oferte ze ktos dbal a sprzedaje bo jest inny powod niz auto do naprawy to czemu nie. zawsze bedziesz sie wyroznial z tlumu. tylko czy naped 4x4 jest ci potrzebny?

Podobne wątki

  1. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
    Utworzone przez Rosik w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory