Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Temat: Crosswagon Q4: auto do wszystkiego ??

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    No tutaj też z tyłu strzela przy zmianie, ale tak lekko. Jak oglądałem innego Crossa to tam waliło że ło...

    Amorki zamówiłem, 530 jeden udało mi się dorwać.

    Czy Remond podpory/dyfer to rzecz kosztowna?

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pawel_Gtv
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Auto
    159 SW Ti
    Postów
    89

    Domyślnie

    Miałem Crossa przez 3,5 roku i wymieniłem w nim chyba wszystko co charakterystycznie dla niego ulega awarii ale dyfra żadnego nie musiałem ruszać. Natomiast koszt podpory srodkowej wału to w moim przypadku około 700 zł bez przerabiania wału na rozbieralny. Podpora tylnego dyfra to sprawa dość złożona. Masz 2 opcje do wyboru: 1 - kupić w serwisie za około 1100 zł o ile dobrze pamiętam, 2 - pokombinować z tulejami z hondy civic - jest taki temat na forum, poszukaj a znajdziesz. Koszt 2 -go rozwiązania to w moim przypadku coś około 100 zł także wiesz już co wybrać Jakby co, to mam podporę tylnego dyfra na sprzedaż - niestety musiałbyś wymienić wspomniane tuleje ale zaletą jest to, że czas jaki auto spędzi w warsztacie ograniczysz tylko do wymiany a więc około 2 godzin.

  3. #43
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    To jeszcze nie strzela jakos strasznie i nie jest uporczywe. Ale nadejdzie taki czas ze i mnie to spotka zeby to wymienic. Mam kontakt do firmy ktora "regeneruje" te podpory, za 2 okolo 1000 i robia to na tych polibuszach, wiec wydaje sie to takze sensownym rozwiazaniem. Teraz to ja musze zimowki kupic sensowne [emoji14]

    Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    13

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat bo sam szukam takiego auta. Alfami jeżdżę od kilkunastu lat (z czego 2-litrową 156 wspominam chyba najlepiej) więc kwestie awaryjności, nietrwałego zawieszenia itp mnie nie ruszają, a po tym jak w rodzinie pojawił się samochód z Torsenem na pokładzie to zachorowałem na swoją osobówkę z 4x4. Powiedzcie mi proszę jak ma się sprawa z oponami. Fabrycznie Crosswagon wychodził na wielosezonowych. Jest sens kontynuować ten zabieg czy jednak pójść w wersję lato/zima? Jeśli zrealizuję zakup CW to chciałbym podnieść jego moc i jakoś mam obawy czy opony całoroczne dadzą radę w szybkich zakrętach? Testy nowych wielosezonówek typu Goodyear Vector 4seasons są naprawdę dobre ale wolałbym usłyszeć zdanie użytkowników.

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    A ja zapytam,czy moze jest ktos na forum,kto by zamienil swoja 159 na crosswagona ?

    Co do opon wielosezonowych,to jest to ciezki temat do roztrzygniecia. Opinie sa bardzo rozne.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    To i ja się podepne... Rozmowa sprzed 2 lat, więc myślę, że warto odświerzyć.

    Ostatnio wsiadłem w Alfę Crossa' znajomego i się zakochałem ...

    Wracając jednak do tematu:
    1. Jak aktualnie prezentuje się napęd, co bywa jego bolączką waszym zdaniem
    2. Czy jest coś szczególnego na co zwrócić uwagę w trakcie oględzin
    3. i oczywiście co zakwalifikowalibyście do "pakietu startowego" dla tego auta
    4. ponad to ciekaw jestem jak wyglądają koszta wymiany podpory wału?

    Czytam o tej "głośności" i sam będę testował w ciągu 2tygodni to auto na dłuższych trasach, nie mniej czy istnieje możliwość jakiegoś wygłuszenia wnętrza, czy to po prostu szum jak w autach klasy średniej? (dotychczas kursowałem w większości dłubanymi sportowymi coupe klasy średniej i tam było głośnawo, zastanawiam się czy mówimy o tym samym )...

    Z góry dziękuję za jakiekolwiek uwagi/podpowiedzi...
    Ostatnio edytowane przez beowolf.world ; 23-02-2018 o 12:01

Podobne wątki

  1. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
    Utworzone przez Rosik w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory