Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: alfa 166

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa166
    Postów
    9

    Domyślnie alfa 166

    Witam, mam do kupienia granatową Alfę 166 2.0TS z roku 1999, kupiona w 2000 roku z polskiego salonu od pierwszego właściciela,przebieg 55 tyś, jeszcze na czarnych blachach. Od osoby pewnej znanej prawie po sąsiedzku.
    Ile takie coś może byc warte.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar NovemberYankee
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Kia Soul 1.6
    Postów
    16

    Domyślnie

    Osobiście to więcej niż 10-12 tysięcy za zadbaną sztukę z tego roku i z tym przebiegiem bym nie dał, ale zaznaczam, że żaden za mnie ekspert-rzeczoznawca, tak tylko na podstawie cen rynkowych tego modelu

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Przebieg przebiegiem, ale jaki stan?
    Jakie wyposażenie?
    Czy była garażowana?
    Czy olej był wymieniany co rok czy po przebiegu?

    Przyjmując wymianę oleju co 10 tys to ta przypada raz na 3.5 roku, czyli masakra. Ten silnik jest wrażliwy w kwestiach olejowych
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 22-07-2016 o 16:57
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa166
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź, też tak myślałem o 10 tyś, auto jest garażowane i przykryte pokrowcem, wyposażenie klima elektryka, kaseta radio. A jak z rożrządem po ilu km od nowośi trzeba wymieniać?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał michu001 Zobacz post
    Dzięki za szybką odpowiedź, też tak myślałem o 10 tyś, auto jest garażowane i przykryte pokrowcem, wyposażenie klima elektryka, kaseta radio. A jak z rożrządem po ilu km od nowośi trzeba wymieniać?
    Rozrzad chyba 60 tys. ale też wiek robi swoje i zapewne tutaj pierwsza rzecz do zrobienia, razem z paskiem osprzętu i balansu.

    Wyposażenie to może być też xenony, DSP, fotochromatyczne lusterko, elektryka lusterek i pare innych pierdółek.
    Poza tym fotele mogą być skórzane/welur i elektryczne/manualne.

    Jeśli auto rzeczywiście głównie trzymane pod kocykiem, to może być warte nawet więcej niż te 10-12 tysi. 55 kkm to jest praktycznie nowe auto. Jeśli stan jest adekwatny do przebiegu, to już jest unikat.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar NovemberYankee
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Kia Soul 1.6
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jeśli auto rzeczywiście głównie trzymane pod kocykiem, to może być warte nawet więcej niż te 10-12 tysi.
    Nie przesadzajmy, 2.0 TS to jest moim subiektywnym zdaniem najgorsza jednostka napędowa do 166, a i jak na polski rynek to auto z tym silnikiem nie było zapewne zbyt bogato wyposażone - biorąc pod uwagę pakiet startowy który musisz w tym samochodzie tak czy tak zrobić (bo przebieg mały, ale niejeżdżone auto jednak niszczeje) to myślę, że podane przeze mnie kwoty są rozsądne, tym bardziej, że kolega [MENTION=70812]michu001[/MENTION] chce tą Alfę nabyć, a nie sprzedać - kupujący nie zapłaci horrendalnej kwoty, a sprzedający nie odda swojej Alfy za bezcen Aczkolwiek faktem jest, że wycena rzadkich samochodów (bo nie ukrywajmy, 166 to nie Passat jak chodzi o popularność), zwłaszcza mających rzadkie cechy takie jak np. niski przebieg nie jest czymś łatwym i łatwo można się posprzeczać
    Ostatnio edytowane przez NovemberYankee ; 22-07-2016 o 23:14

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Za ile chce sprzedać, czy ile kupujący są w stanie dać? Bo to różnica.
    Jeżeli pytasz, czy warto ją kupić, a kupić chcesz, znasz bolid i człowieka, to tak warto. W zależności od wyposażenia 5-7 tys. I będzie to dla Ciebie okazja (bo wiesz, co kupujesz), a dla sąsiada możliwość szybkiego pozbycia się auta bez oglądania tabuna gołodupców i kopaczy opon.
    Ale jeżeli koleś wciąż jeździ na fabrycznym rozrządzie, to raczej nie będzie to okazja ;-)
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa166
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie, czyli na początek aby bezpiecznie jeździć to co trzeba by wymienić koniecznie.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Cytat Napisał michu001 Zobacz post
    Dzięki za sugestie, czyli na początek aby bezpiecznie jeździć to co trzeba by wymienić koniecznie.
    Chociażby opony - może też mieć fabryczne prawie pełnoletnie. Zwróć na to też uwagę

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa166
    Postów
    9

    Domyślnie

    A czy wariator wymieniać, regenerować przy wymianie rozrządu czy może go nie ruszać, przy tym przebiegu. Opony myślałem już o nich, że mogą się nie nadawać.
    I wyczytałem tez o panewkach czy to też trzeba wymieniać dla pewności.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory