Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Auto na długie trasy , Chęć posiadania ALFY 156 i lpg

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    megane 1,4 16 v
    Postów
    1

    Domyślnie Auto na długie trasy , Chęć posiadania ALFY 156 i lpg

    Witam Wszystkich Posiadaczy Alfy ,
    Na Początku zaznaczę że już dużo przeczytałem na temat alfy 156 , ewentualnych instalacji lpg ale szczerzę ile osób tyle opinii .... Więc postanowiem zadać kilka konkretnych pytań i chciałbym uzyskać konkretne odp .

    Do pracy mam ok 80 km więc dziennie robie 160 km więc w miesiącu robie ok 3000 tyś km ;/ . Jestem Aktualnie posiadaczem megane 1 ph II 1,4 16 v 95 km na lpg auto sprwuje sie dobrze na lpg ale zaczyna się powoli sypać , Od zawsze marzyłem o Alfie i Teraz jest sposobność by ją kupić ,,, nie stać mnie na AR 159 1,8 MPI (chyba najlepszy silnik do lpg ) wiec zapatruję się o półkę niżej .

    Mój typ AR 156 II końcówka produkcji ok 2005 rok , Auto kupię w Niemczech ,
    Potrzebuję auta który nie sprawia dużych problemów na dłuższych trasach , rozumiem silniki Twin Spark borykają się z mankamentami ale każde auto ma jakieś wady

    Który silnik 1,8 TS czy 2,5 v6 jest lepszy do lpg ? (czytałem forum ale kto robi 3000 tys miesięcznie ?? 1000 miesięcznie na lpg to chyba nie jest męczący kilometraż

    Czy długie trasy(temperatury) nie niszczą zbyt szybko silnika ? Słyszałem np że silniki forda benz + lpg ( nie lubią długich tras , częste awarie głowicy , ogromne spalania itp , Jak to jest z alfą ?

    Jaka jest przeciętna wytrzymałość silnika jw ? 300 tyś ? 400 tyś ?

    Jeżdżę 80 km autostradą powrót jest przez kostkę nierówności ( w renówce wymieniam końcówki drążków średnio co 6 mcy podobnie z łożyskami ) jak to jest z 156?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    159 1.9 8V JTDM
    Postów
    72

    Domyślnie

    Kup JTD i bedziesz zadowolony o ile nie bedzie zameczony.

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Alfa 156 jest tania w zakupie przez co porównując cenę zakupu do ceny niektórych części wychodzi droga w utrzymaniu. Sam komplet wahaczy potrafi kosztować 1/3 aktualnej wartości auta. Druga sprawa aktualnie większość 156 to będą zajechane padaki, a zaniedbany TS potrafił wywinąć kopyta już nawet po niespełna 100K km. Kwestia jaki masz budżet na auto? Bo 156 można kupić i za 3K zł i za 13k zł

  4. #4
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Kup zdrowego diesla. Jak chcesz wóz na długie przebiegi w trasie to ja bym patrzył na 166. Jest wygodniejsza, chociaż 156 też jest spoko. Na forum jest teraz jedna do kupienia, ale za cenę powyżej rynkowej (mocno powyżej). Jak Cię stać to ja bym brał 166 Tomtrza. Będziesz miał dopieszczoną Alfę w którą pewnie przez dłuższy czas da się tylko lać i jeździć i ogarniać rzeczy eksploatacyjne.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    139

    Domyślnie

    Mądrym rozwiązaniem dla ciebie będzie faktycznie 156 jtd. W tarasie te silniki naprawdę spalają znikome ilości paliwa i robią niezłe przebiegi. Dlaczego nie benzyna? 2.0 ts to nie jest silnik na przebiegi rzędu 40k rocznie ze względu na wymaganą dużą dawkę fachowej opiekuńczości np. dość częsty rozrząd, dobry olej, świece, itd. Natomiast 2.5 V6 tu będziesz musiał założyć stosunkowo drogą instalację i spalanie też do najniższych nie należy. Ale silnik wspaniały!
    Więc rozsądek czy serce? ;-)

Podobne wątki

  1. Chęć zakupu Alfy Rome 159
    Utworzone przez matifa w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2016, 01:57
  2. Sens posiadania koła zapasowego / Inne patenty
    Utworzone przez Luktoja w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 08:14
  3. [GTV] Sprzatanie z pozostalosci po 4 latach posiadania Gtv
    Utworzone przez gALL w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 12:45
  4. Wygodne fotele na długie trasy w Alfie? Której?
    Utworzone przez dakoolk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 16:03
  5. Chęć kupna alfy 147
    Utworzone przez weirdo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory