Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Zakup Alfy 159 z silnikiem diesla do kwoty 25tyś

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawka66 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedz i chłodne przyjęcie oczywiście widzę że zapomniałem dopisać że mój silnik to pompowtrysk a nie jak ktoś tu napisał 110 na starej pompie a drugi porównując samochód do kosiarki. Niestety ale na każdym forum jest identycznie zaczyna się od pisania po co powielasz temat kończąc na tym że w kwocie nie kupisz auta oczywiście nikt z madrych użytkowników nie napisał od jakiej kwoty zacząć szukać. Co do podzespołów to widzę że cenowo zawieszenie jak i sprzęgło dwuamasa (też mam w swoim aucie) jest w tych samych pieniądzach. No nic zostało mi tylko podziękować co nie którym za odpowiedzi czego się można spodziewać w danym silniku a reszcie życzyć tak dobrych samochodów jak oni sami.
    Pozdrawiam
    Coraz mniej osób czyta fora ze zrozumieniem i/lub ma czas i chęć szukać informacji. Stąd na forach zostaje 'stara' gwardia. Stara gwardia ma stare zasady i zwyczaje i czasem traktuje 'młodych' z góry. Niestety tak jest na wszystkich forach - mi np. moderator forum BMW dał bana na 10 dni bez ostrzeżenia bez podania przyczyny. 'Prawdopodobnie' dlatego, że drążyłem temat kodowania BMW co ponoć na forach BMW jest tematem tabu, bo moderatorzy i stara gwardia kosi na tym kasę

    Do tego samochody są coraz trudniejsze do naprawy stąd taka popularność forów jak kiedyś miał 'autokącik', który był skarbnicą wiedzy, to przeszłość. Tyle, że tam za taki temat to od razu byś miał ostrzeżenie + kosz

    Jeśli chodzi o sam zakup 159 to musisz wziąć pod uwagę, że wszystkie auta z tego okresu będą powodowały podobne problemy. Jako właściciele AR mamy też świadomość o fuck-up'ach BMW, VW w różnych obszarach produkowanych przez nich samochodów.

    Za AR ciągnie się stare przekonanie o ich awaryjności ale można śmiało napisać, że to się od modelu 159 zmieniło na plus.

    Propozycja kolegi 'kowal78' jest tym, czego powinieneś szukać

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    159 bezawaryjna? Ciekawa i odważna teza. Diesle to poziom albo i ze dwa niżej niż w 156. Klapki, pękanie głowic ciężkie palenie, zawiecha w absurdalnej cenie i jakoś nie słychać żeby zamienniki długo wytrzymały bo na fabrycznym zawiasie to i 156 robiła 200 tysięcy. Na to wszystko dpf i ruda która za parę lat będzie takim samym problemem jak w 156. Bo o tej 5 lat temu też się mówiło ze jak nie bita to nie gnije a w podłodze dziury.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Nie wydaje mi się, żeby zawieszenie rzeczywiście było w podobnej cenie do A4 B5. Za oryginalne wahacze, które służą zdecydowanie najdłużej trzeba dać odpowiednio:
    górny ok. 450 zł
    dolny ok. 1000zł
    Pozostaje kwestia zamienników, ale górne z tego co widać na forum wytrzymują krótko lub regeneracja. Wtedy górny około 200zł, dolny chyba 450zł.
    Jak porównujesz ceny oryginalnych części w Alfie to może porównaj do oryginalnych w Audi? A nie OEM do zamienników? I wtedy będziesz nieco zaskoczony tym co Ci wyjdzie. Co do zamienników to ja górne mam założone Lemfordery, ale kupione w IC, a nie przez internet. Na lewym przejechane już 70tyś, na prawym 45tyś i jakoś obydwa mają się nadal bardzo dobrze. W porównaniu do 156, w którym robiłem zawieszenie co średnio 30tyś km jest naprawdę ogromny postęp. Podejrzewam, że największym problemem w żywotności wahaczy 159 jest kiepska jakość zamienników i to, że wielu mechaników, aby było szybciej dokręca śruby w momencie, gdy auto wisi na podnośniku, a to dramatycznie skraca żywotność zawieszenia.


    Co do skrzyń biegów to manuale w A4 B5 też wieczne nie są i jak przejrzycie fora to również padają. Może nie w takim stopniu jak M32, ale również do ideału im brakuje. Ja nadal podtrzymuję swoją tezę, że jeśli kupisz zadbaną 159 z 1.9 pod maską i usuniesz z niej klapy na dzień dobry i zaślepisz EGR to auto nie będzie wiele droższe w utrzymaniu niż A4 B5. Wiadomo, że z racji nowszej i mniej popularnej konstrukcji takie rzeczy jak łożyska kół, amortyzatory, itp. będą do Alfy droższe, ale nie aż tak wiele a nie wymienia się tych części co pół roku.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawka66 Zobacz post
    SliwusBuu czy ceny wahaczy podajesz za sztukę czy za kpl. na dwie strony.
    Podałem ceny pojedynczych wahaczy. Też się zdziwiłem jak musiałem wymienić lewą stronę. Kupiłem górny Meyle HD, bo nie widziałem żadnych negatywnych opinii, a dolny regenerowany od forumowicza jasio79. Przejechałem na nich dopiero jakieś 10 kkm, więc nie ma się co jeszcze wypowiadać na temat trwałości.

    Cytat Napisał kawka66 Zobacz post
    A może byś podpowiedział w jakim przedziale cenowym można kupić już zadbany egzemplarz.
    Moim zdaniem ciężko podać jakiś przedział cenowy. Niby droższe egzemplarze powinny być lepsze, ale od tej reguły zawsze są wyjątki. Każdy używany samochód trzeba dokładnie przejrzeć przed zakupem. Ale myślę, że w kwocie 25 tys. powinieneś bez większego problemu kupić coś sensownego. Na wszelki wypadek musisz mieć kilka tys. na ewentualne większe naprawy lub np. same opony, gdzie przy silniku 2,4 najmniejsze to 17". Komplet nowych gum premium będzie kosztował ponad 2 tysiące.

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Jak porównujesz ceny oryginalnych części w Alfie to może porównaj do oryginalnych w Audi? A nie OEM do zamienników? I wtedy będziesz nieco zaskoczony tym co Ci wyjdzie. Co do zamienników to ja górne mam założone Lemfordery, ale kupione w IC, a nie przez internet. Na lewym przejechane już 70tyś, na prawym 45tyś i jakoś obydwa mają się nadal bardzo dobrze. W porównaniu do 156, w którym robiłem zawieszenie co średnio 30tyś km jest naprawdę ogromny postęp. Podejrzewam, że największym problemem w żywotności wahaczy 159 jest kiepska jakość zamienników i to, że wielu mechaników, aby było szybciej dokręca śruby w momencie, gdy auto wisi na podnośniku, a to dramatycznie skraca żywotność zawieszenia.
    Nie wiem ile kosztują OEM AUDI ale z ciekawości porównywałem kiedyś ceny wahaczy do A4, C klasy i BMW 3. Pod uwagę brałem TRW i ceny do 159 są zdecydowanie najwyższe.
    Co do zamienników napisałem, że sugerowałem się wypowiedziami z forum i było sporo przypadków, gdzie TRW i Lemfordery padały nawet po kilkunastu tysiącach km. Nikt nie narzekał na oryginały i Meyle HD, ale w przypadku tych drugich ze względu na to, że jeszcze nikt nie zrobił na nich dużego przebiegu. Co do trwałości w 156 też było różnie. U mnie komplet TRW wytrzymał 80 tysięcy, po czym pojawił się delikatny luz na jednym górnym wahaczu.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    159 bezawaryjna? Ciekawa i odważna teza. Diesle to poziom albo i ze dwa niżej niż w 156. Klapki, pękanie głowic ciężkie palenie, zawiecha w absurdalnej cenie i jakoś nie słychać żeby zamienniki długo wytrzymały bo na fabrycznym zawiasie to i 156 robiła 200 tysięcy. Na to wszystko dpf i ruda która za parę lat będzie takim samym problemem jak w 156. Bo o tej 5 lat temu też się mówiło ze jak nie bita to nie gnije a w podłodze dziury.
    Nie chcę ubijać piany ale 2.4 w 156 miał 'tylko' 150KM i był 10V. Później był 175KM 16V ale miał np. 'cudowne' półośki bez możliwości zmiany samych przegubów. To były silniki bez 'EKO' restrykcji. Dodam, że wczesne wersje 2.4JTD miały padające pompy oleju - łańcuszek.
    W 159 masz 200 i 210 z tej samej pojemności. Raczej oczywiste jest, że te silniki nie zrobią tyle co 2.4 150KM. Niestety mają EKO.
    Trudno, żeby klapy i DPF się psuły w 156 JTD skoro ich tam nie było. Jednak gwarantuję ci, że gdyby były to też by się psuły, bo psują się w silnikach wszystkich marek. To nie jest 'widzi mi się' producentów tylko EKO wymogi.

    W 159 każdy JTS jest lepszy od TS i JTS w 156. A silnika takiego jak 1.75 to pewnie jeszcze długo nie będzie.

    Selespeed w 156 vs M32 w 159. Taki sam 'fuck up' z tym, że M32 ogarnie 90% mechaników, Selespeeda ani 1%.

    Zawieszenie w 156 - oryginał 200kkm? No to chyba w 1.6, gdzie silnik lekki. Standardowy tył faktycznie jest bardzo trwały ale wymiana Nivomatu to chyba taka tania nie jest?

    A jeśli chodzi o ceny i zamienniki?
    156 sprzedano 680 tyś. + 600 tyś. 147
    159 sprzedano 230 tyś. + 22 tyś. Brera + 12 tyś. Spider
    dla porównania bezpośrednia konkurencja 159:
    BMW e9* sprzedano 1.7 miliona - tylko wersje sedan i kombi. 2.1 miliona wszystkich wersji.
    Audi A4/S4/RS4 w okresie 2005-2011 (jak 159) sprzedano 1.5 miliona.

    Widzisz różnicę w potencjale na produkowanie zamienników a tym samym obniżanie się cen?
    (założyłem, że pisząc o kosztach mamy na myśli 'płyty podłogowe' i układy napędowe, czyli elementy najczęściej objęte tzw. pakietem startowym)

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Wszytko zgoda tylko to wszystko nie świadczy ze 159 jest bezawaryjnym autem. W stosunku do 156 jest bardziej awaryjna i droższa w utrzymaniu.
    Zawieszenie? Porównując trw ze sklepu nie z aso ,cenowo w 159 będzie trzy razy drożej. Czy trzy razy tyle przejedzie trw w 159 co 156 z trw. Nie. Wiec dlaczego mówi się że 159 ma trwalsze zawieszenie?
    Porównanie selespeeda do m32 jest z dupy bo selespeed to nie skrzynia kolego tylko zautomatyzowane sprzęgło które było za sporą doplata. M32 w 159 masz w serii .
    Nie chce być źle zrozumiany, 159 pewnie i w końcu mnie dotknie ale śmieszy mnie ta teoria mówiąca ze to najlepsza i najtrwalsza alfa do swoich czasów. Kolega z pracy ma taką 1.9 150 polski salon, nie jest fanem, kupił z 4 lata temu. Wymienił juz chyba wszystko ,poza dieslowymi rzeczami ostatnio nawet pasek micro zerwał mu rozrząd i wyciągnąłem mu maglownice do regeneracji a auto ma 10 lat. Ostatnio miałem 15 letnią 156 i jej maglownica była ok.
    Ja nie wydałem na wszystkie swoje 5 alf tyle co on na ta jedną.
    159 jest fajnym autem, jakościowo wypada o klasę lepiej od 156 ale przysparza tez więcej kłopotów.
    I tak na marginesiw kolego nie bylo 2.4 16v i w 156 tez były klapki a przednia zawiecha fabryczna spokojnie wytrzymała 200 tysięcy w alfach z zachodu,a do 2.4 20v w 156 są zarówno kielichy jak i krzyzaki
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 30-12-2016 o 22:26

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Ależ ja nie twierdzę, że 159 jest bezawaryjna. Jedynie, że mniej awaryjna niż 156. Podobnie uważam, że Giulietta jest mniej awaryjna niż 159 pomimo np. modułu MA i silników 2.0 z feralną uszczelką.
    Niestety pomimo rzadszych awarii koszty są wyższe - patrz ilość zamienników vide produkcja tych aut.
    2.4 16V to zwykła pomyłka - chyba się kolego domyśliłeś, prawda?
    Nie chcę być uszczypliwy ale budowanie wyobrażenia o danym aucie na podstawie jednego egzemplarza nie jest właściwe.

    Co do stosunku kosztów naprawy do ilości produkcji podam ci takie przykłady:
    1. W 2008/9 roku BMW wypuściło silnik diesla 4-ro cylindrowy o kodzie N47.
    Wiadomo, że tam pada rozrząd.
    Wymiana (nie remont po zerwaniu) w ASO niezmiennie około 10 tyś. złotych.
    Poza ASO:
    W 2010-2012 4-5 tyś.
    W 2013-2015 3-4 tyś.
    Obecnie 2599.
    Wszystko z fakturami i na częściach ASO.
    Same części ASO to jakieś 2200 a zamienniki FEBI około 1200.
    Jak widać popularyzacja spowodowała, że to co kiedyś było drogie mocno potaniało. No i są dobre zamienniki za połowę ceny.
    2. W 2002 miałem Punto II JTD. Za wymianę rozrządu zapłaciłem 950 PLN
    Drugą wymianę robił kolega - nowy właściciel w 2007 roku za 700 PLN.

    Niestety z AR tak na razie nie będzie, bo produkcja jest za mała.
    Do tego polityka FIAT'a. Klepali i klepią silnik 2.0 JTDm a do nowego modelu wstawiają 2.2 Diesel. Mają dobry silnik 1.75 zmieniają na 2.0. W takim układzie nigdy nie będzie tanio. Te silniki sprzedadzą/wyprodukują w takiej ilości, w jakiej będzie sprzedana Giulia. Totalny bezsens. Tak, tak, wiem jest Stelvio i w niej też są silniki. Tyle, że Stelvio ma za konkurencję jakichś 5-ciu bezpośrednich konkurentów od 10 lat na rynku. Do tego 5. modeli trochę mniejszych i tańszych - też od 10-ciu lat na rynku.
    Czemu nie podejdą do tematu tak, jak z 1.3 MultiJet - wyprodukowano ponad 1 milion dla różnych koncernów.
    Ale jak już napisałem wcześniej - mam nadzieję, że to jakiś plan, którego ja nie rozumiem i wszystko będzie OK i oby Giulia/Stelvio i inne modele nie podzieliły losu takich ambitnych projektów jak np. Volkswagen Phaeton.
    Ostatnio edytowane przez ap2 ; 01-01-2017 o 18:41

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    małopolska
    Auto
    AR 159 1,9 16V
    Postów
    46

    Domyślnie

    159 z 1,9 16v sobie odpuść niby silnik niezawodny zachwalany itp. może mam pecha ale miałem przyjemność jeździć tym autem 6 miesięcy po tym czasie klapy wirowe wypadły z kolektora niszcząc turbinę i silnik, zawieszenie droga sprawa i łatwe do uszkodzenia, poza tym sporadyczne problemy z VCD, lusterkami,szybami i innymi drobiazgami. Obecnie jeżdżę Citroenem auto nie do zarżnięcia ale i tak na wiosnę planuje zmienić na alfę no bo alfę się kocha !!!

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Karczew
    Auto
    147fl 1.6 120 , a4 b8.5q 2.0tfsi+
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Nie chcę ubijać piany ale 2.4 w 156 miał 'tylko' 150KM i był 10V. Później był 175KM 16V ale miał np. 'cudowne' półośki bez możliwości zmiany samych przegubów. To były silniki bez 'EKO' restrykcji. Dodam, że wczesne wersje 2.4JTD miały padające pompy oleju - łańcuszek.
    W 159 masz 200 i 210 z tej samej pojemności. Raczej oczywiste jest, że te silniki nie zrobią tyle co 2.4 150KM. Niestety mają EKO.
    Trudno, żeby klapy i DPF się psuły w 156 JTD skoro ich tam nie było. Jednak gwarantuję ci, że gdyby były to też by się psuły, bo psują się w silnikach wszystkich marek. To nie jest 'widzi mi się' producentów tylko EKO wymogi.

    W 159 każdy JTS jest lepszy od TS i JTS w 156. A silnika takiego jak 1.75 to pewnie jeszcze długo nie będzie.

    Selespeed w 156 vs M32 w 159. Taki sam 'fuck up' z tym, że M32 ogarnie 90% mechaników, Selespeeda ani 1%.

    Zawieszenie w 156 - oryginał 200kkm? No to chyba w 1.6, gdzie silnik lekki. Standardowy tył faktycznie jest bardzo trwały ale wymiana Nivomatu to chyba taka tania nie jest?

    A jeśli chodzi o ceny i zamienniki?
    156 sprzedano 680 tyś. + 600 tyś. 147
    159 sprzedano 230 tyś. + 22 tyś. Brera + 12 tyś. Spider
    dla porównania bezpośrednia konkurencja 159:
    BMW e9* sprzedano 1.7 miliona - tylko wersje sedan i kombi. 2.1 miliona wszystkich wersji.
    Audi A4/S4/RS4 w okresie 2005-2011 (jak 159) sprzedano 1.5 miliona.

    Widzisz różnicę w potencjale na produkowanie zamienników a tym samym obniżanie się cen?
    (założyłem, że pisząc o kosztach mamy na myśli 'płyty podłogowe' i układy napędowe, czyli elementy najczęściej objęte tzw. pakietem startowym)

    Widzisz , miałem taka samą wersję jak ty (2.4 10v 150+) . jak sprzedawałem na liczniku było 226 tyś a dolne wahacze siedziały tam od nowości . Wcześniej miałem 147 1.9 i nigdy zawiasu nie robiłem a zrobiłem niecałe 70tyś km i przy sprzedaży luzów nie było . Także oryginały/trw troszkę wytrzymują .

    Ale zajrzałem tu bo nadszedł czas aby kupić znowu alfę (159 1.9 150) , i tu mam pytanie ? całkiem sporo jest 159 w cenie około 15 tyś . Czego można się spodziewać po takich egzemplarzach , ideału nie oczekuję oczywiście . ważne żeby była w miarę prosta i mechanicznie w miarę sprawna . A nie turbo dwumas ,wtryski , przekładnia skrzynia na dzień dobry Pytanie odnośnie automatu , bo program będzie od razu robiony czy znosi to bez problemu i ile więcej auto spala od wersji z manualem .

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0jtdM
    Postów
    246

    Domyślnie

    jakub1t Ostatnio bardzo często przeglądam ogłoszenia na portalach typu otomoto/olx, co zauważyłem? Jest dużo aut do kwoty 23/24tyś dobrze wyposażonych przed liftem, a poźniej jest przeskok na 27 000+ (egzemplarze po fl). Za 15 tysięcy 150cio konną wersje zadbaną raczej nie kupisz

Podobne wątki

  1. Obsługa stacji wlała benzynę do Alfy z silnikiem Diesla.
    Utworzone przez bfjey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-01-2022, 13:21
  2. Kupilem Alfe z silnikiem diesla.
    Utworzone przez wojtekjast w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 22:27
  3. Kupuje AR z silnikiem diesla - i co dalej?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 10:44
  4. Potrzebne alfy z silnikami diesla
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 18:10
  5. Chwalą nasze belle. 2.4JTD najlepszym silnikiem diesla
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory