Zobacz wyniki ankiety: 147 jtd fl vs 156sw jtd

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 147

    2 33.33%
  • 156sw

    4 66.67%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Alfa 147 czy 156? który dla mnie lepszy?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie Alfa 147 czy 156? który dla mnie lepszy?

    witam forumowicze
    mam mały, bądź wcale nie taki mały dylemat w głowie od jakiegoś czasu planuję zmienić auto, obecnie posiadam audi a4 kombi 2,4 quattro z 99 jednakże prawdopodobnie za nie długo idzie w obce ręce. powoli zaczynam się zastanawiać nad nowymi 4 kółkami. jakiś czas temu wpadłem na pomysł żeby moze alfę sobie sprawić
    raczej nie jestem człowiekiem który chce sugerować się opiniami, jednakże co by nie mówić o alfie słyszy się różne rzeczy. przewertowałem internety i wychodzi na to ze o alfie wiedzą najwięcej Ci którzy jej nie posiadali. dlatego chcę zaczerpnąć wiedzy u źródła więc do sedna.

    wpadła mi w oko alfa romeo 147 oraz 156sw po lifcie. interesują mnie tylko modele z diesel-em pod maską, bo na benzynowe jednostki raczej mnie nie stać
    budżet będzie wynosić ok 13000zł (raczej z pakietem startowym, choć może jeszcze 1000 dałoby rade ogarnąć).
    wiem, że 147 nie jest duża ale jestem singlem także większy nie potrzebny, ale 156 sw wygląda dobrze także kombi może być

    jako ze 156 jest konstrukcyjnie starszym modelem jest samochodem gorszym od 147? (elektronika, jakość, blachy)
    chciałbym wiedzieć czego w tych samochodach NA PRAWDĘ trzeba się bać, czy elektronika jest straszna i kapryśna,

    na forum jest dość dużo wątków na temat tych aut, ale nigdzie nie ma wszystkiego napisanego razem.

    mówią że alfy są zabezpieczone korozyjnie bardzo dobrze, a z kolei użytkownicy narzekają na progi i podłogę w 156. w 147 jest ten sam problem?

    panowie i panie, jeśli możecie, napiszcie jakie są wady tych aut z dieselem,

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Wybrałbym 147.W środku jest mniej więcej tyle samo miejsca, ma fajniej zrobione wnętrze według mnie(chociaż same zegary w 156 są boskie), ogólnie werja FL 147 wciąż wygląda w miarę aktualnie.Nie wiem jak jest z zabezpieczeniem antykorozyjnym 147, ale ja np w 156 z salonu miałem po kilku latach problem z podłogą i progami a w uzywanej GT, która praktycznie jest taką 147 na sterydach w 10 letnim aucie nie maiłem żadnego problemu.O awaryjność diesla w Alfie nie masz się co martwić-to pancerne konstrukcje, które możesz z powodzeniem chipować(oczywiście w granicach rozsądku i z głową )
    Zawieszenie, coż pamietaj że kupujesz auto o usportowionym zawieszeniu, więc wachacze wymienia się nieco częściej(ja jeżdzę w miarę spokojnie, więc w mojej 156 wystarczyły na 100.000 km), ale nie aż tak jak piszą na "internetach"

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    Adi, Ty posiadałeś 156 przed czy po liftingu?
    nie ukrywam ze 156sw ostatnio podoba mi się bardziej niż 147, heh takie dylematy uwielbiam mieć, wybierać między pięknym a piękniejszym
    jakoś wnętrza w obu modelach jest taka sama?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał laguna16v Zobacz post
    Adi, Ty posiadałeś 156 przed czy po liftingu?
    nie ukrywam ze 156sw ostatnio podoba mi się bardziej niż 147, heh takie dylematy uwielbiam mieć, wybierać między pięknym a piękniejszym
    jakoś wnętrza w obu modelach jest taka sama?
    Miałem przedliftową-jakość we wnętrzu to w zasadzie to samo-156 ma fajniejsze zegary a 147 część środkową.No i fotele w 147 lepiej dopasowane, ale.....pod warunkiem że nie jesteś zbyt szeroki w barach lub brzuchu
    No 156 SW była swego czasu nazywana najpiękniejszym kombi.
    Co do cen części to jak na tak prowadzące się auto jest bardzo przyzwoicie

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    podłoga w 147 tak samo rdzewieje. Są sztuki z 2001-2002r już bez podłogi.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    ciężko sprawdzić stan podłogi przy zakupie? gdzie trzeba zwrócić szczególną uwagę? jeśli zawieszenie jakość wykonania i użytych materiałów w tych samochodach jest taka sama to raczej będę szukać 156. powiedzcie mi jeszcze panowie czy silnik 2.5 v6 jest bardziej awaryjny niż jtd? bo o tego diesla się raczej nie boje ale benzynowe alfy dużo osób odradza, oczywiście v6 musiałoby pracować na lpg. jakie są koszty utrzymania takiej jednostki?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    V6 w Alfie jest bardzo solidna i trwała, poza tym ma przecudownie brzmienie .Oczywiście dużo zależy od poprzedniego właściciela, na JTD też się możesz naciąć jak będziesz miał pecha.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    1

    Domyślnie

    Alfa 147 to w sumie małe auto, Alfa 156 SW jest o wiele bardziej komfortowa.

    Odnośnie silników to wiele osób mówi, nie stać mnie na benzynę. Egzemplarze z dieslem są droższe w zakupie i serwisowaniu, więc jeżeli zamierzasz dużo jeździć to opłaca pomyśleć o diesla ( znaczy powyżej 30 000 km rocznie ) . Plusem silników benzynowych jest większa kultura jazdy. Jeżeli benzyna to idealnie 2,5 V6 i do instalacji gazowej się nada , a wówczas jeździsz taniej niż dieslem - opłaca się montować przy założeniu , że będziesz jeździł kilka lat.

    W cenie 13000 myślę, że ciężko jest diesla kupić w dobrym stanie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    A 2.5 v6 w fl nie ma zadnych szans za 13k kupic tym bardziej.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Mimo że technicznie to takie same auta to różnica jest ogromna. 156 jest obszerniejsza we wnętrzu, zwłaszcza na szerokość. Wyciszenie i komfort zawieszenia znacznie lepszy w 156. Jakość materiałów taka sama.
    Podłoga bardziej gnije w 156 . Od spodu ciężko sprawdzić bo gnije od strony wnętrza. Dużo widać po odkreceniu nawiewow na stopy pasażerów z tyłu. Są pod fotelami przednimi.

Podobne wątki

  1. Który lepszy 2.4 JTD z 166 czy 159
    Utworzone przez Messer w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 09:30
  2. Który tłumik będzie lepszy do 2.0TS ?
    Utworzone przez Renegat w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 10:28
  3. Który zakład lepszy??
    Utworzone przez kasztelan w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 20:35
  4. który interfejs lepszy?
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 20:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory