Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: zakup alfy. Pomocy;]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie zakup alfy. Pomocy;]

    Siemanko. Czytałem trochę tematów ale w sumie nie mam jasnych odpowiedzi. Nawet trochę sobie namieszałem Myślałem ze obejdzie się bez założenia tematu , ale jednak muszę założyć. Do czego ma służyć ile jeżdżę i jak.
    *rocznie pokonuję mniej więcej 10/12 tyś.
    *tryb jazdy to coś 70% miasto 30% trasa
    *mieszkam z małym mieście 30tys mieszkańców . do pracy mam 5 min samochodem tak samo żona.
    *po trasie prędkość 110 czasem 120km/h.
    *raz dwa razy do roku wypad na wakacje na 2 koniec polski czyli jakieś 2 dłuższe trasy;]

    Czy przy takim trybie Jtd nie będzie mi bardziej wadliwy . Czy oszczędność na paliwie nie skończy się dużo droższymi naprawami? jadac zima do pracy codziennie samochód nawet do 50* się nie nagrzeje bo cóż to jest 5 min. Jeśli już to jaki model Jtd najlepszy był by na taka jazde? 116km? w trasie to aby ciężarówkę normalnie wyprzedzić. Czy silniki 1.6TS może w moich warunkach były by lepszą alternatywą? Zdania są podzielone z tego co czytałem o ich awaryjności. Prosił bym o pomoc bo już sam nie wiem co wybrać.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malina Zobacz post
    *rocznie pokonuję mniej więcej 10/12 tyś.
    Cytat Napisał Malina Zobacz post
    Czy przy takim trybie Jtd nie będzie mi bardziej wadliwy .
    Ekonomicznie i z punktu widzenia zdrowego rozsądku kupno jtd jest kompletnie bez sensu, diesel czuje się najlepiej i sprawdza w długich trasach tam jest w stanie pokazać swoje mocne strony - czyli ekonomia jazdy i wygoda którą daje silnik wysokoprężny.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Uważam, że przy tych danych, najlepsze rozwiązanie to benzyna lub ewentualnie Ben + gaz (jeśli już kupisz auto z instalacją LPG)
    W przeciwnym razie zamęczysz diesla i będziesz narzekał, że badziew i kupę hajsu kosztuje...

    TS - ludzie dużo piszą i mówią....

    Są dwie zasady, które ja stosuję:
    1. zmęczony kupisz to masz problem... i koszta
    2. Jak dbasz tak masz!!! A to zależy od Ciebie...
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    no właśnie ludzie dużo mówią o TS . czyli jeśli się dba nie ma co się ts'a bać?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ano wlasnie. Jak to z tymi tsami jest?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Też się bałem TSów, bo czytałem opowieści . Ale te JTD przecież niezniszczalne też nie są. Koło dwumasowe, turbina, wtryski, potencjalnie wszystko może być do zrobienia. Gdy padnie TS to za 2,5-3K sobie wyremontujesz i można jeździć od nowa. W JTD niewiele mniej pochłonie dwumas+komplet sprzęgła+robocizna. A reszta? No i stary diesel + miasto, może być różnie niedługo. Kupiłem sobie niedawno 1.8 TS i na razie, odpukać, jest OK. Fakt, pali x1,5 tego, co JTD, ale przy moich rocznych przebiegach nie jest to żadnym problemem. No i w zimie 1. odpala , i 2. szybko się robi ciepło. Do tego na plus to kultura pracy benzynówki, dźwięk silnika i brak smrodu przepalonej ropy.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 05-03-2017 o 14:38

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    no dobra to jestem zdecydowany na benzynke jak tak;] a czy jest jakaś różnica istotna w 147 przed i po liftem? czy po prostu lepiej dołożyc i kupić przed liftową? a tego wariatora to bardzo nie ma co się bać?

  8. #8
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jak macie 5 minut do pracy to może lepiej zostawić JTD (bo takiego macie?) na wycieczki, a do pracy na własnych nogach? 5 minut samochodem to ile, 20 minut spacerkiem? Albo 10 rowerem? A JTD na wypady w weekendy, wakacje i tak dalej - wtedy diesel sprawdzi się o wiele lepiej niż benzyna.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    wiesz na 5 do pracy (praca fizyczna) latem owszem cały sezon rowerem ale zimą to tak średnio by się chciało butować;] mieszkam na podlasiu tutaj czasem zima jak na sybirze jest jakaś istotna zmiana przed i po FL żeby wybrać któryś z modeli? Czy bardziej wygląd zewnętrzny? czytałem gdzies ze niby fotele sie różnią. Jeździłem po FL to fotele bardzo wygodne , przed jest tak samo? Ogólnie samochód z niemcowni będę ściągał;]

Podobne wątki

  1. Zakup Pierwszej Alfy 156 Pomocy
    Utworzone przez tkonarzewski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 21:57
  2. Pomocy!!! Czy Podpora półosi od alfy 166 2.0 TS będzie pasować do alfy 146 2.0 TS
    Utworzone przez Marcin1986 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 07:48
  3. Pomocy - zakup Alfy 156
    Utworzone przez krzychu2114 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 09:05
  4. [156] Zakup 156? Czy to dobry pomysł? POMOCY!!
    Utworzone przez Szuwar241 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory