Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [166] Zakup - Czego się*spodziewać?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie [166] Zakup - Czego się*spodziewać?

    Dzień dobry!

    Zawsze podobała mi się Alfa 166. Od jakiegoś czasu objawy nasiliły się i wertuję nerwowo ogłoszenia, jedne auto już*oglądałem

    Zdaję*sobie sprawę, że auta te wymagają regularnej obsługi, jak każde zresztą.

    Napiszcie proszę, czego można spodziewać się po aucie za 5000 (+/- 1000 PLN). Wertując ogłoszenia pojawiają się auta sprowadzone z zagranicy, podobno wszystkie są dobre
    Nie dysponuję*budżetem 20000 PLN na wypieszczoną*sztukę. Chciałbym kupić auto w jak najlepszym stanie blacharskim, takie sztuki trafiają*się w kwotach podanych przeze mnie.

    Co jest takim swoistym "pakietem startowym" w przypadku tej Alfy? Czym może mnie zaskoczyć przy założeniu, że kupuję*auto sprowadzone, jest czyste w środku, nie tłucze się*zawieszenie, silnik (standardowo, a jakże) wymyty i wycieków nie widać? Samochodów miałem już*kilkadziesiąt, więc potrafię ocenić mniej więcej czy auto jest złachane czy nie.

    166 traktowałbym jako auto trzecie w domu, takie aby się*przejechać*od czasu do czasu, coś tam wymienić i cieszyć oko pięknym designem!

    Dziękuję*z góry za garść informacji

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Skoro miales kilkadziesiat samochodow to skad te pytania?Alfa 166 za 5tys moze cie zaskoczyc wszystkim.Tak jak taka za 10tys.Tematow pozakladanych przez szczesliwych nabywcow 166 za grosze jest pelno.A pzadaj sobie trud obejzenia postow ludzi ,ktorzy dopiescili przedlfta i ile to ich kosztowalo.Zakladajac ze miales kilkadziesiat samochodow to zadnego nie doprowadziles do stanu "zero"(czyt.w pelni sprawny).
    Za 5 tys nie znajdziesz kompletnej 166(w sensie ze wszystko dziala,jakies elektryczne rzeczy,bez koniecznosci poprawek blachy,caly srodek-nawet nie mowie ze zadbany).Badzmy realistami.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

    Ponieważ*jestem realistą, skupiam się*na małych, benzynowych jednostkach. Myślałem o dwulitrowcu.
    Wiesz, od paru lat jeżdżę Toyotami i są to auta, które odzwyczajają kompletnie od myślenia o tym, co w aucie może sie wyhulać.
    Ale miałem kiedyś Volvo, które pomimo nieustannej atencji o technikalia, nie wdzięczyło się.

    Mam na oku dwa auta, wg opisu są w porządku.

    otomoto. pl/oferta/alfa-romeo-166-sprawna-oplacona-rej-260zl-ID6yCBT9.html#400d09c3c8

    Tą można sprawdzić na stacji diagnostycznej (znajomego sprzedawcy, hehe)

    otomoto. pl/oferta/alfa-romeo-166-2-0i-155km-klimatronik-zadbana-ID6yHvsJ.html#400d09c3c8

    Auto ciche, zwinne, nic nie dymi, czysto w środku. Ale jak to zwykle z handlarzami bywa, coś*tam pewnie podrzeźbione jest.

    Stąd moje pytanie, co w tych autach jest słabymi punktami. Niektóre marki (vide Toyota) wybaczają wiele w zaniedbaniu, Alfa podejrzewam już tak cierpliwa nie jest

    Rozrząd, wariator, tuleje zawieszenia... Pierdoły w osprzęcie wnętrza...O tym wyczytałem na Forum. Co jeszcze?

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Co do TS,a sie nie wypowiem.A jako 166?Po czesci to co juz wymieniles:zawieszenie(szczegolnie tyl,kola negatyw,stuki,luzy-przod dosc latwy do zdiagnozowania),dzialajacy reczny(linki),wydech(pewnie w tych rocznikach juz robiony tylko ciekawe jak),nagrzewnica(kazdego to czeka albo juz zrobione),regulacja foteli(elektryka),stan reflektorow(przed czy po regeneracji/wymianie) i kilka elektrycznych/wyposazeniowych niespodzianek:ktoras szyba nie dziala(spinka lub linka),ktores drzwi nie otwieraja lub nie zamykaja,jakies braki w oswietleniu w klapie(wiazka miedzy klapa a buda),brak obiegu zamknietego wentylacji itp.Czyli milion roznych pierdolek.
    Ps.pewnie jeszcze jest sporo do dodania lub skorygowania w moim poscie.
    W mojej wystapila polowa tych dolegliwosci na przestrzeni roku po kupnie.nic nigdy nie unieruchomilo samochodu ani nie utrudnilo w znacznym stopniu jazdy.problemy sie nie laczyly w pary()
    nie wiem jak przedlift ale fl z korozja nie ma problemow.
    Ostatnio edytowane przez Emil ; 20-03-2017 o 01:47

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garwanko Zobacz post
    Dzień dobry!
    Witaj kolego. Auto jak auto, nei sa to już mlode wozy wiec i trzeba w nie pakowac kaske... Zerknij ponizej z tego linku dowiesz sie wszystkiego.

    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...lfy_166_a.html
    [C

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Jeżeli to ma być trzecie auto w domu to lepiej rozejrzyj się za Busso
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Popieram.Gdybym nie byl glownym szoferem w rodzinie to byloby V6.Chociaz teraz moglbym juz zamienic klekota na Busso.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za szybką odpowiedź. Serce mówi bierz 3.0. Rozsądek - 2.0. Ale czy faktycznie koszty techniki są dramatycznie wyższe w przypadku Busso? Z tego co czytałem, silniki te mszczą się okrutnie za jakiekolwiek zaniedbania... No i jestem w kropce. Łudzę się, że 2.0 będzie mniej zmęczone, nie po to przecież kupuje się 3.0 aby nie przekraczać 3000 RPM. Trafił się ładny (z opisu i rozmowy z właścicielem) egzemplarz 3.0 no i gryzę się okrutnie...
    Ostatnio edytowane przez Garwanko ; 21-03-2017 o 14:28

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Bezpieczniejszym wyborem będzie Busso niż TS.
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jigsaw
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 03' przedlift
    Postów
    30

    Domyślnie

    Jak dla mnie to fajnym kompromisem jest 2.4 JTD, miałem podobny zgryz i choć pewnie diesla już nigdy nie kupię, to jednak nie dla mnie, to silnik uwielbiam.
    Bardzo fajnie brzmi na wyższych obrotach - 5 cylindrów, jest mega oszczędny w trasach, tak naprawdę części nie są jakieś kosmicznie drogie.

    A co do samej ceny auta, ja właśnie swoje sprzedaje - po wymianie kompletnego sprzęgła, regenerowane turbo, porobione zawieszenie przód, regenerowany alternator, hamulce przód, itd itp. I wierz mi, że zadbanej 166 nikt nie sprzeda za parę tysięcy... Ja choć miałbym Nią jeździć raz w tygodniu to wolę żeby stała pod blokiem niż żeby ją za pół darmo oddawać. Trafisz w takim pułapie albo na MEGA okazję albo padlinę... Niestety coraz częstsze, że ktoś kupuje ten model i jeździ dopóki poważna naprawa nie zacznie się zbliżać...

    Powodzenia w zakupie! To mega uroczy samochód!

Podobne wątki

  1. [147] Alfa 147 jakich cen mam się spodziewać?
    Utworzone przez Gigi121 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-04-2017, 11:14
  2. 166 po 3 latach postoju. Jakich usterek się spodziewać?
    Utworzone przez alfapier w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 12:45
  3. Alfa Romeo 166 TI - czego się spodziewać po 300tyś?
    Utworzone przez wojtek89 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 07:19
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 07:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory