Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa z Niemiec (147)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Będzie Alfa147 ;)
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa z Niemiec (147)

    Witam szukam Alfy Romeo 147 JDT chciałbym pojechać do Niemiec. W Polsce to aż szkoda gadać nie wiadomo na co trafisz, od handlarza nie kupie bo u nich albo przebieg cofnięty albo rozbity i tylko dach nie lakierowany albo to i to, komisy też omijam jest to jedna wielka loteria. Przeglądałem strony mobile autoscout teraz przeglądam ebay-kleinanzeigen (ogłoszenia lokalne)
    Opłaca się do Niemiec jechać po samochód? na tym ebay jest sporo ogłoszeń prywatnych. Jak jest z tą akcyza ile mnie więcej zapłacę za Alfę Romeo 147 jtd 1,9 2005 rok. Chciałbym wrócić samochodem na kołach. Dojdą do tego tablice i ubezpieczenie. Jeździł już ktoś prywatnie po samochód?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    eBay to najlepsza forma zakupu auta z Rajchu, bo Niemcy podchodzą do tego bardzo poważnie. Mówię o aukcjach, a nie wstawkach ogłoszeniowych. Wylicytowałem już kilkanaście AR i zawsze było lepiej niż w opisie. No, może raz miało być perfekcyjnie, a było poprawnie. No, ale sprzedawał Włoch więc trzeba było wziąć poprawkę na perfetto.
    Oczywiście na pierwszy rzut oka przepłacasz, bo większość licytacji kończy się powyżej mediany z otomoto, ale po roku stwierdzisz, że warto było dopłacić 10-15%. A jak trafisz na bolid od pierwszego i jedynego właściciela, to już w ogóle super.
    Ważne, żeby licytować bezpośrednio od Helmuta, a nie od Ahmeda, ale to już po nicku najczęściej widać. Możesz też olać poprawność polityczną i zapytać wprost.
    Sprawa się nieco skomplikowała z żółtymi zjazdowymi, ale możesz się dogadać z Helmutem, to pomoże Ci zorganizować takowe. Jak nie, to będziesz musiał jednak ukłonić się Ahmedom i zorganizują Ci za 200E ekstra jakieś blachy z ubezpieczeniem.
    Ewentualnie, jeżeli uznasz, że Helmut jest git, to przelewasz sianko, on Ci przysyła papiery i lecisz już z polskimi czerwonymi.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. [156] Alfa 2.5 V6 igła z Niemiec
    Utworzone przez alphamale w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 21:58
  2. Alfa 166 2,4 jtd z Niemiec na części
    Utworzone przez jacco w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 19:44
  3. Olsztyn Alfa 147 jtd z Niemiec
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 08:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory