Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kupno AR 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Ar
    Postów
    51

    Domyślnie Kupno AR 159

    Cześć, witam wszystkich;

    Wszystko zaczęło się 10 lat temu, mój kuzyn kupił półtoraroczną bordową 147 FL i powiedziałem sobie, że kiedyś będę miał alfę.
    W tym czasie zdążyłem osiągnąć pełnoletniość i zrobić prawo jazdy.
    W lutym tego roku zakochałem się w 159, od tego czasu wszystkie wykłady na uczelni oraz wolne popołudnia były przeznaczony na wertowanie forum, oglądanie waszych alf jak i przeglądanie ogłoszeń. Założyłem, że kupię auto po wakacjach, ale jeśli pewne sprawy dobrze się ułożą, może uda się to zrobić jeszcze podczas nich. Jestem młody, za miesiąc stuknie mi 21 i potrzebuję kilku rad od bardziej doświadczonych forumowiczów, dodam, że będzie to pierwsze auto które będę kupował samodzielnie. Ze wstępu to byłoby chyba na tyle, przejdźmy do konkretów:

    Co mnie interesuje?

    AR 159 Sedan (ew. sportwagon)

    Silnik:

    1.9JTDm 150ps (czipowany lub pojedzie na czipa do Cinka)

    2.4 odrzucam - duże koszty serwisowania, za mały budżet, głowice

    Powoli myślę nad 1.9JTD 120 który po czipie powinien mieć ok. 150, aczkolwiek chciałbym mieć jakiś skok względem aktualnego auta.

    Wyposażenie? Nie będzie grało wielkiej roli, ale automatyczna klimatyzacja i 4 elektryczne szyby - podstawa (widziałem opcje z manualną klimą - to akurat nie przejdzie). Fajnie jakby miała skóry, ale wolę zadbany egzemplarz i alfatex niż "szrota" ze skórami.

    Pytania:

    Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

    Wiem, żeby zwrócić uwagę na:

    -skrzynię M32
    -dwumase ze sprzęgłem
    -wypadkowość
    -wtryskiwacze (czy jeśli pojadę do jakiegoś warsztatu to będą mieli sprzęt do ich "przemierzenia" czy musiałbym jechać do ASO? Jeśli tak to jaki jest koszt takiego przeglądu w Alfie?)
    -turbo?
    -zawieszenie (wahacze chyba drogie) - oczywiście obejrzę auto od dołu u jakiegoś mechanika/diagnosty
    -klapy wirowe

    Auto obowiązkowo krajowe, od kogoś kto je użytkuje minimum rok. Na pewno nie kupię sprowadzonego, ani od handlarza.

    Ogólnie trochę się naczytałem i o paru bolączkach tej Alfy wiem, jakie wy jeszcze dacie mi wskazówki przy zakupie?
    Czy za około 22 tysiące złotych kupię egzemplarz z 2006/2007 roku? Na pewnym forum pewien użytkownik niemal "wyśmiał" mój budżet na to auto, ale auta z niepewnego źródła widać po 17-18 tysięcy.
    W cuda nie wierzę, liczę się z przebiegiem 250k+; nie będę szukał kwiatków ze 150kkm prosto od Niemca.

    Pozdrawiam, Konrad
    Pięknie dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że niedługo wejdę do społeczności Alfistów.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Konrad20
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    84

    Domyślnie

    Witam ,ja mam do sprzedaży Alfe Romeo 159 ale skrzynia jest do roboty to jest benzyna 1.9 JTS http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1995148

Podobne wątki

  1. [159] Kupno 159
    Utworzone przez Spongedamiann w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 21:08
  2. Kupno 156
    Utworzone przez szymel72 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 19:47
  3. Kupno 147
    Utworzone przez kling w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 09:08
  4. [156] kupno
    Utworzone przez stawka79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 11:31
  5. Kupno AR 146
    Utworzone przez sybir w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 12:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory