Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 82

Temat: Zakup 156 V6 2.5 Busso

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Serio? Ja bym się tam pierwszym Sirocco albo Toyką GT czy MR2 chętnie porozbijał weekendami
    Oj nieee Kompletnie do mnie nie przemawiają.


    Z tą wyszukiwarką ciężko cokolwiek znaleźć, parę for zwiedziłem i jak dotąd gorszej nie widziałem.



    Nie przesadzaj, RAV4 dla rodziny całkiem przyjemna
    Tylko po ci mi samochód dla rodziny ?

    Żeby potem nie było, że kupiłeś gruz na kołach i będziesz narzekał jaką alfa jest gó..ną marką, bo się psuje, już tacy tu byli na forum, nawet wielu...
    Nie ukrywajmy że gdyby była dobrą marką to by się trzymała w cenach Audi i BMW

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Tylko po ci mi samochód dla rodziny ?
    Napisałem że Toyota by mi pasowała, np: RAV 4 dla rodziny, dla Ciebie nie koniecznie...Przykład, że Toyota zawsze jest w cenie i jak szybko kupisz tak szybko sprzedaż.

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Nie ukrywajmy że gdyby była dobrą marką to by się trzymała w cenach Audi i BMW
    Niestety, ostatnie lata usterkowości ALF spowodowały, że opinie były jakie były, czy też nadal są. Dlatego pisałem, że Alfę kupuje się sercem. Ktoś, kto chce tyrać autem miliony kilometrów i musi być pancerne, bo służy do roboty, kupuje wieśwagena, BMW czy Audi, to na pewno wyższa jakość, ale przeciętny wygląd. Mnie osobiscie nie powala na kolana. Wszystkie bryły takie same. No i ruda tańczy jak szalona w przypadku BMW

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Napisałem że Toyota by mi pasowała, np: RAV 4 dla rodziny, dla Ciebie nie koniecznie...Przykład, że Toyota zawsze jest w cenie i jak szybko kupisz tak szybko sprzedaż.


    Niestety, ostatnie lata usterkowości ALF spowodowały, że opinie były jakie były, czy też nadal są. Dlatego pisałem, że Alfę kupuje się sercem. Ktoś, kto chce tyrać autem miliony kilometrów i musi być pancerne, bo służy do roboty, kupuje wieśwagena, BMW czy Audi, to na pewno wyższa jakość, ale przeciętny wygląd. Mnie osobiscie nie powala na kolana. Wszystkie bryły takie same. No i ruda tańczy jak szalona w przypadku BMW
    Ostatnie dziesięciolecia a nie lata kolego Wpisując na Allegro [notranslate]Alfa[/notranslate] sprzed 1990 roku znajdzie parę sztuk a w przypadku Audi, BMW czy MB jest kilkanaście stron. Fiat podjąc decyzję że zainwestuję w Alfę a nie Lancię i w sumie chwała mu za to bo mam nadzieję że dzięki temu marka się odrodzi. Mają do wyboru Giulię i nową trójkę wziąłbym to nawet bym się nie zastanawiał ! No może do momentu kiedy przeczytałem o nich opinie :/ ale mam nadzieję że to problemy przedliftów i szybko zostaną usunięte.

    A propo BMW to niestety jak każda marka jakość samochodów spadła znacząco ale dalej o rdze nie trzeba się w BMW obawiać tak jak w Alfie. Wiadomo że w samochodach ponad 10 letnich może się coś gdzieś pojawić no ale tak się teraz robi samochody. Jaki model BMW według Ciebie tak strasznie rdzewieje ?

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Zastanawiam się, dlaczego zatem chcesz kupić alfę? Gnije to, non stop się psuje, opinie złe od lat, zaraz ludzie będą Ci pukać po czole, po co to kupiłeś - toż to samobójstwo panie.

    Audi A3 kupisz już za 4tyś, bmw tak samo i na pewno więcej będzie jeździć niż alfa, no i mniej nakładów wymaga. Jak to mówią, "nie wymaga wkładu" - tylko siadać i jechać.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Zastanawiam się, dlaczego zatem chcesz kupić alfę? Gnije to, non stop się psuje, opinie złe od lat, zaraz ludzie będą Ci pukać po czole, po co to kupiłeś - toż to samobójstwo panie.

    Audi A3 kupisz już za 4tyś, bmw tak samo i na pewno więcej będzie jeździć niż alfa, no i mniej nakładów wymaga. Jak to mówią, "nie wymaga wkładu" - tylko siadać i jechać.
    Nie chcę, a rozważam co dość jasno wynika z moich postów W przeciwieństwie do Ciebie mało mnie obchodzi opinia innych ludzie Z własnych doświadczeń nie zauważyłem żeby się psuło ? Chociaż 156tką przejchaliśmy w rodzinie może z 15tyś km więc za mało żeby wyrazić jakąś opinię o awaryjności. Na plus było na pewno to że części są bardzo tanie. Ale w między czasie minęło właśnie ponad 10 postów więc wklejam fotki których wcześniej wrzucić nie mogłem.

    Rdza




    Wycieki



  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    W przeciwieństwie do Ciebie mało mnie obchodzi opinia innych ludzie
    Opinie innych mam głęboko w d..ie i nie obrażaj mnie, bo ledwo się zalogowałes na forum, a już zaczynasz ...

    Ja tez nie narzekam, dlatego tyle lat ile jestem na forum bujam się jedną. Ale sam wyraziłeś aprobatę dla niemieckiej marki, wiec stwierdzam, ze wolałbyś jednak niemieckie i w tym momencie strzelasz sobie samobuja kupując zardzewiałe włoskie padliny. Bo rdza chrupie aż miło. Nad czym się tu zastanawiać? No i czego oczekujesz? Potwierdzenia, że warto kupić? Ok, warto, kupuj, a pożałujesz, zgnilizna na progach, wiec i pod matami wygłuszajacymi od wewnątrz, wycieki to i reszta podzespołów będzie słaba

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Opinie innych mam głęboko w d..ie i nie obrażaj mnie, bo ledwo się zalogowałes na forum, a już zaczynasz ...
    Ja tu jedynie widzę też to samo co na innych forach czy to MB, BMW, Peugeot czy Volvo - moja marka jest najmojsza Ja akurat patrzę obiektywnie chociaż jestem fanem BMW to zamiast szukać czegoś na Allegro w kategorii BMW myślę o Alfie bo zawsze tą markę a szczególnie 156 lubiłem. Jeździło mi się nią przyjemniej niż E36 pomijając osiągi oczywiście Gdyby ktoś potrzebował pomocy przy zakupie BMW albo wachał się co wybrać to chętnie podzielę się wiedzą i pomogę.

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Ja tez nie narzekam, dlatego tyle lat ile jestem na forum bujam się jedną. Ale sam wyraziłeś aprobatę dla niemieckiej marki, wiec stwierdzam, ze wolałbyś jednak niemieckie i w tym momencie strzelasz sobie samobuja kupując zardzewiałe włoskie padliny. Bo rdza chrupie aż miło. Nad czym się tu zastanawiać? No i czego oczekujesz? Potwierdzenia, że warto kupić? Ok, warto, kupuj, a pożałujesz, zgnilizna na progach, wiec i pod matami wygłuszajacymi od wewnątrz, wycieki to i reszta podzespołów będzie słaba
    Ja widzę że lubisz dużo zakładać, zakładasz że wszyscy będą się pukać w oczło, że wolę jednak niemieckie itd. a wystarczy czytać to co piszę ze zrozumieniem. Analizuję i liczę za i przeciw. Od 11 lat jeżdżę BMW ale czegoś mi brakuje w tej marce. [notranslate]Alfa[/notranslate] ma to coś ! Żałuję dzisiaj bardzo że nie kupiłem Alfetty od Klasyki Gatunku którą mieli do sprzedania na poczatku roku w bardzo atrakcyjnej cenie :/

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Ja tu jedynie widzę też to samo co na innych forach czy to MB, BMW, Peugeot czy Volvo - moja marka jest najmojsza Ja akurat patrzę obiektywnie chociaż jestem fanem BMW to zamiast szukać czegoś na Allegro w kategorii BMW myślę o Alfie bo zawsze tą markę a szczególnie 156 lubiłem. Jeździło mi się nią przyjemniej niż E36 pomijając osiągi oczywiście Gdyby ktoś potrzebował pomocy przy zakupie BMW albo wachał się co wybrać to chętnie podzielę się wiedzą i pomogę.
    jak już pisałem, Toyota czy Mazda jak najbardziej dla mnie ok, ale też nie czytasz ze zrozumieniem. Nie zaprzeczam, że moja bella to moja kochanka. Jestem jej wierny, co nie oznacza, że nie kupię za jakiś czas kolejnego auta, typu te, które wymieniłem wyżej pod rodzinę. Bo coś większego i nowszego musi być.


    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Ja widzę że lubisz dużo zakładać, zakładasz że wszyscy będą się pukać w oczło, że wolę jednak niemieckie itd.
    Nie będą się pukać w czoło, że wolisz niemieckie, tylko co kupiłeś, że alfę, że królową lawet, bo się psuje, bo gnije, itp.

    Jakkolwiek, rób co chcesz, kupuj co chcesz.

    - - - Updated - - -

    Pozytywne aspekty tej dyskusji, że możesz foty wrzucać

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    To że gnije to ja wiem O V6 wyczytałem tylko że to bardzo udana konstrukcja i raczej mało awaryjna.

    Ten limit postów po których można wrzucać fotki jest jakiś idiotyczny.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Tak, bo wszystkie benzyny poza 2.5 i 3.0 to zazwyczaj porażka. Wykluczam oczywiście silniki benzynowe, które są dbane na bieżąco przez swoich właścicieli, bo V6 też można spotkać zajechane. Natomiast w tym przypadku jest db stosunek mocy do jakości i spalania, (V6 15l w mieście, TS 13l w mieście) o czym nie można powiedzieć w przypadku ts-a czy jts-a. Choć przy zadbanej zwykłej benzynowej jednostce tez może być miło. Klekot to już nie radość, przyjemne niskie spalanie, bdb moment, bez przyjemności dla ucha.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. busso 12v... 24v.....
    Utworzone przez motomycha w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory