Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Temat: Zakup 156 V6 2.5 Busso

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    2.4 zieloo to tez przyjemność dla ucha . A jedzie praktycznie tak samo i połowę mniej pali.

    2.5 ma mega słabą jak na v6 krzywą momentu,nawet w 156 to czuć. W 156 powinien byc oferowany 3.0 ,zupełnie inna jazda.

    Kolego majsu skoro tam tak wylazlo juz z progu to podłoga będzie słabiutka.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 28-08-2017 o 17:34

  2. #22
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    R5 fajnie burczy, wg mnie lepiej niż Busso, że o włoskich V8 które maltretują uszy nie wspomnę. Biją go pod względem dźwięku dopiero V12 i W12. Dodam, że w czasie jazdy bo się zaraz zlecą różni tacy i będą marudzić że na postoju klekocze.

    Co do przyjemności z jazdy to zależy kto czego oczekuje, ale jeżeli miałbym wybierać silnik do 156 to albo większego TSa do pociskania po wirażach, albo 2,4 JTD na trasy. V6 w Alfach z roczników 156 to nieporozumienie. Do GTA ok, ale to inny charakter samochodu. W sumie do żadnej nowożytnej Alfy poza GTA nie polecałbym V6. Ale ja mam dziwne podejście do samochodów i silników

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krasusek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v6 '98
    Postów
    92

    Domyślnie

    A czemu nie polecałbyś v6 do nowożytnej Alfy ( pytanie czy mówimy tu o busso czy o późniejszym JTS-ie w 159? ). Mam taki w 156 i sobie bardzo chwalę. Coś innego, fajnego, w gąszczu innych aut i wszelakich diesli

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Kolego majsu skoro tam tak wylazlo juz z progu to podłoga będzie słabiutka.
    Podłoga jest OK, nie wiem jak pod nakładką progową bo ich nie zdejmowałem.

    Właśnie dziwne dlaczego do 156 nie wsadzili 3.0

  5. #25
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    I o Busso i o Holdenie.

    Nie polecam, bo nic do samochodu nie wnosi. Jest zbyt ciężki na FWD do zabawy i ma zbyt mały zasięg przy dużym koszcie kilometra (albo jeszcze mniejszy przy LPG) żeby być sensowną alternatywą dla diesla. Poza sentymentem nie widzę absolutnie żadnego powodu, żeby kupować wóz z V6 pod maską.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    I o Busso i o Holdenie.

    Nie polecam, bo nic do samochodu nie wnosi. Jest zbyt ciężki na FWD do zabawy i ma zbyt mały zasięg przy dużym koszcie kilometra (albo jeszcze mniejszy przy LPG) żeby być sensowną alternatywą dla diesla. Poza sentymentem nie widzę absolutnie żadnego powodu, żeby kupować wóz z V6 pod maską.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    Do jazdy na co dzień kompletnie bez sensu, szczególnie z jego paliwożernością.

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No cóż, jedni chcą jeździć inni potrzebują się tylko przemieszczać. Dla każdego coś "potrzebnego".
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krasusek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v6 '98
    Postów
    92

    Domyślnie

    Gdyby można było dać coś w rodzaju lajków to dostałbyś teraz takie ode mnie, slavol. Każdy ma swój gust, swoje podejście do życia

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Do jazdy na co dzień kompletnie bez sensu, szczególnie z jego paliwożernością.
    Dla Ciebie bez sensu; dla mnie ma to sens. Zwykła przejażdżka - z V'ką już nią nie jest. Czekam tylko na odpowiedni kąt wskazówki temperatury i jazda
    To nie jest silnik żeby coś przyoszczędzić. Ma się przyjemnie jeździć i tyle.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    Dla Ciebie bez sensu; dla mnie ma to sens. Zwykła przejażdżka - z V'ką już nią nie jest. Czekam tylko na odpowiedni kąt wskazówki temperatury i jazda
    To nie jest silnik żeby coś przyoszczędzić. Ma się przyjemnie jeździć i tyle.
    Ale jakby kolega jeszcze się nie zorientował to ja myślę nad zakupem 156 V6 i rozważam czy dla mnie ma to sens

    Jak już wspominałem wcześniej na co dzień mam E46 325CiA które świetnie sprawdza się w roli dupowozu ale z racji tego że niema M-Pakietu jest nudne jak flaki z olejem. Wsiadając do niej również z niecierpliwością czekam aż wskazówka temperatury przekroczy magiczną granicę na wskaźniku i silnik... przełączy się na LPG hehehhe
    Przy moich dojazdach do pracy zakładam że taka Vka paliłaby najmniej jakieś 18L i to w lato Kisić w korku więc mogę się tym co mam ale z racji tego że posiadałem już wcześniej przez wiele lat klasyka - BMW E28 a mój poprzedni samochód - E36 328i dawał duuuużo więcej frajdy z jazdy to chodzi mi po głowie coś na wieczorny crusing ulicamy Warszawy i na weekendy. Lubię też sam pogrzebać w samochodzie, nie dotykam sie tylko do eletroniki i elektryki
    Ostatnio edytowane przez MAJSU ; 29-08-2017 o 07:52

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. busso 12v... 24v.....
    Utworzone przez motomycha w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory