Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 82

Temat: Zakup 156 V6 2.5 Busso

  1. #31
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mówiąc po ludzku - V6 nie jest w Alfach wartością dodaną z żadnego punktu widzenia poza sentymentem. Tego się nie zmierzy więc ciężko polecać silnik z tego powodu, zwłaszcza jeżeli się sentymentu dla tego silnika nie ma. A ja nie mam - Busso dla mnie to kawał przestarzałego, ciężkiego, nikomu niepotrzebnego żelastwa które powinno w umrzeć wraz ze Alfą 164. 166 powinno już dostać nowy duży benzynowy silnik, albo jeszcze lepiej porządne TB. a nie odgrzewanego, 20-letniego kotleta. A w 156 topowym silnikiem powinno być fiatowskie 2.0 20v VIS, a nie 2.5 V6.

    Możecie mnie teraz zbanować za brak szacunku do "kultowego" silnika.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 29-08-2017 o 08:44

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Mówiąc po ludzku - V6 nie jest w Alfach wartością dodaną z żadnego punktu widzenia poza sentymentem. Tego się nie zmierzy więc ciężko polecać silnik z tego powodu, zwłaszcza jeżeli się sentymentu dla tego silnika nie ma. A ja nie mam - Busso dla mnie to kawał przestarzałego, ciężkiego, nikomu niepotrzebnego żelastwa które powinno w umrzeć wraz ze Alfą 164. 166 powinno już dostać nowy duży benzynowy silnik, albo jeszcze lepiej porządne TB. a nie odgrzewanego, 30-letniego kotleta. A w 156 topowym silnikiem powinno być fiatowskie 2.0 20v VIS, a nie 2.5 V6.

    Możecie mnie teraz zbanować za brak szacunku do "kultowego" silnika.
    Mnie kusi tylko i wyłącznie dźwięk bo osiągi jak na tą moc są średnie a paliwożerność masakryczna. Kiedyś jechałem jedną sztuką która miała wycięte pewnie pół wydechu i dźwięk był obłędny ! Duuuużo piniędzy by trzeba włożyć do np. R6 BMW żeby coś podobnego uzyskać.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Mówiąc po ludzku - V6 nie jest w Alfach wartością dodaną z żadnego punktu widzenia poza sentymentem. Tego się nie zmierzy więc ciężko polecać silnik z tego powodu, zwłaszcza jeżeli się sentymentu dla tego silnika nie ma. A ja nie mam - Busso dla mnie to kawał przestarzałego, ciężkiego, nikomu niepotrzebnego żelastwa które powinno w umrzeć wraz ze Alfą 164. 166 powinno już dostać nowy duży benzynowy silnik, albo jeszcze lepiej porządne TB. a nie odgrzewanego, 20-letniego kotleta. A w 156 topowym silnikiem powinno być fiatowskie 2.0 20v VIS, a nie 2.5 V6.

    Możecie mnie teraz zbanować za brak szacunku do "kultowego" silnika.
    Nie chodzi o żadną kultowość, ale jeżeli nie potrafisz docenić niewątpliwych walorów tego silnika, to pewnie jesteś motoryzacyjnym ignorantem ;-) I wcale nie jest taki ciężki jak piszesz - wszak to aluminiowy motor.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    MAJSU jeśli masz zajawkę na V6 to kupuj a nie słuchaj co poniektórych malkontentów.Busso to nie tylko świetne brzmienie, ale i charakterystyka pracy.Kupując za kilkunastoletni samochód zawsze będzie coś do roboty i to niezależnie czy to 156, japończyk, czy niemiec.Mam ponad 40 na karku, doświadczenie z wieloma autami, róznego pochodzenia, za sobą trochę pracy w warsztacie i powiem jedno-mity o awaryjności Alf są mocno przesadzone.Świadomie kupiłem ostatnio kolejną Alfę, tym razem 166 z 3.0 i mam gdzieś czy to zabytek, czy nie, czy za ciężki silnik, czy nadaje się na co dzień-jakoś 156 ani GT nie obrzydziły mi tych niby awaryjnych, gnijących i rozpadających się aut....jakbym to rozkminiał to nie kupiłbym nigdy francuza bo też niby się bardzo psują, japońca no bo rdzewieją w oczach, czy też Alfy.Auto daje mi mnóstwo frajdy z użytkowania, gaz jest tani, części jak na ten segment też nie są droższe (mam porównanie z Audi a6 z tego rocznika)
    Ogólnie 156 to auto fajne w prowadzeniu i jesli o nią zadbasz jak o każdy starszy samochód to spokojnie nia pojeżdzisz.
    ....i tak, to prawda,dzwięk Busso uzależnia
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 29-08-2017 o 11:22

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Chyba trochę przesadzacie z tymi wadami V6. Miałem fiatowskie. 2.0 20v 155km to jednak była wyraźnie słabsza jednostka niż. 2.5v6. Spalanie to może ok 1 litr różnicy na korzyść 2.0.
    Piszesz, że przewidujesz spalanie w Busso 18l benzyny latem? Przesada. Trzeba by się naprawdę postarać żeby tyle cały czas wypalać albo na ręcznym jeździć. Ten silnik po prostu pali tyle ile inne podobne konkurencyjne silniki...
    Np. Ja w tym roku byłem w Chorwacji - średnie spalanie z całego wyjazdu ok. 12-13lpg. Wcześniej latałem 1.9 jtd i koszty bardzo podobne - fakt, że tu musi być lpg jeśli ma być tanio.
    Nie ma turbo - ale to z drugiej strony zaleta bo nie ma się co psuć ;-)
    Stara konstrukcja - fakt ale za to prostsza i tańsza w serwsowaniu. Ludzie dziś szukają fajnych silników benzynowych bez większych wad z możliwością założenia gazu i jest tego coraz mniej na rynku.
    Charakter i brzmienie - bezkonkurencyjne.
    Podsumowując: Moim zdaniem zakup na dzień dzisiejszy busso (w miarę zadbanego) to nie jest taki głupi pomysł.

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Ale jakby kolega jeszcze się nie zorientował to ja myślę nad zakupem 156 V6 i rozważam czy dla mnie ma to sens
    Faktycznie, pogubiłem się już kto jest za a kto przeciw Kupuj nie gadaj Drugiej takiej w życiu nie uświadczysz

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Espressivo Zobacz post
    Chyba trochę przesadzacie z tymi wadami V6.
    Jak na razie to nikt tu żadnej konkretnej wady dla tego silnika nie wymienił.

    Cytat Napisał Espressivo Zobacz post
    Piszesz, że przewidujesz spalanie w Busso 18l benzyny latem? Przesada. Trzeba by się naprawdę postarać żeby tyle cały czas wypalać albo na ręcznym jeździć. Ten silnik po prostu pali tyle ile inne podobne konkurencyjne silniki...
    Skoro producent zakłada 17L dla zużycia paliwa w mieście gdzie pokonuję 99% kilimetrów to zazwyczaj jest ono zaniżone a nie zawyżone 18 mi skopci najmniej.

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    No cóż, jedni chcą jeździć inni potrzebują się tylko przemieszczać. Dla każdego coś "potrzebnego".
    Jesli 2.5 jedzie a 2.4 20v sie przemieszcza to ...hmmm ktoś tu jeździł chyba innymi autami.

    2.5 to mega silnik. Najlepsza fałka o tej pojemności z tamtych lat . Tylko że jak na auto-zabawkę nie jest zbyt szybki ,a jak na auto na codzień jest zbyt paliwozerny ( ja nie uznaje lpg) .
    Jak szukałem alfo-zabawki i wtedy jeździłem 166 2.4 po lifcie to po jeździe 156 v6 byłem mega rozczarowany. Ten silnik nie ma wiele do zaoferowania poza dźwiękiem i krótkim kopniakiem okolo 5000obr.
    W codziennym uzytkowaniu 2.5 jezdzi jak sprawny jts. Prawie identyczny przebieg krzywej momentu.
    Jako zabawka nawet lepiej wypada 166 3.0 . Mimo innego charakteru to silnik jednak zupełnie inaczej jedzie.
    Powtórzę sie. Do 156 najlepiej przełożyć 3.0 i jest poezja. Przyspieszenia na wysokich biegach jak w dieslu ,dźwięk wspaniały,elastyczność niesamowita . I 3.0 w budzie 156 spali mniej raczej niz 2.5.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 29-08-2017 o 19:53

  9. #39
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Nie chodzi o żadną kultowość, ale jeżeli nie potrafisz docenić niewątpliwych walorów tego silnika, to pewnie jesteś motoryzacyjnym ignorantem ;-) I wcale nie jest taki ciężki jak piszesz - wszak to aluminiowy motor.
    No kurde nie widze żadnych walorow V6 i żadnej realnej przewagi tego silnka nad pięciocylindrowym JTD. Serio. I V6 może nie jest aż tak ciężki, ale jest duży i że względu na bryłę bardziej wysunięty przed oś niż rzedowka.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krasusek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v6 '98
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Skoro producent zakłada 17L dla zużycia paliwa w mieście gdzie pokonuję 99% kilimetrów to zazwyczaj jest ono zaniżone a nie zawyżone 18 mi skopci najmniej.
    Nie będzie tak źle. Mi po Wrocławiu jeżdżąc w korkach pali jakieś 15 litrów. Teraz miesiąc jazdy po Krakowie, trochę mniejszy ruch, ze względu na wakacje + omijam godziny szczytu spaliła 12,8 jakoś. Nie mówię, że jest super, ale obawiałem się nawet gorszych rezultatów :p

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. busso 12v... 24v.....
    Utworzone przez motomycha w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory