Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: Zakup 156 V6 2.5 Busso

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Lightbulb Zakup 156 V6 2.5 Busso

    Naszła mnie myśl o zakupie powyższego modelu i mam w związku z tym parę pytań do bardziej doświadczonych w temacie kolegów Użyłem opcji szukaj ale niestety wyszukiwarka na tym forum jest TRA GI CZNA więc nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania chociaż trochę tematów przeczytałem.

    Przeglądam sobie ostatnimi czasy Allegro u szukam jakiejś ciekawej Alfy ale z przykrością zauważyłem że 75tki tak samo jak 155 już dawno uległy biodegradacji Spidery są trochę za drogie. Mój wzrok skierował się więc na najmocniejszą wersję 156 czyli 2.5 V6 ( o GTA nie myślę w ogóle ). Mam zarówno miłe jak i bardzo złe skojarzenia z tym modelem. Zakupiliśmy kiedyś dla mojej mamy 6 letnią bezwypadkową 1.9 JTD z symbolicznym przebiegiem która poszła na sprzedaż po pierwszym serwisie kiedy zobaczyłem jej podłogę... Przy zakupie nawet do głowy mi nie przyszło żeby sprawdzać czy 6 letni samochód z przebiegiem 120tyś może mieć rdzę na podwoziu.. ona miała już takie dziury że można było wsadzać palce :/ Jednakże jeździło mi się tym samochodem bardzo dobrze a jego design zawsze do mnie przemawiał.

    Oglądałem dzisiaj jedną sztukę z 1998 roku która O DZIWO miała calutką podłogę i znikome ilości rdzy od spodu. Chociaż nie zajrzałem jeszcze pod nakładki progowe. Największe ogniska korozji znalazłem na dole tylnych nadkoli przy progu:

    Z rzeczy mechanicznych hamulce i zawieszenie niema luzów aczkolwiek amortyzatory nadają się do wymiany bo samochód prowadzi się jak ponton w porównaniu do wspomnianego wcześniej JTD. Zauważyłem wyciek spod miski olejowej - jest go więcej na łączeniu ze skrzynią oraz jakby spod filtra oleju który wygląda na nowy. Czy naprawa tego jest skomplikowana albo kosztowana ? Większość prac chce przeprowadzać sam, mam w tym trochę doświadczenia.


    Ostatnią rzeczą jest temperatura która na postoju przechodziła za połowę ale później zbijał ją wiatrak:

    Czy one tak mają ? Pamiętam z JTD że też strzałka nie trzymała się idealnie prosto i działała jakoś skokowo pomimo wymiany termostatu.

    Będe wdzięczny za jakieś linki z forum gdzie można poczytać o usterkach tego silnika i rzeczach na które warto zwrócić uwagę.

    Samochodu szukam jako drugiego na weekendy i wieczorne przejażdżki tylko sam nie wiem czy jest sens pchać się w Alfę która niestety na wartości nie zyskuje a rdzewieje w tempie zastraszającym

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Temperatura po dobrym nagrzaniu owszem przekracza połowę, ale sprawny wiatrak ją dobrze zbija i jest całkowicie tak w porządku.
    Co do wycieków oleju, nie mogę się wypowiedzieć, bo u mnie tego nie ma Więc nie wiem co i jakie koszta.

    Co do rdzy, to zależy jaki egzemplarz, w większości jak nie w każdym jest coś do zrobienia, raz porządnie zrobione da Ci spokój na kilka ładnych lat, o ile właśnie będziesz garażował i konserwował regularnie.

    Sprawne zawieszenie daje bardzo przyjemne prowadzenie. U mnie jest DK22 z Elbląga do Malborka, jeden z odcinków bardzo kręty, 13 zakrętów z max dopuszczalną 50/60 a śmiało >=90 idzie bez najeżdżania na linie

    Sens poczuć, zasmakować, usłyszeć jest jak w niewielu autach. To trzeba po prostu poczuć.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Z rzeczy mechanicznych hamulce i zawieszenie niema luzów aczkolwiek amortyzatory nadają się do wymiany bo samochód prowadzi się jak ponton w porównaniu do wspomnianego wcześniej JTD. Zauważyłem wyciek spod miski olejowej - jest go więcej na łączeniu ze skrzynią oraz jakby spod filtra oleju który wygląda na nowy. Czy naprawa tego jest skomplikowana albo kosztowana ? Większość prac chce przeprowadzać sam, mam w tym trochę doświadczenia.
    robota drobna, kosztów w tym przypadku nie powinno być. Nowy filtr, może uszczelka miski olejowej. Sprawdzenie szczelnosci skrzyni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Ostatnią rzeczą jest temperatura która na postoju przechodziła za połowę ale później zbijał ją wiatrak:
    to raczej prawidłowo...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Czy one tak mają ? Pamiętam z JTD że też strzałka nie trzymała się idealnie prosto i działała jakoś skokowo pomimo wymiany termostatu.
    klekoty tak mają i to jest normalne

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Samochodu szukam jako drugiego na weekendy i wieczorne przejażdżki tylko sam nie wiem czy jest sens pchać się w Alfę która niestety na wartości nie zyskuje a rdzewieje w tempie zastraszającym
    jak ją doprowadzisz do ideału to będzie warta 3x tyle, wiele jest takich na forum czy 156 czy 166

    - - - Updated - - -

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ki_2_5_v6.html

  4. #4
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Samochodu szukam jako drugiego na weekendy i wieczorne przejażdżki tylko sam nie wiem czy jest sens pchać się w Alfę
    Nie. Nie w 156. Chyba że na przejażdżki szukasz dupowozu, to spoko. Jak chcesz zabawki, to poszukaj zabawki - coupe, cabrio albo limuzyny - czegoś co będzie wyjątkowe i znacząco inne od wozu na codzień. 156 to taki włoski Passat - dupowóz mający wozić z A do B. Różnica między Alfą a VW jest taka, że [notranslate]Alfa[/notranslate] jest ładna i dobrze się prowadzi chociaż z V6 i JTD to i tak szału nie robi, chyba że się przy zawiasie podłubie - te silniki są za ciężkie.

    która niestety na wartości nie zyskuje a rdzewieje w tempie zastraszającym
    Alfy Romeo, poza naprawdę starymi wozami albo wyjątkowymi modelami i wersjami (SZ, 8C, 164Q4 i tak dalej) raczej nie są i nie będą wozami "inwestycyjnymi". Jeżeli liczysz na zwrot kasy włożonej w Alfę to mocno się rozczarujesz.

    ---

    To teraz mnie zlinczują
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 28-08-2017 o 09:02

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    robota drobna, kosztów w tym przypadku nie powinno być. Nowy filtr, może uszczelka miski olejowej. Sprawdzenie szczelnosci skrzyni.
    Z tego co wiem to V6 niema uszczelki miski i jest uszczelnione na specjalną pastę to raz a dwa czy miska wychodzi bez problemu dołem ? Raczej jest tam bardzo ciasno. Sprawdzenie szczelności skrzyni to jest gruba robota.

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    jak ją doprowadzisz do ideału to będzie warta 3x tyle, wiele jest takich na forum czy 156 czy 166
    Ale znaleźć później chętnego na Alfę za takie pieniądze łątwo nie jest. Z żadnym samochodem nie męczyłem się tyle ze sprzedażą co z tamtą 156tką, pies z kulawą nogą nawet nie chciał zajrzeć.

    Niestety brak jest w tym temacie również jakichkolwiek konkretów ale dzięki za podesłanie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nie. Nie w 156. Chyba że na przejażdżki szukasz dupowozu, to spoko. Jak chcesz zabawki, to poszukaj zabawki - coupe, cabrio albo limuzyny - czegoś co będzie wyjątkowe i znacząco inne od wozu na codzień. 156 to taki włoski Passat - dupowóz mający wozić z A do B. Różnica między Alfą a VW jest taka, że [notranslate]Alfa[/notranslate] jest ładna i dobrze się prowadzi chociaż z V6 i JTD to i tak szału nie robi, chyba że się przy zawiasie podłubie - te silniki są za ciężkie.
    Jako dupowóz mam nudne i bezpłciowe E46 325Ci Nawet myć mi się go nie chce. Coupe to GTV ale jakoś nie przemawia do mnie chyba że Spider ale przez ostatnie dwa miesiace w ogłoszeniach były może ze dwie fajne sztuki, pytanie tylko co bym zastał na miejscu


    Alfy Romeo, poza naprawdę starymi wozami albo wyjątkowymi modelami i wersjami (SZ, 8C, 164Q4 i tak dalej) raczej nie są i nie będą wozami "inwestycyjnymi". Jeżeli liczysz na zwrot kasy włożonej w Alfę to mocno się rozczarujesz.
    Dziękuje za tą chłodną analizę bo sam dochodzę do tego samego wniosku niestety... Podobają mi sie 75tki ale tego w ogłoszeniach niema W OGÓLE. Nie wiem skąd je wzieli forumowicze bo widziałem że są tu jakieś i to całkiem niezłe.

    Ta konkretna 156tka jest na sprzedaż za 5400 ale może jeszcze coś zejdzie z ceny właściciel.
    Ostatnio edytowane przez MAJSU ; 28-08-2017 o 11:19

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Ta konkretna 156tka jest na sprzedaż za 5400 ale może jeszcze coś zejdzie z ceny właściciel.
    Serio??? toż to jakiś szrot.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Ale znaleźć później chętnego na Alfę za takie pieniądze łątwo nie jest. Z żadnym samochodem nie męczyłem się tyle ze sprzedażą co z tamtą 156tką, pies z kulawą nogą nawet nie chciał zajrzeć.
    Jesli chcesz podchodzic biznesowo, to nie z Alfą, kup wieśwagena albo toyotę. Tam zawsze znajdzie się kupiec, który nawet zajechanego i zgnitego kupi, a ogloszenie zejdzie w ciągu 5 dni.

    Alfę kupuje się sercem, nie rozsądkiem dla siebie i z tym trzeba sie liczyć. Specyficzna marka, ale cieszy mnie to, że na samym osiedlu, gdzie mieszkańców jest kilka tysięcy, alf zaledwie 3 szt.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Niestety brak jest w tym temacie również jakichkolwiek konkretów ale dzięki za podesłanie
    cięzko z informacjami, jak i ciężko znaleźć ciekawy egzemplarz.

    - - - Updated - - -

    Szkoda, że nie chciałeś kilka tygodni wczesniej, kolega Woda sprzedawał swoje cacko i z tego co wiem, 3 dni wisiała.

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...so_woda83.html

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie przesadzaj. Rynkowa cena, po tyle chodzą w PL. mmax88 swoją sprzedawał za niewiele więcej. 3000 różnicy na samochodzie to tyle, co nic. Jedyna droższa 156 V6 jaką kojarzę to ta tomaSRT za 12000 ale tam był automat, mały przebieg i brak rdzy.

    Oglądałem kiedyś 156 za 2000. Co prawda zamiast podłogi była żywica a silikon wychodził spod dekli zaworów, ale jeździła i nawet nieźle Więc 5400 to nie tak mało.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Serio??? toż to jakiś szrot.
    Napisałem co jej dolega, szrot to na pewno nie jest ale i nie igła bo ma lat 19.


    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Jesli chcesz podchodzic biznesowo, to nie z Alfą, kup wieśwagena albo toyotę. Tam zawsze znajdzie się kupiec, który nawet zajechanego i zgnitego kupi, a ogloszenie zejdzie w ciągu 5 dni.

    Alfę kupuje się sercem, nie rozsądkiem dla siebie i z tym trzeba sie liczyć. Specyficzna marka, ale cieszy mnie to, że na samym osiedlu, gdzie mieszkańców jest kilka tysięcy, alf zaledwie 3 szt.

    - - - Updated - - -
    Proponujesz VW albo Toykę na weekendowe wypady ? Ciekawe. Ja bym tych marek nawet na co dzień nie kupił.


    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    cięzko z informacjami, jak i ciężko znaleźć ciekawy egzemplarz.
    To mnie zdziwiło bo na forach BMW rozpracowany jest każdy model i każdy silnik.

    - - - Updated - - -
    Szkoda, że nie chciałeś kilka tygodni wczesniej, kolega Woda sprzedawał swoje cacko i z tego co wiem, 3 dni wisiała.
    [/QUOTE]

    W tym przedziale cenowym szukałbym raczej innej marki.

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Proponujesz VW albo Toykę na weekendowe wypady ? Ciekawe. Ja bym tych marek nawet na co dzień nie kupił.
    Serio? Ja bym się tam pierwszym Sirocco albo Toyką GT czy MR2 chętnie porozbijał weekendami

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    To mnie zdziwiło bo na forach BMW rozpracowany jest każdy model i każdy silnik.
    szukajcie, a znajdziecie... Może będziesz lepszy...


    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Proponujesz VW albo Toykę na weekendowe wypady ? Ciekawe. Ja bym tych marek nawet na co dzień nie kupił.
    Nie przesadzaj, RAV4 dla rodziny całkiem przyjemna


    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    Napisałem co jej dolega, szrot to na pewno nie jest ale i nie igła bo ma lat 19.
    hm... temat do dyskusji.. ale z drugiej strony, bywają szroty za 2000zł z V6 busso bez podłogi, czemu nie, grunt że jedzie. Ja mam inne zapatrywanie na świat. Moja ma 17 lat i nie w powiem, że jak na 17-sto letni samochód, tylko dlatego, że ma tyle lat to nie jest igłą. Chętnie bym ci dał zadanie wyszukać jakąkolwiek ryskę czy nalot rdzy na moim lakierze
    ...nie wspomnę o mechanice.

    - - - Updated - - -

    Żeby potem nie było, że kupiłeś gruz na kołach i będziesz narzekał jaką alfa jest gó..ną marką, bo się psuje, już tacy tu byli na forum, nawet wielu...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Oglądałem kiedyś 156 za 2000. Co prawda zamiast podłogi była żywica a silikon wychodził spod dekli zaworów, ale jeździła i nawet nieźle Więc 5400 to nie tak mało.
    Haha, czemu nie, po mieście można jeździć, bo strach dalej, i w kaloszach, żeby na nogi nie chlapało

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. busso 12v... 24v.....
    Utworzone przez motomycha w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory