Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Kupno Alfy Romeo 166

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Są też osoby co nic same nie potrafią zrobić bo im z rąk klucze lecą a części kupują w intercarsie .
    Wiec ktoś kto robi tak kontra drugi co robi wszystko sam a części ma od kolegi ze sklepu w cenie sporo niższej niż allegro - różnica w kosztach utrzymania będzie znaczna.

    Ja.sprzedałem trzy swoje 166 na forum w tym jedną szwagrowi.
    Jedną tez do dziś jeździ criss. Nie pamiętam żeby sie skarżył.

    A czy mało jeździłem? Hmm przez 4 lata ,trzema 166-tkami zrobilem 150-160 tysięcy km. Wiec sądzę ze na pewno wiecej niż ty.

    Więc te twoje teorie to troche nie bardzo są.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 08-09-2017 o 19:50

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    A czy mało jeździłem? Hmm przez 4 lata ,trzema 166-tkami zrobilem 150-160 tysięcy km.
    Jarek jakieś cud te 166 masz. Prawie w nie kasy nie wkładasz, oleju nie biorą wcale... skąd ty je bierzesz?
    Pytanie tylko czemu aż 3 przez 4 lata?

    Ja jeżdżę drugą 166, w sumie modelem 9 lat. Trochę przy nich w tym czasie porobiłem, obie V6. Z moich obserwacji wynika, że diesle są nawet droższe w utrzymaniu. Także liczyłbym średnio rocznie 5-10tys na serwis, w zależności od fuksa, dbania przez poprzednika i własnych możliwości manualnych. Oczywiście te kwoty bez fanaberii typu nowe felgi albo lepszy wydech
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Nie mam 166 już dawno.
    Czemu trzy? Bo mając pieniądze na lepszą/nowszą nie będę do starej montowal obszywanej kierownicy i ją odnawial w taki sposób tylko kupie nowsza alfe.
    Najpierw 2.4 cf2 później polift 2.4 a na koniec 3.0 bo miałem taki kaprys.

    Taka roznica między nami że ty masz obserwacje w stosunku do diesli a ja mam doświadczenie.

    Dziwne jest to im ktoś dłużej ma 166 to stara się udowodnić wszystkim ze to jakiś ultra drogi w utrzymaniu model. Nie wiem czy to jakis objaw kompleksow ze coraz mniej osób patrzy w ogóle na te auta .

    Czy miałem cudowne 166 ? Byc moze tak. Auta te w tedy dały mi mase zabawy i satysfakcji . Nigdy nie moglem na żadną narzekac.
    2.4 136. Regeneowalem turbo i wiecej nie było. Złote auto nawet z Berlina wróciło bez paska micro.
    2.4 175. Wymiania polosi ( wtedy to kosztowało 1400), rozszczelniala sie dwa razy na oringach chłodnica oleju.
    3.0 . Nic

    Nie.mówię tu o hamulcach ,wahaczach czy lozyskach bo to robi sie w.kazdym aucie i w.kazdym innym aucie segmentu e kosztują one podobnie a nawet wiecej.

    Nigdy nie.padła mi nagrzewnica Wybacz ze nie wydawalem na moje 166 po dwa tysiace miesiecznie. Ale tak było.

    W obecnej 156 co.do oleju to juz.sie balem ze go przybywa a ty mi tu cos o ubywaniu.

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Bo mając pieniądze na lepszą/nowszą nie będę do starej montowal obszywanej kierownicy i ją odnawial w taki sposób tylko kupie nowsza alfe.
    Jeden dopieszcza w każdym detalu i robi na klasyka, inny zajedzie i zmieni, ot kwestia podejścia.

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Nie.mówię tu o hamulcach ,wahaczach czy lozyskach bo to robi sie w.kazdym aucie i w.kazdym innym aucie segmentu e kosztują one podobnie a nawet wiecej.
    Rozumiem, że tego w koszcie eksploatacji nie liczymy? No bo przecież jak w każdym się to robi...

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Dziwne jest to im ktoś dłużej ma 166 to stara się udowodnić wszystkim ze to jakiś ultra drogi w utrzymaniu model.
    A może po prostu niektóre wydatki pojawiają się dopiero po jakimś czasie? Modele z '99 mają teraz 18 lat... Ile miała twoja jak ją miałeś?

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Nigdy nie.padła mi nagrzewnica Wybacz ze nie wydawalem na moje 166 po dwa tysiace miesiecznie. Ale tak było.

    W obecnej 156 co.do oleju to juz.sie balem ze go przybywa a ty mi tu cos o ubywaniu.
    To już chyba nie do mnie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jeden dopieszcza w każdym detalu i robi na klasyka, inny zajedzie i zmieni, ot kwestia podejścia.
    nie wiem czy mam to odebrać osobiście. Czy ja zajezdzam i sprzedaje? Spytaj Crissa czy kupił zajezdzonego trupa.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Rozumiem, że tego w koszcie eksploatacji nie liczymy? No bo przecież jak w każdym się to robi...
    skoro w kazdym sie to robi a w audi i bmw bywa drozej to do czego to mam liczyć. Skoro koszty wypadaja na korzyść alfy.
    Wymień sobie hamulce w a6 2.7 to zobaczysz co to są koszty tarcz i klocków.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A może po prostu niektóre wydatki pojawiają się dopiero po jakimś czasie? Modele z '99 mają teraz 18 lat... Ile miała twoja jak ją miałeś?
    9,8 i 11
    A co takiego pojawiło się w tym czasie awaryjnego od czasu kiedy nimi jeździłem? Korozja progów chyba.
    Oczywiste jest że im starszy samochód tym wiecej elementów ulega zuzyciu. Tylko ze jesli liczymy koszty kolego sympatyczny to weź pod uwage to co pisałem np. o polosi kompletnej. Ja placilem 1400 ,teraz kupuje sie za 500.
    Wiec z jednej strony z wiekiem wzrasta ilość zużytych elementów ale wyraznie spada ich cena.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To już chyba nie do mnie.
    Jak nie do ciebie,ty wyjechales z super autami co oleju nie biorą.

    Ale ok żeby uciąć te dyskusje nie na temat to masz rację,alfa 166 jest bardzo skomplikowanym,nawet utrudnionym juz na etapie projektu autem tak że jej koszty obsługi są nieporównywalnie wyższe od każdego innego auta. A juz szczególnie od golfa i astry.
    I nie wypada kupować 166 a nawet myśleć o jej zakupie jesli chce sie ja sprzedać kiedykolwiek. Trzeba z nia sie wiązać na długo żeby na forum nie być posadzanym o bycie pryszczatym sebixem co ją chce zajeździc i sprzedać.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 08-09-2017 o 23:10

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Ale ok żeby uciąć te dyskusje nie na temat to masz rację,alfa 166 jest bardzo skomplikowanym,nawet utrudnionym juz na etapie projektu autem tak że jej koszty obsługi są nieporównywalnie wyższe od każdego innego auta. A juz szczególnie od golfa i astry.
    I nie wypada kupować 166 a nawet myśleć o jej zakupie jesli chce sie ja sprzedać kiedykolwiek.
    Możemy się różnić w opiniach, ale nie wkładaj w moje usta czegoś, czego nie powiedziałem.

    Dla mnie "utrzymanie auta" to suma WSZYSTKICH kosztów za wyjątkiem paliwa. Również ubezpieczenie, wymiana oleju, opony i 150 innych spraw. Dlaczego?
    Bo w jednym aucie wymieniasz 4litry jakiegokolwiek oleju, a w innym 7litrów takiego lepszej klasy, jednego ubezpieczysz za 500zł, a innego za 2tys. Dlatego właśnie statystycznie utrzymanie auta klasy C jest dużo niższe niż klasy E. Nie kumasz tego?
    Wg ciebie np. opony to element eksploatacyjny, więc nie liczymy, tak? Do 166 komplet dobrych 18" kupisz za 2tys, a do dajmy na to Punto 15" za tysiaka. To nie jest różnica w kosztach utrzymania?

    Bo nikt nie mówił, że porównujemy do podobnych aut w klasie.Tak samo jak nigdy nie mówiłem, że w swojej klasie 166 jest droga w utrzymaniu - to tak a propos Audi A6.

    Z mojej strony EO(off)T.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    O ja .
    To co zacytowales to był żart.

    Kończymy of top bo zamiast odnieść sie do tego co pisałem to piszesz jakieś oczywistości.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 09-09-2017 o 21:20

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Są też osoby co nic same nie potrafią zrobić bo im z rąk klucze lecą a części kupują w intercarsie .
    Wiec ktoś kto robi tak kontra drugi co robi wszystko sam a części ma od kolegi ze sklepu w cenie sporo niższej niż allegro - różnica w kosztach utrzymania będzie znaczna...
    Taak, a czas to jest znikąd i nic nie kosztuje ? "zrobienie samemu" to jakiś magiczny sposób na pomnożenie żyć ? ech... takiego typu "oszczędności" to się mogą sprawdzać przy jakichś pierdołkach, bo żeby zrobić coś co zajmuje 15 min nie trzeba jechać do mechanika odstawiać, auto zast , odbierać itd. Albo jak mechanika jest naszym hobyy - to jasne - przyjemne z pożytecznym. Gorzej jak wolimy jeździć, a nie się grzebać w smarach i dziwnych pozycjach.
    A o kosztach utrzymania faktycznie po roku to guzik można powiedzieć. W rok to jedna wielka loteria przy używanym aucie, a i brak musu napraw czegoś co jeszcze jakoś tam ciągnie ostatnimi resztkami sił. Ale jak wóz mamy 5-10 lat czy dłużej to sobie nie pozwalamy na dziadowanie bo zaniedbania na własnej skórze odczujemy i wówczas te koszty już ciut inne są .

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Brak czasu to wymówka ludzi którzy nic nie potrafią zrobić przy samochodzie albo łatwo im przychodzą pieniądze.
    Nie wiem jak ty ja od 16 mam wolne a w piątek od 13. Mam dużo czasu.
    Patrząc po tym co dzieje sie na forum to raczej czas nie jest tu problemem bo co drugi w każdą sobotę 4 godziny nakłada wosk .
    Kolejna sprawa to stawki dla mechaników. Wymiana czterech amortyzatorów w 156 w najpopularniejszym serwisie zajmującym się alfami we wroclawiu to 600 zlotych. A toż to przeciez 2 godziny roboty i to z browarem w ręku.
    A później historie o wysokich kosztach utrzymania. W dziale 159 był identyczny temat i jeden ekspert przyznal się ze zapłacił za wymiane plastikowych nadkoli 200 złotych DWIESCIE.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 10-09-2017 o 16:40

  10. #20
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie brak czasu. Chęć spożytkowania tego czasu na coś, co jest z naszym mniemaniu sensowne. Zawsze mnie dziwi, że ludzie którzy ewidentnie lubią dłubać w mechanice nie potrafią zrozumieć że dla reszty ludzkości jest to strata czasu. A żyje się tylko raz i czasu straconego przy samochodzie nikt nam nie zwróci. Pieniądze rzecz nabyta - życie już nie. Jeden woli spędzić dwie godziny wymieniając wahacze, inny woli dać parę stówek mechanikom, ale te dwie godziny spędzić np. z żoną i dzieciakami na mieście, albo z aparatem w jakiejś dziczy czy co tam jeszcze lubi robić.

Podobne wątki

  1. Kupno alfy romeo gt
    Utworzone przez wojtekpu11 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 18:04
  2. [159] Kupno Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Bajsce w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2016, 18:15
  3. [156] Kupno Alfy Romeo 156
    Utworzone przez Juzz w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 20:02
  4. Kupno Alfy Romeo 166 FL
    Utworzone przez Dyzio w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 21:51
  5. kupno alfy romeo 147.
    Utworzone przez bomber170 w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory