Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Kupno Alfy Romeo 166

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Ja się biorę tylko za to co oszczędza czas - szybciej zmienię hamulce niż zajmie to (łącznie z umawianiem się , dojazdem, odebraniem, poślizgami itd.) u mechanika. A narzędzia do wszystkiego ? podnośnik, klanał itd. itp. I nie, nie ma czegoś takiego jak czas wolny od godziny X. W ogóle nie ma takiego pojęcia "czas wolny" , jest tylko czas na coś wybranego czyli odrzucenie innych aktywności - ograniczenie obowiązków, przyjemności, powinności itd. bo zawsze jakieś są. Smarowanie się , bluzgi na zapieczone śruby, branie się za coś czego się nie umie (tryzmanie klucza to zbytnie uproszczenie) podczas gdy umie się robić coś innego i na tego mechanika zarobić - każdy robi to co potrafi, to nie jest dobry wybór. Ale ja oczywiście rozumiem że to może być czyimś hobby, i może potrafi pchnąć to hobby dalej i zająć się tym profesjonalnie - jak GrzesiekK. tu z forum na przykład. Ale tu trzeba już wykształcenia, pokrory na początku nauki, ciągłego zdobywania wiedzy , pomyślunku a nie "trzymania klucza" bo to akurat niczego nie wymaga poza ręką i kluczem.

    Więc tzw "zrobienie samemu" to jest oszczędność, owszem - ale tylko gdy to nasza pasja czy fach . Czy gdy ogranicza się do jakichś prostych spraw, do których mamy wyposażenie , narzędzia czy gdy nie są one jakoś wybitnie kosztowne. Wtedy jak najbardziej, bo i ten czas oszczędzamy.

    W każdym innym wypadku uważam, że lepiej zarobić robiąc to na czym się zna, z czym się ma związane wykształcenie czy umiejętności i uczciwie normalnie zapłacić mechanikowi . Jak dobrze wykonuje co do niego należy - czemu by nie zapłacić za to? za czyjąś pracę się płaci.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Brak czasu to wymówka ludzi którzy nic nie potrafią zrobić przy samochodzie albo łatwo im przychodzą pieniądze.
    Nie wiem jak ty ja od 16 mam wolne a w piątek od 13. Mam dużo czasu.
    Patrząc po tym co dzieje sie na forum to raczej czas nie jest tu problemem bo co drugi w każdą sobotę 4 godziny nakłada wosk .
    Kolejna sprawa to stawki dla mechaników. Wymiana czterech amortyzatorów w 156 w najpopularniejszym serwisie zajmującym się alfami we wroclawiu to 600 zlotych. A toż to przeciez 2 godziny roboty i to z browarem w ręku.
    A później historie o wysokich kosztach utrzymania. W dziale 159 był identyczny temat i jeden ekspert przyznal się ze zapłacił za wymiane plastikowych nadkoli 200 złotych DWIESCIE.
    No no. Juz widzę jak 4 amory wymienisz w 2 godziny popijając browara. Jak sroba stoi od dolnego mocowania z tylu to żebyś jej dwa dni nie wyjmowal czasami...

    Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez stuntmachine ; 10-09-2017 o 20:05

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nie brak czasu. Chęć spożytkowania tego czasu na coś, co jest z naszym mniemaniu sensowne. Zawsze mnie dziwi, że ludzie którzy ewidentnie lubią dłubać w mechanice nie potrafią zrozumieć że dla reszty ludzkości jest to strata czasu. A żyje się tylko raz i czasu straconego przy samochodzie nikt nam nie zwróci. Pieniądze rzecz nabyta - życie już nie. Jeden woli spędzić dwie godziny wymieniając wahacze, inny woli dać parę stówek mechanikom, ale te dwie godziny spędzić np. z żoną i dzieciakami na mieście, albo z aparatem w jakiejś dziczy czy co tam jeszcze lubi robić.
    Jersey ale ja rozumiem . Ja sam niby lubię grzebać,ale nie raz przy alfie to aż mnie szlag trafia i mówię sobie ze co sobie sam to robię.
    Tylko ze to jest moje hobby więc zasadniczo poza chwilami zwątpienia to nie traktuje tego jak straty czasu.
    Bo co miałby w tym czasie robić? Dzieci nie mam,siłownia w pracy ,bieganie w pracy to co innego robić z tym czasem.

    Ps. Stuntmachine bardzo głupia uwaga bo nie wiem czy zadajesz sobie sprawę ale doskonale wiem w jakim stanie są moje dolne śruby od amora bo.w ciągu ostatniego półrocza rozbieralem tył ze trzy razy. Ja nie pisalem o czasie wymiany amorow w jakiejś tam 156 tylko w mojej.
    I tak, zajęło mi to raczej mniej niż dwie godziny.
    A mechanik skoro mówi ci 150 za amora to jesli twoje śruby wyjdą to.nie powie "a dobra daj pan 100"
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 11-09-2017 o 18:41

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Pacne Ci moją za 20k będziesz pan zadowolony , żadna śruba w zawieszeniu nie jest zapieczona a do tego wszystko co rozbierałem smarowałem miedzowym smarem żeby problemów nie było
    chyba że chcesz to Ci pacne ją za 15k ale na zimach 16 i bez eibachów na innych sprezynach

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Sie chwali ze smarowales ale ja nie kupuję 166 a już na pewno nie za 20

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    powiem Ci że 1wsza alfa gdzie nic nie było zapieczone
    w moim temacie napisałem ze stoperem w łapie ile mi zajeło wyjęcie amortyzatora przód , cośtam chyba wynik ponizej 15min

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Czyli da sie. Ja właśnie wbrew pozorom nie pamiętam żeby przy alfach coś się urwało,a przy innych jak vagi to.wręcz rzadko coś się nie urwie

Podobne wątki

  1. Kupno alfy romeo gt
    Utworzone przez wojtekpu11 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 18:04
  2. [159] Kupno Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Bajsce w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2016, 18:15
  3. [156] Kupno Alfy Romeo 156
    Utworzone przez Juzz w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-10-2015, 20:02
  4. Kupno Alfy Romeo 166 FL
    Utworzone przez Dyzio w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 21:51
  5. kupno alfy romeo 147.
    Utworzone przez bomber170 w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory