Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 105

Temat: Zamierzam kupić alfę, czy warto? zapraszam do dyskusji

  1. #71
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    15

    Domyślnie

    Prawdopodobnie kupię Alfę, przerobie na wahadłowiec i za jej pomocą zaciągnę sobie z orbity Teslę od Muska
    A tak na poważnie: ilu użytkowników tyle opinii, takie dyskusje możemy prowadzić w nieskończoność... Kupię i się przekonam sam, nie kupię to będę się zastanawiał jak to jest.... Nic więcej merytorycznie powiedzieć się nie da.

    Bardzo wszystkim dziękuję za dyskusję. Panowie... Pokazaliście mi, że w polskich internetach jednak da się bez przepychanek i hejtu (uogólniając) co bardzo mnie cieszy odrobinę przywraca wiarę w ludzi. Myślę że powinniśmy dać temu spokój i zamknąć temat.

    Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam.

  2. #72
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    [MENTION=25058]FXX[/MENTION] : Tak tak, Alfy to wozy dla prawdziwych mężczyzn ( ) - myśliwych - ustrzelania okazji (_tylko_ kupić odpowiedni egzemplarz , ot pikuś po prostu ) .
    Tak, tak, a ja jestem prawdziwym snajperem niczym Chris Kyle, w końcu kupić 3 sztuki 156 i z żadną nie mieć większych problemów to jak trafić 6tkę w totka

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do nowych i ich kosztów - tak jak przy używanym aucie uważam że należy go traktować jak nowy w istotnych sprawach ( części nowe i oryginalne o ile są, nie używki, opony porządne jak do nowego, hamulce porządne itd. - wiem , często wartość takich wymian przekroczy wartość auta, ale i tak zaoszczędzamy na aucie przecież ! )
    I tu się w pełni z Tobą zgadzam
    Z tym, że do 156 w Dieslu nawet markowe zamienniki części typu zawieszenie czy hamulce nie kosztują dużo, a i oryginały można jeszcze dostać w podobnych cenach.

  3. #73
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    TZW oryginały już nie grzeszą jakością niestety.


    A co do polowań, to nie chodzi tylko o "większe problemy" ale w ogóle o problemy.
    [MENTION=77611]Baroro[/MENTION] - jeśli faktycznie miałbyś się zastanawiać "jakby to było" mijając każdą 156, to nie masz innego wyjścia jak samemu spróbować jak piszesz. Bo to po prostu oznacza że tak naprawdę to zdecydowałeś już wcześniej, kupując co innego postąpił byś wbrew sobie, po prostu, co jest mało komfortowe.

  4. #74
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    TZW oryginały już nie grzeszą jakością niestety.
    To zamiast tego masz cały wachlarz różnorakich zamienników.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A co do polowań, to nie chodzi tylko o "większe problemy" ale w ogóle o problemy.
    Wybacz, ale teraz żądasz niemożliwego Każdy samochód używany ma jakieś lub będzie miał jakieś problemy wynikające ze swojego wieku, przebiegu i zużycia, i niezależnie czy to będzie Alfa Romeo, Audi, BMW czy cokolwiek innego. I proszę Cię, nie mów mi, że nie, bo oprócz Alfy mam jeszcze pod domem Audi A3 i Volvo S60, i każde z nich ma swoje problemy wynikające po prostu z wieku i zużycia.

    Ale, żeby oddać sprawiedliwość to tymi mniejszymi problemami przez prawie 100 tysięcy kilometrów były: przekaźnik spryskiwaczy lamp, sprężarka klimy, linka maski i cieknąca pompa CR. Reszta to wymiany eksploatacyjne, bo chyba sam przyznasz, że wymiana skorodowanego tłumika czy akumulatora w ponad 10-letnim samochodzie to nie jest problem, a naturalne zużycie

    Z resztą, proszę, tyle problemów wygenerowała ponad 10 letnia AR156
    AR156.zip
    Dalszą historię tego samochodu masz również na forum

  5. #75
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Tak, wachlarz zamienników, gdzie trzeba drogą prób i błędów eliminować te nie nadające się do niczego, czy wręcz niepasujące, gdzie już mechanicvy zajmujący się wyłącznie niemal włoszczyzną załamują ręce bo w jednym TRW jest co innego niż w drugim kilka miesięcy później, tzw markowy zamiennik nie pasuje, czy między istotnymi dość częściami są różnice wymiarowe znaczące na tyle że trzeba nowe wywalać. Ale np. świece staniały fakt, początkowo kpl do TSa to było 1000zł i to jak się tanio znalazło.

    Co do spisów problemów - chcesz zaczynać licytację na takowe ? przecież kolega zamknął temat, i słusznie, bo można tak w nieskończoność.

    Natomiast co do "innych" - mam inne zdanie i obserwacje, i u siebie i "pod domem" , więc pozostaniemy przy swoich zdaniach najwyraźniej co do jakości Alfy vs np. japońców, nie zmieniając tych zdań jednak, ile byśmy się nie przerzucali indywidualnymi doświadczeniami.

  6. #76
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak, wachlarz zamienników, gdzie trzeba drogą prób i błędów eliminować te nie nadające się do niczego, czy wręcz niepasujące, gdzie już mechanicvy zajmujący się wyłącznie niemal włoszczyzną załamują ręce bo w jednym TRW jest co innego niż w drugim kilka miesięcy później, tzw markowy zamiennik nie pasuje, czy między istotnymi dość częściami są różnice wymiarowe znaczące na tyle że trzeba nowe wywalać. Ale np. świece staniały fakt, początkowo kpl do TSa to było 1000zł i to jak się tanio znalazło.
    Z ciekawości - co takiego TRW nie pasowało i gdzie to TRW było kupione?

    Na prawdę podziwiam te Twoje przeżycia z tym samochodem, bo mimo trzech sztuk tego modelu nie mieliśmy ich tyle co Ty Na prawdę musimy być szczęściarzami, że nie mieliśmy problemów z tymi samochodami, a wszystkie zamienniki różnych firm jak i oryginały pasowały na swoje miejsce Chyba dzisiaj w totka zagram

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do spisów problemów - chcesz zaczynać licytację na takowe ?
    Nie, nie chcę żadnej licytacji, bo i po co?
    Po prostu pokazuję Tobie i przy okazji założycielowi tematu skalę "problemów" jakie miałem z ponad 10 letnią AR156.
    Ale jeśli sprawy z listy, którą przedstawiłem to problemy wykluczające samochód z listy zainteresowań to nie powinien żadnego używanego ponad 10 letniego samochodu kupować

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Natomiast co do "innych" - mam inne zdanie i obserwacje, i u siebie i "pod domem" , więc pozostaniemy przy swoich zdaniach najwyraźniej co do jakości Alfy vs np. japońców, nie zmieniając tych zdań jednak, ile byśmy się nie przerzucali indywidualnymi doświadczeniami.
    Akurat nt. japońców nie mam zdania, bo i styczności miałem niewiele.
    Dużo natomiast miałem okazji obcować z podobnymi wiekowo Audi i BMW, i wbrew temu co wielu twierdzi to skala problemów nie jest mniejsza niż przy Alfie z podobnego okresu produkcji.

  7. #77
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Ja miałem japonca , i wieczny łańcuch się wziął i rozciagnal. Auto miało 9 lat.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 11-02-2018 o 19:47

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Co do części to również nie miałem nigdy problemów, a zawsze kupuję je sam. Na początku mój mechanik krzywo na to patrzył, bo miał zazwyczaj złe doświadczenia z innymi klientami i markami gdzie część miała pasować na 100% a tak nie było. Ale teraz już wie że ze mną i alfą takich problemów nie ma.
    A co do Japończyków, a i owszem miałem i raczej nigdy więcej ( ale nie dlatego że się psuło )

  9. #79
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Ja miałem japonca , i wieczny łańcuch się wziął i rozciagnal
    Jednak idziemy w licytacje i przekomarzania, no to na ten łańcuch - w mojej 156 się zerwał rozrząd po 30 tys od wymiany (conti, ze wszystkimi pompami itd. wymieniony). Rozciągnięty łańcuch nie unieruchomi familii całej nagle kilkaset km od domu, z majdanem wakacyjnych w i na aucie ?

    [MENTION=25058]FXX[/MENTION] - ponad 10cio letnia, to może już wszystko popoprawiane po Włochach przez poprzednika ? - jak to było w mojej 10 cio letniej właśnie (te jej pierwsze 10 lat życia) ? ale zaraz, nie, nie, w tej mojej następcy się rozleciał silnik, no to chyba nie ta sztuka jednak

    TRW o ile pamiętam to pompa sprzęgła z intercarsu (do pucharówki miała iść - jakieś nadlewy w jej odlewie, poszła chińszczyzna, ja nie prowadzę warsztatu, ale mechanik (cy) wspominany ani trochę nie był zdziwiony tą sytuacją, ilości części jakie zwraca są spore, a elementy zawieszenia kiedyś znoszące 60 tys (to naprawdę łał na 156) teraz 30tu nie przejeżdżają i ludzie wracają z pretensjami, a drogi tu akurat mamy świetne. Więc wymyśla patenty typu poliuretany czy jakieś tuleje z mercedesa w tylne wahacze (polecam, sprawdza się i na poligonie doświadczalnym torowym). Generalnie twierdzi że ma powoli dość tych wozów (nie tylko 156 - wiekowych generalnie), naprawi jedno, sypie się drugie, ludzie łączą to z wizytą w warsztacie (bo przecież miesąc wcześniej jeździło i działało) no i te patenty kombinować musi boalbo czegoś nie ma, albo "za drogo" itp.

    Koooończę bo w nieskończoność można to wszystko rozwijać. Moje podsumowanie przygód z Alfami - te co mam do zajeżdżenia ich lub mnie oraz rozrywki sobie swoje odsłużą lub pójdą pod kocyki żeby czasem posłuchać jak powinien silnik brzmieć, bo konserwowane itd., ale żadnej nigdy więcej, zwłaszcza nowej. Jak to mawiali w Top Gear - petrolhead powinien raz w życiu mieć Alfę Romeo. Każdy zwraca uwagę na końcówkę - Alfę, mało kto zauważa że tylko raz

  10. #80
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baroro Zobacz post
    Prawdopodobnie kupię Alfę
    Warunkiem kupna Alfy jest poprawienie błędu ortograficznego w tytule tematu.
    Zamierzać możesz do skutku, ale "zamieżać" do końca świata.

    Samą 156 warto kupić, w dobrym stanie.

    Poczekaj, aż ktoś z lokalnych pasjonatów wystawi taką na sprzedaż:
    kupił za 5 tys. zł, włożył 20 tys, zł i sprzeda za 10 tys. zł, bo nikt w PL więcej nie da.

Podobne wątki

  1. czy warto kupić Alfę 147 z 2001r. ?
    Utworzone przez mjacob w dziale 147
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 17:24
  2. Czy warto kupić Alfę 156 ?
    Utworzone przez mistico w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 20:55
  3. czy warto kupić alfę 156 2.5 i zagazować ?
    Utworzone przez Rado91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 15:18
  4. Czy warto kupić Alfę Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez Javier66 w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:07
  5. [155] Czy warto kupić taką Alfę ?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory