Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa Romeo 147 w budżecie 10 tys zł. Pierwszy samochód - kilka pytań.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Rome 147 1.9 JTD 120KM
    Postów
    2

    Exclamation Alfa Romeo 147 w budżecie 10 tys zł. Pierwszy samochód - kilka pytań.

    Witam serdecznie. Jestem świeżo upieczonym kierowcą i planuję na swój pierwszy samochód zakupić Alfe Romeo 147 1.9 JTD z manualną skrzynią biegów do 10 tys zł.
    Niestety kompletnie nie znam się na tej marce po za tym, że orientuję się, że nie kupuję się tych samochodów z silnikiem Twin Spark i skrzynią automatyczną.
    Jak wcześniej wspomniałem mam budżet 10 tys zł i sam nie wiem czy jest to już cena za którą kupię ładny egzemplarz, który nie sprawi mi wiele problemów.
    Znalazłem kilka ogłoszeń z mojej okolicy i zwracam się z prośbą do was - specjalistów o szybki rzut okiem i ewentualną ocenę samochodu chociaż po ogłoszeniu.

    1. Tutaj miał być link ale niestety okazało się, że panuję tutaj dziwna zasada, że mogę go dodać dopiero po 10 postach, których nie mam gdzie nabić bo jestem laikiem w świecie Alfy, a w dziale HydePark nie są one naliczane.
    Jeżeli ktoś chce mi pomóc to napiszcie komentarz to podeślę wam link na PW czy Facebooku.


    Jak widać jest to komis, cena już teraz jest atrakcyjna, a trzeba przecież uwzględnić, że handlarz musi na tym zarobić i jeszcze zachować sobie bufor bezpieczeństwa bo zawsze te 500 zł się spuszcza.
    Można więc wywnioskować, że realna wartość egzemplarza będzie zapewne w okolicach 7 tys zł co już niepokoi (lub nie, tak jak wspominałem nie za bardzo wiem za ile kupuję się 147). Ponad to jest to
    wersja 150 konna, a z własnych obserwacji zauważyłem, że w tych pieniądzach raczej większość aut posiada 120 km. Idąc dalej jest to jakaś wersja Q2. Nie mam pojęcia co ona oznacza ale na pewno
    podnosi cenę, która i tak już jest atrakcyjna. Spróbuję sam poszukać informacji co zmienia ale jeżeli ktoś ma ochotę to prosiłbym o wytłumaczenie Jak to komis, zdjęcia są super i bardzo zachęcają do kupna.
    Widać, że autko jest zadbane albo na takie ma wyglądać.

    2. Tutaj miał być link ale niestety okazało się, że panuję tutaj dziwna zasada, że mogę go dodać dopiero po 10 postach, których nie mam gdzie nabić bo jestem laikiem w świecie Alfy, a w dziale HydePark nie są one naliczane.
    Jeżeli ktoś chce mi pomóc to napiszcie komentarz to podeślę wam link na PW czy Facebooku.


    Jest to już osoba prywatna i jak widać cena troszkę wyższa. W ogłoszeniu bardzo mało jest napisane. Na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tempomatu ale nie bardzo mi na tym zależy, zwykły bajer.
    Idąc dalej. Mamy drugą parę drzwi, która odbiera troszkę dynamiczności ale nie wiem znowu jak tutaj wygląda to cenowo. Droższe są egzemplarze 3d czy 5d? Felga jest troszkę mniej atrakcyjna i zdjęcia są
    gorszej jakości w porównaniu do drugiego egzemplarza.

    Prosiłbym o komentarz dotyczący samych egzemplarzy i ogólnej sytuacji kupna 147 1.9 JTD w manualu do 10 tys.
    Fajnie gdybym dowiedział się również na co uważać przy zakupię i gdzie kierować moje oczy przy oględzinach przy tym
    modelu. Obydwa samochody planuję zabrać na stację diagnostyczną bo słyszałem, że zawieszenie wielowahaczowe jest
    bardzo drogie w wymianie.

    Pozdrawiam i liczę na wiele pomocnych komentarzy.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    wrzuc link z pominieciem np www.
    ograniczenie z wrzucaniem linkow ma na celu np zapobiec wrzucaniu linkow dziwnej tresci od oszolomow internetowych lub handlarzy itp

    albo podaj np numer ogloszenia ( otomoto itp )








Podobne wątki

  1. Pierwszy samochód, 156. Kilka pytań.
    Utworzone przez Alknawaar w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 17:22
  2. [145/146] Pierwszy samochód - Alfa Romeo
    Utworzone przez bartekgit w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 10:47
  3. Alfa Romeo 147 - pierwszy samochód
    Utworzone przez matin89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory