Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Alfa Romeo Gt na pierwszy samochód

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Honda Civic V
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo Gt na pierwszy samochód

    Cześć
    Niedawno zdałem prawo jazdy i zdecydowałem się na kupno pierwszego samochodu. Wpadła mi w oko alfaromeo gt 1.9 jtd 150km, ale wiele osób (które co zabawne nigdy nawet nie widziały tego samochodu) odradza mi alfaromeo, bo to alfa laweciara i będzie się psuła. Szczerze mówiąc to śmieszy mnie takie przekonanie, ale mniejsza z tym. Chciałbym zwrócić się z pytaniem do właścicieli tych aut, bo to wy znacie swoje auta i liczę że mi pomożecie :-)

    - Po pierwsze to chciałbym się dowiedzieć czy po prostu alfa romeo gt to odpowiedni samochód dla młodego kierowcy, który nie zna się niewiadomo jak na motoryzacji, czy szukać czegoś innego
    - Czy 10-12k na kupno i 4k na ewentualne wydatki (bez OC) to wystarczy na rozpoczęcie przygody z tym samochodem?
    - I pytanie, którego nie mogło tu siłą rzeczy zabraknąć - Czy faktycznie ten model jest aż tak awaryjny i czy w cenie 10-12k kupię złom, w jakiej cenie szukać tego auta? Poza tym jak z naprawami, czy są kosztowne?

    Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ten model akurat jest mało awaryjny, zresztą awaryjność samochodów tej marki wynika głównie z zaniedbań serwisowych. Alfa GT jest doskonałym autem dla młodego kierowcy z powodu wyjątkowego designu, przyjemności prowadzenia, pary drzwi, która kierowcy bez rodziny z dziećmi niewiele przeszkadza. Części są tanie (poza skrzynią i silnikiem w wersji 3,2) i łatwo dostępne.

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    12 + 4 to całkiem niegłupi budżet ( oczywiście jeżeli nie szukasz perełki )
    no i jak wyżej - bardzo polecam zarówno budę GT jak i silnik 1.9








  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Kupuj Alfę GT i nie słuchaj się innych za te pieniądze o których mówisz czyli kupno auta plus te 4 tys na pakiet startowy zrobisz w tym aucie wszystko żeby się cieszyć z bezawaryjnej jazdy

    To co najczęściej pada w alfie to zawieszenie a w szczególności górne wahacze- po prostu konstrukcja nie przystosowana do Polskich realiów drogowych więc jak będziesz miał do wymiany górne wahacze od razu sprawdź dolne bo jeżeli one są już wybite albo gumy sparciałe to też je wymień w pakiecie z górnymi( jedna robota a będziesz miał spokój z zawiasem na bardzo długo a i koszty wymiany nie są duże)

    Druga sprawa to przeczyszczenie albo zaślepienie zaworu EGR - przypuszczalnie nikt go nie czyścił od zakupu auta więc żeby ci auto nie kopciło i nie muliło warto tam zajrzeć - i ewentualnie wyczyścić.

    Ogólnie serwisowanie tego auta nie jest drogie, jest masa zamienników a części są ogólnodostępne.
    Sam jeżdżę tym autem już 5 lat i dalej cieszy mnie nim jazda.
    Przez tyle lat ani razu laweta mnie z drogi nie zabrała

    Także znajdź odpowiedni egzemplarz i ciesz się potem z jazdy a cała reszta "doradcóf" niech jeździ gólfami i passerati

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Serio te auta tak spadły cenowo, że za 12tys można kupić coś przyzwoitego?

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    serio








  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cześć!
    Także zastanawiam się nad zakupem GT ewentualnie 147ki.

    I moje pytanie jest takie. Nie jestem jakimś wielkim fanem diesla. Jak wiadomo cały osprzęt jest drogi w utrzymaniu. Jak to wychodzi w JTD 150km? Jakie są koszta i co najczęściej pada?
    I tu kolejna część mojego pytania. Co jest nie tak z silnikami benzynowymi. Tak jak kolega na początku napisał, janusze powiedzą, nie bierz alfy bo się będzie psuć. Ale co jest tak awaryjnego w silnikach np 2.0 JTS że wszyscy uważają żeby je omijać szerokim łukiem? Przecież w dieslu też są części które w naprawie mogą wynieść grubo ponad 1000zł.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    W 3,2 minusem jest duże zużycie paliwa, zwłaszcza w mieście -kilkanaście litrów/100 km. Drogie są wymiany rozrządu (ok. 2500 zł), bardzo drogie części zamienne do silnika i skrzyni biegów, nietrwały jest też dyferencjał (trzeba zmienić na Q2). To tyle wad. Reszta to same zalety

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    W 3,2 minusem jest duże zużycie paliwa, zwłaszcza w mieście -kilkanaście litrów/100 km. Drogie są wymiany rozrządu (ok. 2500 zł), bardzo drogie części zamienne do silnika i skrzyni biegów, nietrwały jest też dyferencjał (trzeba zmienić na Q2). To tyle wad. Reszta to same zalety
    Pisałem o 2.0 bo 3.2 jest o wiele droższe w zakupie.

Podobne wątki

  1. [145/146] Pierwszy samochód - Alfa Romeo
    Utworzone przez bartekgit w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 10:47
  2. Alfa Romeo 147 - pierwszy samochód
    Utworzone przez matin89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory