Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: alfa 159 lub 166

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    brzydki
    Postów
    14

    Domyślnie alfa 159 lub 166

    Witam , ja z takim pytankiem.
    Chcę kupić sedana dla 4 osobowej rodziny - 2 osoby o wzroście do 170 cm i dwoje dzieci w wieku 11 i 9 lat.
    Dotychczas jeździłem japońcem ,ale zawsze podobały mi się alfy a szczególnie 166 i 159.
    Pytanie brzmi czy warto kupować ar 166 ze względu na to ,że nie są to już najmłodsze auta czy lepiej wziąć 159 .
    Która z tych alf jest lepiej wyciszona i oferuje lepszy komfort jazdy.
    Dotychczas mechaników znałem tylko z opowiadań i chciałbym ,żeby tak zostało.
    Na auto chcę przeznaczyć 50 tys złotych i za ta kwotę chciałbym dostać auto w nienagannym stanie ,oraz bez przygód z przystankami.
    Co do wyboru diesla lub benzyny to szukam raczej benzyny ,ale wiem ,że 1750 tbi to raczej jedyna słuszna włoska benzyna.
    Czy koledzy i koleżanki mogli by się wypowiedzieć i coś doradzić w kwestii wyboru między tymi dwoma bolidami?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    166 może i jest lepiej wyciszona, wygodniejsza i większa (i imo fajniejsza, ale to już kwestia subiektywna ), ale to 159 jest pewniejsza do jazdy na codzień, chociażby z racji wieku, który swoje robi. Z tym, że 159 jest dosyć ciasnym samochodem - usiadłem na chwilę i byłem w szoku także zwróć na to uwagę, jeśli szukasz samochodu dla rodziny.

    A tak w ogóle to w temacie sedana za 50tys poszedłbym w Volvo S80

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    brzydki
    Postów
    14

    Domyślnie

    volvo s 80 to chińczyk i mnie nie interesuje,
    Natomiast ciekawi mnie jedna rzecz - czy są tutaj ludzie na forum którzy kupili używaną 159 i mogą uczciwie powiedzieć zę wymieniali w niej tylko części eksploatacyjne.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Bierz zadbaną (to ważne)166 z V6, poczuj ten włoski klimat, naciesz się jazdą a jak się zacznie psuć to sprzedaj 1000 pln taniej Chociaż prawdopodobnie stwierdzisz,że jednak warto w nią inwestować.Zawsze jak przechodzę koło 159 błogosławie dzień w którym postanowiłem,że to będzie jednak 166.Powtórzę też coś co już pisałem kilkakrotnie-pogłoski o mega drogim utrzymaniu 166 są mocno przesadzone

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał mintaka Zobacz post
    ...Dotychczas mechaników znałem tylko z opowiadań i chciałbym ,żeby tak zostało...
    Na pewno tak nie zostanie, poznasz niejednego, to gwarantowane zwłaszcza w przypadku staruszki 166.
    Przewertuj forum, podobne dylematy 166/159 już bywały tu nieraz. Generalnie - 166 to stare auta , owszem - ze smaczkami tego (choćby w sensie świetnego z charakteru V6 (sprawnego) ), ale i z wszelkimi konsekwencjami których miejsca nie starczy żeby wymieniać.
    Natomiast pojęcie "rodzinności" auta nieraz okazywało się mocno indywidualnie rozumiane - dla jednego jedna walizka na 4 osoby, dla innego kupa sprzętu rekreacyjnego i przyczepa z łodzią czy cokolwiek, dla jednego podwózki dzieci po mieście, dla innego częste czy wielotysięczne podróże .
    Jak się mieścicie w 159 (miejsca z tyłu niewiele) to wg mnie lepszy wybór dla założonych kryteriów - bo nowsza po prostu.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    O 166 się nie wypowiem, bo nie miałem, ale swoją 159 jeździłem w dłuższe trasy (np. z Warszawy do Pragi) z dorosłymi z tyłu (pasażerowie akurat nie przekraczali 180cm wzrostu) i nikt na brak miejsca na nogi, czy dyskomfort nie narzekał, więc myślę, że z dziećmi też nie powinno być problemu.
    Za 50 tys powinieneś kupić TBi w fajnym stanie. Silnik fajny (sam taki mam) i znacznie lżejszy (masa własna samochodu z TBi około 1500-1600kg) niż 3.2 PB i 2.4 diesel (okolice 1800-1900kg).

    Ostatnio [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] wspominał, że będzie przymierzał się do sprzedaży swojej 159 TBi SW - więcej do poczytania tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2075274
    Ostatnio edytowane przez GexN ; 06-04-2018 o 13:27

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    brzydki
    Postów
    14

    Domyślnie

    Sw mnie nie interesuje ,ale dziękuję.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    pogłoski o mega drogim utrzymaniu 166 są mocno przesadzone
    Czy ja wiem... Ile km zrobiłeś do tej pory?
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 06-04-2018 o 18:04

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Czy ja wiem... Ile km zrobiłeś do tej pory?
    15.000 km i nie kupiłem igiełki-w sumie u mechanika zostawione 1500 pln i nie zapowiada się na razie,żebym coś poważnego musiał robić.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    No to wiesz... W swojej przez pierwsze 20-25tys km też nie musiałem nic robić

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory