Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Segment D czyli Insignia, 159, C5, a może i40?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie Segment D czyli Insignia, 159, C5, a może i40?

    Heyka!

    Jako że 147 sprzedałem a polski bus mi zbrzydł szukam autka średniej wielkości czyli segmentu D, najlepiej w kombi.

    Szukam tak do 36 tys, jak najmlodsze. I tu jest właśnie ten problem, alfa 159 podoba mi się strasznie, ale jest już rocznikowo starawa :/ patrzę za czyms z 12 moze 13 roku.

    Rozglądam się ale za bardzo się nie orientuje które auta są naprawdę godne uwagi

    Wpadly mi w oko auta np: citroen C5 i DS4(choć ten ciężko dostać za te pieniądze), Opel Insignia (bardzo dużo ofert, już nawet z 2014 roku można kupić po lifcie), jest też np Hyundai i40 ale... Hyundai???

    Jeśli macie doświadczenia z tymi autami lub inne propozycje to podzielcie się uwagami
    Pozdro!

    Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    Ja bym zastanowił się nad C5 sam posiadam C5 i powiem szczerze auto bardzo fajne, duży bagażnik, fajne materiały wykończenia no i zawieszenie hydro (bajka) silnik najlepiej 2.0HDI 163km. Użytkowałem przez pewien czas Insignie ale to bez porównania co do C5 jak dla mnie, citroen moim zdaniem jest o niebo lepszy. Hyundai bardzo fajna stylistka ale co do użytkowania się nie wypowiem. Zastanów się nad Citroenem.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Jak wygląda sytuacja z awaryjnoscia tego zawieszenia? Czy tam kosztów utrzymania..?

    Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    Najważniejsze by nie ciekło z amortyzatorów jeśli widzisz już zapocenia to czeka cię regeneracja ale to nie takie straszne. Trzeba też sprawdzać poziom płynu LDS. To zawieszenie jeśli jest w dobrym stanie nie sprawia żadnych problemów a jeździ się naprawdę fajnie.Koszty utrzymania takiego zawieszenia nie są wcale duże, regeneracja jednego z amortyzatora to coś w granicy 400zł. Silnik 2.0 HDI bardzo dobry.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Też bym poszedł w C5. Insignia jest jest brzydka jak noc, a jakość wnętrza woła o pomste do nieba. C5 w pełnym wypasie robi wrażenie, hydro może nie jest aż tak radykalnie komfortowe jak w starszych cytrynach, ale nadal jest to klasa sama w sobie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    BMW E46 318i
    Postów
    2

    Domyślnie

    Podpiszę się pod resztą... W klasie D i z podanych modeli tylko C5. najlepiej z silnikiem 2.0 benzyna albo 2.0HDI. Samo zawieszenie hydrauliczne nie jest awaryjne. Ale zawsze jak boisz się kosztów, możesz wziąć model ze zwykłymi amortyzatorami.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Miałem podobne typy po sprzedaży GT. Z tym że zamiast Insigni szukałem 508 (silniki takie jak w C5). Co do i40, to komfort jazdy duuużo wyższy niż 159, ale w środku plastik fantastik i stylisktyka która pasuje do segmentu C a nie D. Ostatecznie i40 odpadło przez jakość blachy, a z pozostałych dwóch trafiła się 159 - trzeba zaznaczyć że w stosunku do pozostałych bagażnik jest naprawdę niewielki..
    Co do komfortu jazdy na hydropneumatyce to warto wspomnieć że komputer na bieżąco monitoruje stan drogi. Gdy wjeżdża się na taką z dziurami na dłuższym odcinku, to zawieszenie się usztywnia i tyle z wytłumiania.
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Ja bym poszedł w kierunku Peugeot 508
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

Podobne wątki

  1. [159] Gałka zmiany biegów automat Opel Insignia
    Utworzone przez Piotr_wawa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-04-2020, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory