Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Przed zakupem...

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleck3r Zobacz post
    Zgadzam się z tym, że każdy samochód moze być miną.
    Chciałem po prostu poznać jak to wygląda ze strony właściciela alfy.Chciałem poznać realne koszty utrzymania, koszty napraw itd.
    Są dwie opcje. Kupisz za 7000 pojezdzisz rok może dwa i sprzedasz za 5000 albo kupisz za 7000 dołożysz drugie 7000 i pojezdzisz kilka lat.
    Pozdrawiam.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kezsats Zobacz post
    Są dwie opcje. Kupisz za 7000 pojezdzisz rok może dwa i sprzedasz za 5000 albo kupisz za 7000 dołożysz drugie 7000 i pojezdzisz kilka lat.
    Pozdrawiam.
    Ech... smutna prawda i możliwość usłyszenia "a nie mówiłem?" kiedy takie coś może się wydarzyć przy każdym samochodzie.
    [MENTION=36019]edi[/MENTION]t Spotkał się już ktoś kiedyś z firmą Romal Auto Import? Zajmują się sprowadzaniem samochodów z Włoch.
    Ostatnio edytowane przez sleck3r ; 29-04-2018 o 23:20

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    Panowie! Oglądałem dzisiaj Alfę 147.
    Pierwsza sprawa to bieg nie schodzi samoczynnie na bieg jałowy.Tzn po zrzuceniu biegu wchodzi na luz, ale nie schodzi na sam środek .Przykładowo gdy jadę na jedynce i zrzucę to bieg zejdzie, ale gałka zostanie przy skrajnie lewej ściance.
    Druga sprawa to mokra część od oleju, którą zaznaczyłem na zdjęciuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	114.1 KB
ID:	244779

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Prawdopodobnie trzeba przesmarować tulejkę w wybieraku na skrzyni biegów, i gałka wróci na środek. Nic wielkiego.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleck3r Zobacz post
    Panowie! Oglądałem dzisiaj Alfę 147.
    Pierwsza sprawa to bieg nie schodzi samoczynnie na bieg jałowy.Tzn po zrzuceniu biegu wchodzi na luz, ale nie schodzi na sam środek .Przykładowo gdy jadę na jedynce i zrzucę to bieg zejdzie, ale gałka zostanie przy skrajnie lewej ściance.
    Druga sprawa to mokra część od oleju, którą zaznaczyłem na zdjęciuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	114.1 KB
ID:	244779
    Za biegi może być odpowiedzialna linka od wybieraka należało by ją zdemontować i wyczyścić i naoliwić. No chyba ze jest poszarpana wiec zostaje wymiana

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    Ile kosztowałaby taka wymiana?
    Druga sprawa to ten mokry element.Co to jest i dlaczego jest mokre od oleju?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Jest to przewód od odmy, ten zbiorniczek to (jeśli dobrze pamiętam) odstojnik oparów oleju. To, że jest zapocony to nie jest nic wielkiego, zmienisz opaskę na skręcaną to będzie trzymać i nie będzie się pocić.
    Jest to raczej pierdoła, nic poważnego.
    Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    Chłopaki! kolejna sprawa.
    Czy w samochodze o tym wieku ma prawo lekko drgać kierownica na biegu jałowym? JTD 140km
    Naczytałem się o dwumasie i jej objawach i nie wiem czy teraz dramatyzuję czy nie.
    Dodatkowo zauważyłem zardzewiałe śrubki pod maską i śrubki mocujące drzwi.
    delikatnie skorodowaną podłużnicę i progi do ogarnięcia, ale to już bym sam zrobił.
    Cena jaką woła pan za samochód to 6800.
    Ostatnio edytowane przez sleck3r ; 01-05-2018 o 22:59

  9. #19
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    jak auto stoi i przy włączonym silniku drga kierownica to pierwszym podejrzanym jest sprzęgło/dwumasa (po wciśnięciu pedału sprzęgła powinno przestać). natomiast jak się toczysz i drga, to winnych może być wiele rzeczy począwszy od krzywej felgi. wracając do meritum. masz świadmość, że kupujesz 15-letnie auto? tu nie ma znaczenia, czy to jest alfa, VW, BMW czy Mercedes. tu będzie się psuło dużo różnych pierdół. plus rzeczy które się normalnie eksploatują. zawieszenie jest wielowachacz, więc na dziurawych polskich drogach tu możesz mieć największe regularnie powracające koszty. sprzęgło jak wymienisz to będzie spokój na następne 200kkm. jeśli ja miałbym ci coś doradzać, to pozbieraj trochę kasy, i kup ładną alfę 147 za 10-12tys. zł, +2 na przegląd początkowy (filtry, oleje, rozrząd +coś co wyjdzie ekstra. będziesz miał 2-3 lata spokojnej jazdy. dlaczego 10-12tys. bo za takie pieniądze można ściągnąć ładną sztukę z niemiec. rocznik 2005-2007 jest w cenie 2000-2500Euro bardzo dużo do wyboru, 2000zł koszty ściągnięcia + 2000zł duży przegląd. jak chcesz koniecznie teraz kupić bezawaryjne auto za 7000pln to jedyne co mi przychodzi do głowy i mógłbym ci polecić to Peugeot 206.

    edit: przejrzałem teraz mobile.de i nawet za 1500E da radę kupić 2006r:
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...261448607.html

    albo koniec 2008r z lekko wgniecionym tylnym zderzakiem
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...258804917.html
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 05-05-2018 o 13:11

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    jak chcesz koniecznie teraz kupić bezawaryjne auto za 7000pln to jedyne co mi przychodzi do głowy i mógłbym ci polecić to Peugeot 206.
    206 ma najsłabszą belkę z drążkami skrętnymi jaka była (jedna strona puszcza czasem po 40~60kkm i trzeba regenerować całość, poza ty wiele części ma jak dla mnie wyższe ceny niż powinny mieć). Ja bym poszukał wczesnej 207 z benzyną.
    Choć z drugiej strony jak sam zauważyłeś - wśród auto w wieku 10lat+ lub z ceną 10k- to nie ma totalnie znaczenia co to jest. Grunt aby było w dobrym stanie i na dzień dobry nie było masy znaków zapytania a sztuka kupiona bo lakier ładnie się prezentował (bo 2 dni temu położony xD).

    Jeśli można to wtrącę trzy grosze do 147. Większość przedliftów ma już spore problemy z korozją (szczególnie progi) dlatego gdybym sam się rozglądał za 147 to tylko polift z dieslem (o ile fakt DPF'a Ci nie przeszkadza), inaczej to jest dupa bo TS'y to... szkoda gadać, po prostu nie, a V6 to nie twój budżet.

    Co do auta opisanego w #18 to jak dla mnie ryzykowna sprawa, opis drgania to albo dwumas (raz to znaczek Forda tak drgał, że był nie czytelny) albo coś typu zużyte poduszki+wybity układ kierowniczy+dzwon+itp+itd. Stawiam na dwumas.
    Ale te rdzewiejące śrubki (zakładam, że to od klucza) wskazują, że coś było robione (pytanie co i jak?) a jak tam już korozja się panoszy... ja bym się obawiał co jeszcze tam na Ciebie czeka.

Podobne wątki

  1. 2.5 V6 - porady przed zakupem
    Utworzone przez juventus94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 09:28
  2. [159] przegląd przed zakupem
    Utworzone przez vxam w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 17:10
  3. Wątpliwości przed zakupem
    Utworzone przez AFX w dziale 147
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 19:48
  4. Przed zakupem 147 1,6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:52
  5. Dylematy przed zakupem.
    Utworzone przez Brovar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 12:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory