Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Przed zakupem...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie Przed zakupem...

    Witam, jestem przed zakupem swojego pierwszego samochodu.Jeździłem już kilkoma samochodami, nowszymi, starszymi, szybszymi, słabszymi czy też firmowymi i teraz nastał moment, żeby zakupić w końcu swój samochód.Wybór padł na Alfę Romeo 147, w której zakochałem się od razu, a jak się nią przejechałem to tylko utwierdziłem się w tym zakochaniu...
    Mam do wydania na samochód 7000zł, byłem już prawie posiadaczem swojej alfy 147, ale odkryłem, że siada w niej dwumasa i sprzęgło nie jest zapowietrzone jak twierdził sprzedawca tylko też wypadłoby je wymienić.
    Od tego momentu wszyscy demotywują mnie i mojego ojca przed zakupem Alfy 147.Mechanik twierdzi, że naprawy tego samochodu są bardzo drogie i nikt nie chce naprawiać alf, znajomi i rodzinny handlarz twierdzi, że to się tylko psuje i później sam ojciec zaczyna mi odradzać zakupu jakiejkolwiek Alfy.
    Tutaj mam dla was kilka pytań.
    Czy naprawy są faktycznie drogie?
    Czy naprawdę jest problem z mechanikami(mieszkam w Rybniku) dla tego samochodu?
    Czy silniki benzynowe faktycznie ciągle się psują?
    Na co zwracać uwagę przy zakupie?
    Wszystkie pytania kieruję do was ponieważ wszystkie złe rzeczy, które słyszałem wypływały z ust ludzi, którzy nigdy nie mieli jakiejkolwiek afly.Spodziewam sie, że mogę się władować na minę przy zakupie i kupić gruza, który będzie wymagać napraw. Pytanie o silnik benzynowy zadałem tylko i wyłącznie dlatego, że bardziej pasowałoby mi kupić benzynkę, ale diesli się nie boję. [MENTION=36019]edi[/MENTION]t
    Niestety nie znalazłem odpowiedzi satysfakcjonujących mnie więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
    Ostatnio edytowane przez sleck3r ; 28-04-2018 o 12:58

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Ja swoją 147 jeżdżę już 7 rok przebieg 500k odkąd ja mam zrobiłem tylko sprzęgło kpl i przednie zawieszenie. Czy jest droga w utrzymaniu, myślę że podobnie jak każdy inny samochód. Tylko trzeba uważać na rdze a zwłaszcza na progi. Ciężko znaleźć uczciwego mechanika i takiego co się zna na alfie chociaż to samochód jak każdy inny nie wiem dlaczego tak się boją naprawiać.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    A jak jest w końcu z tymi silnikami benzynowymi? Bardzo awaryjne?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Ja mam diesla i z nim nie mam żadnych problemów.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    Co sądzicie o tej alfie? otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-147-klima-5-drzwi-1-9-jtd-140km-ID6A0lNh.html#d54f934dc6
    W związku z brakiem opisu zadzwoniłem do Pana.Powiedział mi, ze prowadzi auto handel, przegląd był wykonywany dwa tygodnie temu, turbina jest po regeneracji, nowe wahacze górne, oleje i filtry nowe.
    Przypadek handlarza sprzedającego dobre samochody? Troche to podejrzane bo jak powiedział mi liste napraw jakie zrobił to się zastanawiałem czy to jego prywatne czy do komisu...Odpowiedział, że odkupione.
    Dodał też, ze wymieniał inne częsci(wymienił mi jakie, ale nie zapamiętałem) ponieważ samochód mulił, gdzie potem okazało sie, że to jakaś pierdółka była, którą wymienił i samochód teraz normalnie pali i jeździ.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Mtd
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Podhale
    Auto
    byla 159 1.9 178/411..... jest 159 2.0 201/407
    Postów
    81

    Domyślnie

    jeden Ci powie tak, drugi innaczej..
    z wlasnego doswiadczenia wiem ze niewazne czy auto z dobra opinia czy krolowa lawet- to wszystko zalezy od danego egzemplarza, albo sie uda albo nie

    sam stoje przed kupnem 159, i nikt mi nie doradzi ze ta sie zepsuje a ta nie

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym, że każdy samochód moze być miną.
    Chciałem po prostu poznać jak to wygląda ze strony właściciela alfy.Chciałem poznać realne koszty utrzymania, koszty napraw itd.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleck3r Zobacz post
    Witam, jestem przed zakupem swojego pierwszego samochodu.Jeździłem już kilkoma samochodami, nowszymi, starszymi, szybszymi, słabszymi czy też firmowymi i teraz nastał moment, żeby zakupić w końcu swój samochód.Wybór padł na Alfę Romeo 147, w której zakochałem się od razu, a jak się nią przejechałem to tylko utwierdziłem się w tym zakochaniu...
    Mam do wydania na samochód 7000zł, byłem już prawie posiadaczem swojej alfy 147, ale odkryłem, że siada w niej dwumasa i sprzęgło nie jest zapowietrzone jak twierdził sprzedawca tylko też wypadłoby je wymienić.
    Od tego momentu wszyscy demotywują mnie i mojego ojca przed zakupem Alfy 147.Mechanik twierdzi, że naprawy tego samochodu są bardzo drogie i nikt nie chce naprawiać alf, znajomi i rodzinny handlarz twierdzi, że to się tylko psuje i później sam ojciec zaczyna mi odradzać zakupu jakiejkolwiek Alfy.
    Tutaj mam dla was kilka pytań.
    Czy naprawy są faktycznie drogie?
    Czy naprawdę jest problem z mechanikami(mieszkam w Rybniku) dla tego samochodu?
    Czy silniki benzynowe faktycznie ciągle się psują?
    Na co zwracać uwagę przy zakupie?
    Wszystkie pytania kieruję do was ponieważ wszystkie złe rzeczy, które słyszałem wypływały z ust ludzi, którzy nigdy nie mieli jakiejkolwiek afly.Spodziewam sie, że mogę się władować na minę przy zakupie i kupić gruza, który będzie wymagać napraw. Pytanie o silnik benzynowy zadałem tylko i wyłącznie dlatego, że bardziej pasowałoby mi kupić benzynkę, ale diesli się nie boję. [MENTION=36019]edi[/MENTION]t
    Niestety nie znalazłem odpowiedzi satysfakcjonujących mnie więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
    Ja miałem 147 1.9jtd 115km przebieg niby na liczniku 270 tys żadnych większych problemów. Wymieniłem kpl sprzęgło z dwumasa koszt około 1700 zł z robocizna i wahacze przód i tył koszt około 1500 zł i tyle było by napraw zrobiłem nią około 100 tys km. Nigdy mnie nie zawiodła zawsze dojechałem do celu i wróciłem. Użytkowałem ja przez 6 lat. Polecam Alfy każdemu. Jestem teraz szczęśliwym użytkownikiem 159

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147 1.9 JTDm 150km
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieczor30 Zobacz post
    Ja miałem 147 1.9jtd 115km przebieg niby na liczniku 270 tys żadnych większych problemów. Wymieniłem kpl sprzęgło z dwumasa koszt około 1700 zł z robocizna i wahacze przód i tył koszt około 1500 zł i tyle było by napraw zrobiłem nią około 100 tys km. Nigdy mnie nie zawiodła zawsze dojechałem do celu i wróciłem. Użytkowałem ja przez 6 lat. Polecam Alfy każdemu. Jestem teraz szczęśliwym użytkownikiem 159

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Jeżeli mogę wiedzieć, 147 przed czy po liftingu?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleck3r Zobacz post
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Jeżeli mogę wiedzieć, 147 przed czy po liftingu?
    Przed liftem 2001 rok

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. 2.5 V6 - porady przed zakupem
    Utworzone przez juventus94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 09:28
  2. [159] przegląd przed zakupem
    Utworzone przez vxam w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 17:10
  3. Wątpliwości przed zakupem
    Utworzone przez AFX w dziale 147
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 19:48
  4. Przed zakupem 147 1,6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:52
  5. Dylematy przed zakupem.
    Utworzone przez Brovar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 12:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory