Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa Romeo 147/166

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Brak
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa Romeo 147/166

    Witam.

    Z powodu kończenia prawa jazdy(została tylko część praktyczna) zacząłem się rozglądać za samochodami. Będzie to moje pierwsze auto.
    Niestety na temat modeli z tytułu znalazłem dość mało informacji.
    Alfa Romeo przykuła moją uwagę z dwóch powodów, niskiej ceny oraz silników JTD.
    Ja się na samochodach nie znam dlatego zarejestrowałem się na tym forum z nadzieją że może użytkownicy tego forum mi doradzą i pomogą.
    Za wszystkie sugestie i rzeczowe posty będę wdzięczny.

    Z informacji które znalazłem alfa romeo nie należy do tanich w utrzymaniu. Główne usterki to zawieszenie i elektryka.
    Po wypowiedziach i zdaniach przeczytanych w artykułach została we mnie pewna obawa przed kupnem Alfy Romeo.
    Mam nadzieje że użytkownicy tego forum choć odrobinę rozwieją moje obawy.

    Dla osób chcących mi pomóc zwykłą informacją lub wybrać auto, poświęcając swój czas poniżej zostawię istotne informację.
    Budżet jest bardzo ograniczony bo tylko 5 tysięcy złotych.
    Mieszkam w żninie w Kujawsko-Pomorskich. Sam szukałem w odległości 100 km.

    Pozdrawiam,
    Serasm.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    A ile masz dodatkowej gotówki na pakiet startowy tzn, serwis. Bo jak kupisz auto za 5 tyś to na pewno będziesz musiał na początek trochę PLN zainwestować. W tym budżecie jeżeli już Alfa to 147.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    166 za 5 tyś odpuść, więcej wydaję rocznie na utrzymanie. 147 będzie conajmniej 2x tańsza w utrzymaniu, choć za 5 tys można kupić tylko szrot.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Dokładnie. Jeżeli nie znasz się totalnie na mechanice, a Twój budżet jest "studencki", odpuść póki co Alfę. Zniechęcisz się i dołączysz do grona powielającego stereotypy.

    W tej kasie poszukaj starszego bravo, punto, corsy czy jakiegoś 206/307. Powinieneś kupić coś, co ma podłogę i nie wymaga na wejściu wkładu zbliżonego do wartości auta, a uwierz, że tak by było ze 147, o 166 nie wspominając
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 24-05-2018 o 08:37

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Dubel.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    147 moim zdaniem jest niedrogie w utrzymaniu (zwłaszcza z silnikiem JTD), ale przy mocno ograniczonym budżecie poszedłbym w coś bardziej popularnego, a za razem jeszcze tańszego w utrzymaniu ze względu na dostępność części i znajomość tych samochodów przez mechaników - propozycje [MENTION=54438]Mumins[/MENTION] wyglądają bardzo sensownie.

    PS. Przy zakupie samochodu (niezależnie od modelu) weź pod uwagę w budżecie ubezpieczenie OC (może być drogie dla początkujących kierowców) i na dzień dobry wymianę oleju, filtrów, rozrządu (w zależności od modelu i materiałów około 500-1000zł).

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory