Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zaczynam swoją przygodę - kupno Alfy GT.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz, Napoli
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.3 S Boxer, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM 2004
    Postów
    11

    Domyślnie Zaczynam swoją przygodę - kupno Alfy GT.

    Na początku chciałbym wszystkich przywitać, jestem nowy na tym forum i bardzo się cieszę, że istnieje taka społeczność która podziela zamiłowanie do marki tak samo jak ja.

    Otóż rok temu zdałem prawko i dostałem od ojca Alfę Romeo 33 1.3 Boxer która jest w rodzinie dłużej ode mnie , z racji tego że to klasyk i szkoda mi używać tego auta do jazdy codziennej (i pali jak smok) zdecydowałem, że najwyższy czas podtrzymać "tradycję" rodzinną i kupić SWOJĄ Alfę, padło na Alfę Romeo GT w której zakochałem się szybciej niż we własnej dziewczynie ,
    budżet który mam zamiar przeznaczyć to około 15 tyś. zł (razem z ubezpieczeniem i wszelkimi płynami, filtrami które mam zamiar wymienić po kupnie).


    Znalazłem Alfę w edycji BlackLine - 1.9 JTD, 150KM, 278000 przebieg, rok 2007 - cena 15900 (niestety nie mogę wkleić linku) przebieg jest dość duży ale na moje oko Alfa jest zadbana i do tego ma już usunięte klapy wirowe i zaślepiony EGR, nie wiem jak z DPFem i czy w ogóle ten egzemplarz go posiadał, nie wiem czy uda mi się wynegocjować lepszą cenę, dziś lub jutro będę dzwonił do właściciela i dowiem się wszystkiego, jednak chciałem usłyszeć od Was jakąkolwiek opinię, każde słowo się dla mnie liczy.
    Ewentualnie jeśli ktoś posiada zadbaną AR GT na sprzedaż koniecznie w 1.9 JTD w obrębie do 300 km od Krakowa to jestem otwarty na propozycje.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar RafalP.
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 sw lift 1.9 jtd 16v 2003r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Gt nie posiadały dpf. Jeśli nie zdecydujesz się na ten egzemplarz możesz spróbować poszukać na fb, włoska motogiełda, lub na którejś innej giełdzie fanów alfy. Kilka sztuk jest wystawionych na sprzedaż nawet ostatnio rzuciła mi się gt z 3.2 Busso, ale poza Twoim (i moim) budżetem. Ewentualnie wrzuć post na pewno dostaniesz odzew [emoji6].
    Powodzenia i dużo przyjemności z jazdy.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz, Napoli
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.3 S Boxer, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM 2004
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jak to tak naprawdę jest z tą Alfą ? Czytam opinie już od kilku dni i jedni wypowiadają się w samych superlatywach w dzisiejszych czasach za to inni znów w przeszłości zaraz po kupnie nowej z salonu AR GT skarżyli się niemiłosiernie i naprawdę lista usterek była baaardzo długa (szczęście, że posiadali gwarancje).

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakiOjciecTakiS Zobacz post
    Jak to tak naprawdę jest z tą Alfą ? Czytam opinie już od kilku dni i jedni wypowiadają się w samych superlatywach w dzisiejszych czasach za to inni znów w przeszłości zaraz po kupnie nowej z salonu AR GT skarżyli się niemiłosiernie i naprawdę lista usterek była baaardzo długa (szczęście, że posiadali gwarancje).
    Alfa Romeo to typ auta które nie wybacza zaniedbań serwisowych. Jak masz wszystko zrobione na tip top to świetny samochód jest. W sensie prowadzenia, odczuć z jazdy, frajdy ogólnie pojętej
    Ale zaniedbanie egzemplarza mści się strasznie. To nie Opel czy Ford, które będą jeździć aż miska olejowa nie wyschnie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafalP. Zobacz post
    Gt nie posiadały dpf. Jeśli nie zdecydujesz się na ten egzemplarz możesz spróbować poszukać na fb, włoska motogiełda, lub na którejś innej giełdzie fanów alfy. Kilka sztuk jest wystawionych na sprzedaż nawet ostatnio rzuciła mi się gt z 3.2 Busso, ale poza Twoim (i moim) budżetem. Ewentualnie wrzuć post na pewno dostaniesz odzew [emoji6].
    Powodzenia i dużo przyjemności z jazdy.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Posiadały DPF! Należy się schylić pod auto i sprawdzić rodzaj środkowego katalizatora.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz, Napoli
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.3 S Boxer, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM 2004
    Postów
    11

    Domyślnie

    Znalazłem fajną oferte, Alfa GT w pięknym czerwonym malowaniu, 224000 km przebiegu (???), na zdjęciach wygląda całkiem spoko tylko... ta cena... 9000 zł ?! Czy jest to możliwe żeby ktoś sprzedawał ją tak tanio? Jutro prawdopodobnie jadę na jej oględziny ale z góry już coś mi mówi, że to będzie strata czasu...

    Jak myślicie jaką cene minimalną powinienem wydać na Alfę aby była w dobrym stanie ?

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cena minimalna? Takie coś IMO nie istnieje. Weź kogoś kto zna te wozy i jak ogłoszenie jest OK to jedz z nim obejrzeć :-)


    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakiOjciecTakiS Zobacz post
    ... tylko... ta cena... 9000 zł ?! Czy jest to możliwe żeby ktoś sprzedawał ją tak tanio? ..
    Kolego, niedaleko tu na forum ktoś sprzedaje 166 z V6 Busso za 8 tys, z włożonymi 40 tys zł przez rok czy dwa, i to raczej mądrze włożonymi a nie na felgi, folie , gleby i inne bzdury. V6.
    Więc wszystko jest możliwe

  9. #9
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafalP. Zobacz post
    Gt nie posiadały dpf.
    Jedne nie posiadały, a inne posiadały.

Podobne wątki

  1. KUPNO Alfy GT
    Utworzone przez matixbkw w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 11:11
  2. Nasze Alfowe FILMY - Ja zaczynam :)
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 22:44
  3. Kupno Alfy GT
    Utworzone przez Ghazi w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 16:07
  4. Kupno Alfy 156
    Utworzone przez BiałyMudźin w dziale 156
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 00:08
  5. Zaczynam mieć dość Alfy...
    Utworzone przez Starscream w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 18:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory