Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alfa 159 - sedan czy kombi? kwestia bagażnika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    159
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 159 - sedan czy kombi? kwestia bagażnika

    cześć,
    pomóżcie proszę - przymierzam się do zakupu mojej pierwszej wymarzonej alfy 159. Serce chciałoby sedana, a rozum -wiadomo- kombi. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy 159 w sedanie jest wystarczająco pojemna (bagażnik) dla rodziny 2+1, w przyszłości może 2+2? Biorąc pod uwagę te wszystkie wózki i inne gadżety, które się wozi ze sobą..
    dzięki i pozdrawiam : )
    Justyna

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał justis Zobacz post
    cześć,
    pomóżcie proszę - przymierzam się do zakupu mojej pierwszej wymarzonej alfy 159. Serce chciałoby sedana, a rozum -wiadomo- kombi. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy 159 w sedanie jest wystarczająco pojemna (bagażnik) dla rodziny 2+1, w przyszłości może 2+2? Biorąc pod uwagę te wszystkie wózki i inne gadżety, które się wozi ze sobą..
    dzięki i pozdrawiam : )
    Justyna
    Sedan jak to sedan, specyficzny ograniczony dostęp do bagażnika i brak możliwości powiększenia bez ingerencji w przedział pasażerski to jego zasadnicza różnica od kombi. W SW dostęp jest lepszy, choć to nie jest typowe kombi z niskim progiem załadunku i ogromnym bagażnikiem.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    159 sw nie powala bagażnikiem niestety
    podbij gdzieś z wózkiem na jakiś komis czy coś i dokonaj przymiarek :-)








  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzięki za rady : ) tak właśnie zrobiłam. Pierwsza próba spakowania wózka do sedana zakończyła się decyzją o SW

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa 159 2.0jtdm
    Postów
    16

    Domyślnie

    À propos w sedanie tylne oparcia normalnie można złożyć jak w SW?

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Nie zawsze Składane siedzenia to opcja, którą trzeba było zaznaczyć podczas zakupu w salonie, sam się zdziwiłem u siebie, że nie mogę złożyć....

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie narzekajcie tak na te sedany
    Ja mam i sobie chwalę. Rodzina: 2+1.
    Przykład nr 1: wyjazd na wakacje do CRO. Jedziemy w 4 osoby, dla syna zabieram łóżeczko turystyczne, wózek ponadto lodówkę z jedzeniem i inne bagaże - mieścimy się bez ograniczeń
    Przykład nr 2: jak powyżej, wyjazd na wakacje do CRO, ale jedziemy w 5 osób (4 dorosłe + dziecko), jak wcześniej zabieram dla syna łóżeczko turystyczne, wózek, lodówkę z jedzeniem i inne. Niestety zabrakło miejsca, ale od czego są boxy dachowe? Zarzucam belki, box i pakujemy co chcemy i ile chcemy, śmiem twierdzić, że zdecydowanie więcej niż do SW.
    Co do otworu załadunkowego, to owszem w SW jest większe pole do popisu, ale pamiętajcie, że w obu wersjach: SW/sedan - tylny zderzak jest identyczny
    Tak więc ja w głównej mierze przy wyborze samochodu kierowałem się tym co bardziej mi się podoba, a także tym w jakim stanie są egzemplarze które zamierzam obejrzeć.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ja po prostu kupiłem sedana który zawsze mi się bardziej podobał a potem dobierałem do niego wózek. Nie odwrotnie.
    W sedana 2+1 pakujemy się bezproblemowo, pod warunkiem że pakuję tylko bazę wózka a za spacerówkę robi maxi cosi, do tego walizki , torby etc. W kabinie nie wożę żadnych gratów. Gdybym chciał wziąć spacerówkę od wózka musiałbym się mocno natrudzić. Z drugiej strony nie jestem zwolennikiem zabierania połowy domu na wycieczkę.
    Choć ostatnio przeszła mi przez myśl zamiana mojego diesla na jakieś q4 w benzynie i takie myśli że jakby się trafiło kombi to nie będę płakał, przyda się. Ale chyba mi przeszło.
    Druga sprawa, w 156 sedan można było napchać więcej.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Skrzynie, subwoofer w boczek bagażnika - ALFA 156 sedan
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory