Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kupić czy nie kupić, oto jest pytanie...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Audi A4 B5
    Postów
    7

    Domyślnie Kupić czy nie kupić, oto jest pytanie...

    Cześć wszystkim, jestem tu nowy i przychodzę do was z wielkim problemem. W życiu każdego faceta przychodzi wreszcie czas się ustatkować, porzucić wszelkie plany i pragnienia na rzecz kobiet, pampersów i innego tałatajstwa. U mnie ten moment jeszcze nie nadszedł ale zbliża się wielkimi krokami. Zegar zaraz wybije 24lata, a ja sobie uświadomiłem, iż nie miałem nigdy fajnego auta chociaż jestem fanem motoryzacji. Zacząłem swoją przygodę od forda mondeo MK3 2.0 TDDi w kombi (demon seksu), wymieniłem dziada na audi A4 B5 z potężnym 1.6 którego mam do dziś (auto nie do zdarcia, brzydkie poobijane, ale nieśmiertelne) i się ocknąłem, że to ostatnia chwila na, piękne, szybkie i nieludzko niepraktyczne auto. Po przygodzie z moimi dotychczasowymi pojazdami uważam, że silniki benzynowe są lepsze, ale w starciu z realiami rynku chyba jednak kupię diesla. Brałem pod uwagę różne auta: astra h twin top, audi tt 1, E46 coupe, Hyundai Coupe, i masę innych, ale jakoś tak czegoś mi brakuje w tym wszystkim, i wtedy zauważyłem ją, mokre marzenie nie jednego małolata czyli alfa GT. Dużo tego tematu już się przewinęło (czytałem trochę) ale nikt jakoś nie rozwiał moich wątpliwości. Pytanie brzmi czy to auto dla mnie, oczekuję od auta tego żeby nie zjadło mi całego budżetu, czyli rocznie lepiej żeby nie wyszło mi więcej jak 4-5tys na naprawy, musi być ładne i być w skórach (takie zboczenie), ale obawiam się że mnie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie, nie robię wielkich tras: 17km do roboty w jedną stronę dzień w dzień prawie, czasem wypad nad morze około 100km. Na auto mam 25k ze wszystkim. Oprócz GT wpadła mi w oko 159 w sedanie. Przepraszam za brak ładu i składu ale jestem w pracy i piszę to co mi akurat wpadnie do głowy. Czekam na wasze opinie, jakieś porady za ile szukać egzemplarza dla mnie itp. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Gt jak najbardziej, stylistyka właściwa, zaskakująco duża ilość miejsca po złożeniu tylnych siedzeń, umiarkowana awaryjność, niedrogie części (oprócz silnika i skrzyni w 3,2 ).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    za 25 kupisz 159 z 2.4

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    jako zabawka gt bardzo fajne auto za tyle znajdziesz solidna sztuke
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    za 25 kupisz 159 z 2.4
    Nie lepiej słabszego mocą, ale żywotniejszego 1.9 lub 2.0 JTDm? Albo benzynę 1,75? Jak dużo jeździsz po mieście, to lepiej benzynę, bo (chyba) wszystkie multijety miały już instalowany DPF.

    Pamiętaj, że wybierając Alfę musisz mieć kaskę na ew. "poprawki" po poprzednim właścicielu, nie licząc oczywiście rozrządu. U mnie taki pakiet startowy kosztował 600 zł + kolejne 600, które wydam dopiero w listopadzie (takie terminy u blacharzy). Oczywiście jakbym chciał na już nowe wahacze i duperele, które wielu tutejszych Forumowiczów by zmieniło to byłoby to kolejne ~2000 zł. Więc jak masz wydać na auto ok. 25k, to lepiej wybierz coś za ok. 20k zł, takie moje zdanie.

    No i chyba najważniejsze, ja kupiłem Alfę w wieku 30,5 lat (a niewiele brakowało, a miałbym już inną dosłownie na kilka dni przed trzydziestką). Tak więc Twój wiek nie jest w żaden spory zaawansowany

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    10

    Domyślnie

    Lepiej coś zrobić i mieć żal, niżeli mieć żal że się czegoś nie zrobiło pamiętaj o tym

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar sloniu92
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Dąbie
    Auto
    159 2.4 Q4
    Postów
    19

    Domyślnie

    159 2.0jtdm Spalanie ma dobre osiągi też niczego sobie, silnik super, a zrobisz program i ponad 200 koni

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kłaku Zobacz post
    Cześć wszystkim, jestem tu nowy i przychodzę do was z wielkim problemem. W życiu każdego faceta przychodzi wreszcie czas się ustatkować, porzucić wszelkie plany i pragnienia na rzecz kobiet, pampersów i innego tałatajstwa. U mnie ten moment jeszcze nie nadszedł ale zbliża się wielkimi krokami. Zegar zaraz wybije 24lata, a ja sobie uświadomiłem, iż nie miałem nigdy fajnego auta chociaż jestem fanem motoryzacji. Zacząłem swoją przygodę od forda mondeo MK3 2.0 TDDi w kombi (demon seksu), wymieniłem dziada na audi A4 B5 z potężnym 1.6 którego mam do dziś (auto nie do zdarcia, brzydkie poobijane, ale nieśmiertelne) i się ocknąłem, że to ostatnia chwila na, piękne, szybkie i nieludzko niepraktyczne auto. Po przygodzie z moimi dotychczasowymi pojazdami uważam, że silniki benzynowe są lepsze, ale w starciu z realiami rynku chyba jednak kupię diesla. Brałem pod uwagę różne auta: astra h twin top, audi tt 1, E46 coupe, Hyundai Coupe, i masę innych, ale jakoś tak czegoś mi brakuje w tym wszystkim, i wtedy zauważyłem ją, mokre marzenie nie jednego małolata czyli alfa GT. Dużo tego tematu już się przewinęło (czytałem trochę) ale nikt jakoś nie rozwiał moich wątpliwości. Pytanie brzmi czy to auto dla mnie, oczekuję od auta tego żeby nie zjadło mi całego budżetu, czyli rocznie lepiej żeby nie wyszło mi więcej jak 4-5tys na naprawy, musi być ładne i być w skórach (takie zboczenie), ale obawiam się że mnie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie, nie robię wielkich tras: 17km do roboty w jedną stronę dzień w dzień prawie, czasem wypad nad morze około 100km. Na auto mam 25k ze wszystkim. Oprócz GT wpadła mi w oko 159 w sedanie. Przepraszam za brak ładu i składu ale jestem w pracy i piszę to co mi akurat wpadnie do głowy. Czekam na wasze opinie, jakieś porady za ile szukać egzemplarza dla mnie itp. Pozdrawiam
    Oj człowieku... ale żeś dowalił z tym końcem świata z powodu wieku, bijącym zegarem w wieku 24 lat i innych, że aż mi się nie chce merytorycznie odpisywać...

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    To było się pospieszyć, bo to post sprzed pół roku. OP w międzyczasie zmarł ze starości[*].

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Tak, ostatni moment na takie auto , a tak poważnie, to GT tez się dobrze sprawdza w rodzinie 2+1, wbrew pozorom można nim przewozić naprawdę duże przedmioty.

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. Alfa 156 JTD jako drugie auto - kupić, nie kupić bo już sie gubię
    Utworzone przez Outlawtorn w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 16:02
  4. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory