Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zakup 147 - prośba o porady

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie Zakup 147 - prośba o porady

    Moja dziewczyna nosi się z zamiarem zakupu 147 jednak jestem sceptycznie nastawiony ze względu na koszta utrzymania (to priorytet).

    Jaki silnik doradzacie? Ja oczywiście poradziłem 1.9 ale do jeżdżenia w 90% po mieście to chyba nie jest najszczęśliwszy wybór. Idealna byłaby benzyna z lpg ale nie wiem który silnik benzynowy można brać pod uwagę (czy w ogóle któryś?). Przypominam - auto ma być dla kobiety i generować jak najmniejszze koszta. Osobiście dałbym sobie spokój z alfą przy takich kryteriach ale dla spokoju ducha zapytam - pchać się w to auto?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    Ta sama stajnia "prawie" alfa(zagazowana) https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-seicento-7528749690

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    A ile chce przeznaczyć na samochód? Jak Alfa i samochód dla kobiety i w 90% do miasta, to może Mito w małym benzyniaku? Tyle, że koszt zakupu o wiele wyższy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Tylko 7k.. w tej kwocie obawiam sie jeżdżącej skarbonki

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Kup inne auto. Fabię lub corse
    Alfa nie należy do najtańszych, a Tobie z tego co przeczytałem tylko na tym zależy. Bo potem będzie za alfa zła i droga w utrzymaniu.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dobrego 147 nie kupisz w takich pieniądzach . Powiem ci tak, użytkowałem 147 1.9JTD przez 1,5roku, później mój brat przez 2,5 roku i jeździ nią do tej pory i poza elementami zawieszenia ( co jest raczej normalne ) i rozrządem wymienionym po zakupie - problemów mu nie robi a zrobilismy nią ok 70tys. Ja kupiłem teraz 1.6 TS - niby wszystko w porządku było ale umarło mi np sprzęgło, które do tanich nie należy bo za solidnego SACHSA zapłaciłem ok 800zł razem z wysprzęglikiem , a tydzień temu linki od skrzyni, wypadł taki plastki z jednej, nie dało się tego przeskoczyć i zapłaciłem 120e, w polsce też ok 500zł : D Części do tanich niestety nie należą, dlatego jak szukasz czegoś dla kobiety to kup jej w takich pieniądzach np Ibize II FL , z III będzie ciężko do 7tys.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Z innych marek do 7k polecam dla kobiety Toyotę Yaris I. Sam miałem taką przez prawie 4,5 roku i nic się nie działo, troszkę tylko (jak to Japoniec) rdza tu i ówdzie. Silnik 1.0 VVTi na łańcuszku, bezobsługowy, pali w mieście ok. 6 litrów. Samochód niezniszczalny. Warto jednak rozejrzeć się nad 1.3 VVTi - jest mocniejszy a pali chyba nawet mniej. W sumie to w Yarisie nie ma złych silników, do miasta nawet diesel 1.4 D-4D będzie dobry, ale chyba w tej cenie się go nie dostanie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    [MENTION=79589]fioletowy[/MENTION] - faktycznie, o yarisie zapomniałem Skłanialiśmy się w stronę VW Polo ale Yaris będzie lepszym wyborem

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    skoda
    Postów
    34

    Domyślnie

    za 7k zl nie kupi przedlifta 147? obecnie na olx chyba najdrozszy przedlift kosztuje 8500

    tez szukam 147 i nawet tu na forum szla ostanio w granicach 7 tys chyba

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fioletowy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    B-B
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL '05 JTD 115 KM
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtremesystems Zobacz post
    za 7k zl nie kupi przedlifta 147? obecnie na olx chyba najdrozszy przedlift kosztuje 8500

    tez szukam 147 i nawet tu na forum szla ostanio w granicach 7 tys chyba
    Kupi i to nawet po lifcie (np. jak ja) Ale Coś za coś, bo na dzień dobry wydasz z robocizną ponad 900 zł na rozrząd (pewnie dałoby się taniej, ale ja robiłem na Boschu w... Boschu) i duperele, które na pewno się znajdą. Choć ogólnie wygląda na bardzo zadbaną (np. praktycznie zero rdzy pod spodem). Wytargowałem równe 600 zł przy zakupie, a po niecałych 5 tygodniach tyle samo - co do złotówki - zostawiłem u mechanika, a robiłem naprawdę pierdoły, o których pisałem tu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...eo_147_fl.html

    Więc dając na okrągło 7k za 147, trzeba prawie 1k przeznaczyć na rozrząd (chyba, że lubisz ryzyko) i pewnie coś tam się uzbiera. U mnie koła+opony na zimę (1-1,5k), OC (1 rata 400 zł), rejestracja >100 zł, nadkole 300-500 zł, uzbiera się. Przed zimą filtry+oleje, a po chciałbym ogarnąć wahacze przód, a więc TRW >1k. Nie licząc ich to w moim przypadku spokojnie będzie ponad 9k i to pod warunkiem, że coś nie wyjdzie po drodze... Mając więc budżet 7k kupiłbym coś za max 6k, a resztę dołożył na bieżące potrzeby.

    Yaris ma o tyle dobrze, że nie musisz robić rozrządu Ogólnie to wydałem na niego przez 4,5 roku (nie licząc wiadomo OC, paliwa, 2x komplet opon, filtrów i olejów) jakieś 1200, max. 1400 zł! A przez 5 tygodni posiadania 147 jest to już ponad 1500 zł, z czego ten rozrząd to niemal 1000.

    Co prawda mój Yaris nie był egzemplarzem salonowym - był porysowany (parkowanie na osiedlu), hamulce miał już raczej średnie, lecz wciąż skuteczne, więc - nie licząc lakiernika - jakbym chciał, to byłoby na co wydać z 1000, może trochę więcej złotych. Zawsze dojechałem z pkt A do pkt B. Od siebie polecam, uwaga tylko na lakier i korozję (choć jak na Japończyka to generalnie nie jest źle, ja miałem pod tym względem trochę zaniedbany egzemplarz po poprzedniku).

Podobne wątki

  1. [156] Zakup - Porady
    Utworzone przez Paweł156 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 421
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 18:28
  2. [147] prośba o porady w sprawie wymiany tarcz i klocków
    Utworzone przez mrunia w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 18:39
  3. zakup 156 JTD- porady? uwagi?
    Utworzone przez erzet w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 18:38
  4. Zakup alfy 156 proszę o porady
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory